BALONCU KEMALİST

Türk Milleti asla unutmayacak:

22 Nisan 2019, Ulusalkanal, Doğu Perinçek:

-Şimdi bakın, birşeyimi söyleyeyim, Atatürk’ün bir yanlışı, 23 Nisan’ı çocuk bayramı yapmak bence yanlış. Yani, 23 Nisan balonlarla kutlanan bir bayrama dönüştü…

-Balonlar, grapon kağıtları, ondan sonra işte koltuklara oturtulan çocuklar, bu çocuklar çok kıymetli geleceğimiz falan.. Güzel de, o çocuklarla siz o devrimi yapamazsınız, ve çocuklarla o devrimi koruyamazsınız.

-Ne oluyor? Bizim bilinçlerimizde o devrim gidiyor, onun yerine çocuklar, çocuklarımız çok güzel, ellerine balon verelim, kırmızı balonlar, yeşil balonlar, ondan sonra, ne güzel, yürüsünler, hadi bir de getirelim cumhurbaşkanının koltuğuna oturtalım, orada çocukların yanaklarını okşayalım, falan..

-Atatürk nasıl bu HATAYI yaptı? Yani, onu düşünüyorum. Çocuklar mocuklar güzel falan ama, ki Atatürk kendisinden sonrasını çok düşünen büyük bir devrimci, lider.

-Şimdi böyle, karşı-devrim tehlikesini gören bir liderin, 23 Nisan ki devrim günü o, onu çocuk bayramı yapması…

Eray Çelebi (Sunucu): İzleyicilerimizden sizin Atatürk’le ilgili 23 Nisan’la ilgili yaptığınız açıklamaya bazı tepkiler gelmiş… “Doğu bey, Atatürk bir hata yaptı, 23 Nisan’ı ÇOCUK BAYRAMI yaptı şeklindeki beyanını hiçbir şekilde tasvip etmiyorum..”

-Etmesinler, ama ÇOK CİDDİ BİR HATA. Bakın, ben de hata değil, biraz daha ağırlaştırıyorum, ÇOK CİDDİ BİR HATA diyorum.

-Şimdi bakın, Atatürk bir peygamber değil. Bunlar çok büyük yanlışlar. BUNLAR ATATÜRKÇÜ DEĞİL. BU İTİRAZLAR. Şimdi bir devrim yapılmış ve o devrimin önderi Atatürk. O onu o gün GÖREMEMİŞ, çocuklara verelim, falan filan.

Eray Çelebi: Evet, yani nereye bu gidiş, sırada bu büyük insanı tartışmaya açacağız?

-İşte bu, BU İYİCE SAÇMALAMIŞ bu arkadaşımız, çünkü ben burada Atatürk’ün devrimini savunuyorum. Balonları savunmuyorum. Nereye, balonlarla nereye gidiyorsunuz?

-Balonla devrim yapılmaz..

Eray Çelebi: Bu mesajı atanlar bizim dostlarımız, Ulusal Kanal ortakları da var içinde.

-Ben böyle bakmam, burda da size katılmıyorum. Yanlış yanlıştır, benim dostum da Ulusal Kanal gönüllüsü de olsa, yanlış yapıyorlar. Yani ben, ulusalkanal gönüllüsüdür diye, 23 Nisan’ı balon bayramı olarak kabul etmem.

-Atatürk o 23 Nisan devrimini yaptığı zaman BUGÜNKÜ MANZARAYI GÖRMÜYORDU.

-23 Nisan MİLLİ EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI dendi, o çocuk, milli egemenliğe de dirsek attı, işgal etti orayı, balon bayramına döndü.

(Kaynak: https://silverpirceant.wordpress.com/2019/04/25/perincekin-23-nisan-aciklamasi/ )

NOT: Doğu Perinçek, Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bu güzel-özel-büyük bayramı neden çocuklara armağan ettiğini anlamaktan uzak. Uzak çünkü anlayabilmesi için Atatürk’ü önce hazmetmesi gerekiyor. On yıllar geçti, halen sindiremedi..