RUSYA TÜRKİYE’Yİ GÜNEYDEN KUŞATMIŞ
 
– “Rusya bizim kuzey komşumuzdu. Şimdi Rusya hem kuzey komşumuz hem de güney komşumuz. Rusya, Suriye’de. Yani Rusya Türkiye’nin etrafını kuşatırken…” (Muharrem İnce, 18 Haziran 2018, Gaziantep)
 
Hatırlıyor muyuz? RTE-DAVUTOĞLU avanesi emperyalist batılı devletlerle birlikte Suriye’ye dalacaklardı. Hatta bizimkiler Emevi camiinde namaz falan kılacaklardı.
 
Sonra Suriye RESMİ/YASAL devletinin çağrısı ile BRICS’i temsilen Rusya müdahale etti ve KOMŞUMUZ Suriye parçalanmaktan kurtuldu.
 
Rusya’yla aramız bozulsun diye çok uğraştı birileri. Mesela Rus uçağının düşürülmesi talimatını bizzat stratejik derinlikçi Davutoğlu verdi. Erdoğan herşeyden haberim var diye laflar etti.
 
Gerçi sonradan inkar etti ama alıştık onun bu gittilerine geldilerine. (Sabah yediğini öğlen unutuyor)
 
Her neyse, öyle veya böyle Erdoğan AKP’si bir şekilde batıyla gerilmeye, Rusya ve Çin’le yakınlaşmaya başladı. RTE çaresiz kalmasa ve/ya çıkarı olmasa bu adımları atmaz ancak bizi ilgilendiren, TÜRKİYE’nin menfaatleri.
 
Derken, RTE’nin bir terk ettiği bir sahiplendiği BOP eşbaşkanlığına başka talipliler çıkıverdi. Kılıçdaroğlu’nu zaten biliyorduk da, Atatürkçülüğüne bizi ‘inandıran’ Muharrem İnce’ye ne oldu?
 
Anti-emperyalist Atatürk’ün bu topraklardan savaşarak kovduğu kapitalist batıyı nasıl savunur oldu? Biz asyaî bir kavimiz diyen Atatürk’e inat Asya’ya niye cephe aldı?
 
Mesela, tüm gelişmiş dünya devletlerinin (Özellikle de AB’nin herşeyi demek olan Almanya’nın) ve dev şirketlerin yatırım yapmak için koştuğu Çin için DÜNYADA SAYGINLIĞI YOK deyiverdi.
 
Acaba gaf mı yaptı filan derken, bu defa, 15 Temmuz darbe girişiminin ardındaki ABD için MÜTTEFİKİMİZ deyiverdi. Hızını alamadı, Norveç’teki tatbikatta ATATÜRK’ü hedef alan NATO’yu savunuverdi.
 
O da yetmedi; bizi yıllardır kapılarında süründüren, Gümrük Birliği ile anamızı ağlatan, uyum yasalarını dayatan, İngiltere’nin çıktığı ve Almanya’nın da kaçmaya çalıştığı AB için HEDEFİMİZDİR deyiverdi.
 
Devam etti: “YÖNÜMÜZ KESİNKES BATI.”
 
AVRASYA/ŞİÖ’yü ise MACERACILIK ilan etti. (Kılıçdaroğlu da, “Türkiye’nin Avrasya’ya yönelmesi karşısında son nefere kadar mücadele edeceklerini” ilan etmişti)
 
Yani İnce “gözünün önündeki gerçekleri görmüyor da mı saçmalıyor, yoksa RTE’nin avarelliği ona da mı bulaştı” diye kafa yormanın lüzumu yok.
 
Sebep bunlar değil. Olan şu: Sıcak para dilenciliği yaptığı Atlantik kampına teslim oldu ve bu tür mesajları ara ara vermek zorunda.
Reklamlar