İSRAİL-İDAM-AB

Futboldan basketbola, İsrail spor takımları hangi kıtada maçlara çıkıyorlar? Avrupa’da.
Bunun amacı, geleceğe dönük bir plandır: Nasıl ki yahudi lobileri/aileleri, neoconları eliyle Washington üzerinden dünyayı karşırtırıyorlarsa; Brüksel’deki satın alınmış ve/ya atanmış siyasetçileri sayesinde de benzerini yapıyor. Ancak bu yeterli değil çünkü İsrail’in perde gerisinden tastamam AB’ye hükmetmesi gerekiyor. İşte İsrail takımlarının Avrupa’da yeralmasının sebeplerinden biri bu.
Ama şimdi konumuz başka…

İsrail’in şeriat parlamentosu Knesset’de, İDAM kararı tasarısı ilk celsede 49’a karşılık 52 oyla kabul edildi (Ancak yürürlüğe girmesi için iki kez daha oylanacak).
Tasarı ne diyor: “Terör suçu işlediği iddia edilen kişilere idam cezası…”
Yani İsrail, Filistinlilerin her türlü direnişini TERÖR SUÇU gösterip istediği kişiyi YASAL ZEMİNDE katledebilecek.
Yok efendim hedef Filistinliler değil diyen varsa, tasarının mimarı Avigdor Liberman’ın şu sözlerini okumalılar: “Yahudi kanı uzuz değildir.”

Türkiye’ye, bebekkatili-teröristbaşı Apo’yu kurtarmak için idam kararını kaldırtan ve geri getirilmemesi için her türlü TEHDİTTE bulunan AB, buna karşılık ne yaptı?
AB’nin İsrail’deki ofisinden yazılı açıklama ile tasarıya tepki gösterildi.

Hep birlikte izleyeceğiz, tasarı yürürlüğe girdiğinde bakalım AB ne yapacak? Tepkisi sözde mi kalacak, yoksa kınamanın ötesinde YAPTIRIMLAR olacak mı?
Mesela, İsrail takımlarına Avrupa’da yasak getirilecek mi…

Takipçisiyiz.