İNCE’NİN BAŞKAN YARDIMCISI DEMİRTAŞ

11 Mayıs 2018 tarihli Habertürk’teki Türkiye’nin Nabzı programının konuğu olan CHP Manisa milletvekili ve CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ parti sözcüsü Özgür Özel’in açıklamaları…

Didem Arslan Yılmaz: “Sayın İnce’nin cumhurbaşkanı adayınızın BAŞKAN YARDIMCILARI belli mi? Nasıl olacak, mesela…”

Özgür Özel: “Şöyle, o konuda kendinde ait bir tasarruf vardır, onu açıklamak kendisine düşer, ama şöyle, ikinci tura geçildiğinde hep ben şöyle söylüyorum, tabi bu böyle şöyle bir küstahlık yapmak da bana düşmez, kesin biz seçildik de şöyle olacak, tüm adaylara başarılar diliyoruz. Ama benim gönlümden Muharrem İnce’nin geçmesi, ben oyumu ona vereceğim, ikinci tura onun kalacağını öngörüyorum.”

Didem Arslan: “Sayın İnce sayın Akşener seçilirse ben onun yardımcısı olurum dedi.”

Özgür Özel: “Ben de şunu söylüyorum…”

Didem Arslan: “Sayın İnce seçilirse YARDIMCILARI kim olacak?”

Özgür Özel: “Hani burda tabi bazı liderlerin isimlerini anarak bir haksızlık yapmak doğru olmaz. Saygısızlık olur, daha yarışın içindeler. Ama sayın Muharrem İnce seçildiğinde, o liderlere, o liderlerin uygun gördüğü isimler kimlerse, KENDİLERİ ya da, TEKLİF GÖTÜRECEKTİR MUHAKKAK. Adaylık ve. Ve ben şunu düşünürüm yani pratik olarak: Bir Saadet partili ikinci turda sandığa giderken kendinden bir cumhurbaşkanı yardımcısına, bir İYİ partili kendi partisinden bir cumhurbaşkanı yardımcısına, bir HDP’Lİ KENDİ PARTİSİNDEN BİR CUMHURBAŞKANI YARDIMCISINA, BAKANLARA oy vermeye giden motivasyonla gitmelidir. Yani biz gidip Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy veriyoruz diye değil; cumhurbaşkanlığı yardımcılığı makamları var, bakanlar var, birlikte ve hep birlikte demokrasiye sahip çıkma, yeniden demokrasiyi toplumsal barışı inşa etme iddiası var bu bütün partilerin ve o motivasyonla ikinci turda sandığa gidileceğini öngörüyorum ve o motivasyonun ikinci turu kazandıracağını düşünüyorum.”

Didem Arslan: “Siz siyasi nezaketle tabi isim vermiyorsunuz ama…”

Özgür Özel: “Vermemem lazım…”

Didem Arslan: “Ama ben o zaman NET bir soru sorayım o zaman: Sayın Temel KARAMOLLAOĞLU, Sayın Akşener ve Sayın Selahattin DEMİRTAŞ. İkinci tura kalırsa sayın Muharrem İnce bu isimleri BAŞKAN YARDIMCISI olarak açıklama ihtimali güçlü mü?”

Özgür Özel: “Şimdi hem bunu açıklama ihtimali yani açıklama yetkisi Muharrem İnce’nindir.”

Didem Arslan: “Biliyorum.”

Özgür Özel: “Böyle bir şey yapacaksa. Ki önce ikinci tura kalmak lazım. Ve bu isimleri zikritmem nezaketsizlik olur. Çünkü her birisi sayın genel başkanlardır. Ama her birisi kendilerine yapılacak olan hani partileriyle ilgili TEKLİFİ en doğru şekilde değerlendirirler. Ama OLUMLU DÖNÜŞLER olur. Çünkü bu ülkede artık herkes bu OHAL düzeninin bu baskı düzeninin bu zulüm düzeninin bitip hepimizin birden yüzü oh deyip huzur bulacağımız yarınları birlikte kavuşmak istiyoruz.”

Didem Arslan: “Ne zaman açıklanmalı peki, birinci turda mı başkan yardımcıları…”

Özgür Özel: “Yok, ben, yani ikinci tur söz konusu olduğunda olmaz, çünkü ilk turda her birisi ikinci turun hatta her birisi ilk turu kazanmayı isteyen insanlar.”

Didem Arslan: “E tabi şu anda nezaketen olmaz evet.”

Özgür Özel: “Öyle yapmak lazım.”

++++

Görüldüğü üzere herşey gayet açıklıkla ortada iken, haftalardır CHP seçmeninde yok öyle birşey havası estiriliyor.

Neymiş, Yavuz Alogan bunu uydurmuş da Perinçek dahil diğer tüm Vatan Partililer bir yalanın ardına takılmış da, VP’liler işte şöyle müfterilermiş de falan. İnce esasen KÜRT YARDIMCI demiş de, asla Demirtaş dememiş de, filan.

Yani hepimiz salağız, kimin ne demek istediğini ne yaptığını görmüyoruz bilmiyoruz izlemiyoruz, ama hepsi tatlı su kurnazı.

Her neyse, belgeyse belge, sayın Doğu Perinçek 13 Haziran 2018 tarihinde katıldığı Liderler Fox’da programında, gerçeği oradakilerin suratlarına çarptı. Fatih Portakal ve diğerlerinin ‘yüz’ ifadeleri hala gözlerimizin önünde, güleceğiz ama acıdık hallerine gülemiyoruz.

Hele Özel’in düştüğü durum, aman ya Rabbi! Bir insan üstelik ana muhalefet partisi sözcüzü kendisini böyle küçük düşürebilir mi? Hem kendini hem CHP’yi hem İnce’yi yaktı. Aşağı tükürse sakal yukarı tükürse kaytan bıyık, rezil oldular.

Şimdi derhal yeni iki bahaneye de sığınabilir arkadaşlar: 1-Özel’in sözleri İnce’yi bağlamaz. 2-Özel’in şahsi fikridir, CHP’yi bağlamaz.

Ama yemezler çünkü CHP sözcüsü Özgür Özel AYNI PROGRAMDA (11 Mayıs 2018, Habertürk) bunlara da açıklık getirdi.

İnce’nin Erdoğan ziyareti hakkında sordu sunucu: “İstişareyle mi yaptı sayın İnce bunu partiyle yoksa kendi kararı mı?”

Özel yanıtladı: “Sayın İnce’nin şüphesiz kendi kararıdır, son kararı kendisi vermiştir, AMA BİZDE KİMSE BÖYLE ÖNEMLİ SİYASİ KARARLARI TEK BAŞINA İLK AKLINA GELEN ŞEYİ YAPMAK MUTLAKA SİYASİ AKLINA GÜVENDİĞİ KİŞİLERLE PARTİNİN YETKİLİ ORGANLARINDAKİ GÖREVLİ KİŞİLERLE PAYLAŞIR. Ama doğru bir karardı doğru bir adımdı…”

Sunucu, Erdoğan görüşmesinden sonra İnce’yle konuştunuz mu, cumhurbaşkanı adayınızla diye sordu.

Özel: “Tabi konuştuk. HER GÜN GÖRÜŞÜYORUZ…”

İlerleyen dakikalarda ise şu sözleri sarf etti Özel: “… bir yıldır şunu söylemekten hiç çekinmiyorum. Bunu kendi kendime doğaçlıyor olamam. Yani PARTİNİN SÖZCÜLERİ KENDİ FİKİRLERİNİ SÖYLEMEZLER. Partinin sözcüleri gelecekte mahçup olmama sorumluluğuna sahiptirler. Yani siz bana dersiniz ki o zaman Özgür bey bakın bir yıl önce şöyle demiştiniz bugün ne oldu?..”

Demek ki neymiş?

İnce’nin HDP/PKK’lı Demirtaş’ı cumhurbaşkanı yardımcısı yapması PARTİ PROGRAMI imiş.

İnce y-CHP yönetiminden BAĞIMSIZ falan değilmiş.

Portakal’ın suratı hala gözlerimizin önünde…

(Kaynak: https://silverpirceant.wordpress.com/2018/06/14/demirtasa-baskan-yardimciligi-teklif-edilecek/ )