VP MARJİNAL PARTİ Mİ?

VATAN PARTİSİ MARJİNAL DEĞİL

Değil çünkü ‘güdümlü bir iktidar’ veya ‘kısıtlı bir koalisyon ortağı’ veya ‘kontrollü bir muhalafet’ veya ‘grup kurmakta zorlanan bir meclis partisi’ gibi davranmıyor; asla o yollara girmiyor, başvurmuyor.

Sistemin bu yöndeki dayatmalarına da izin vermiyor.

İstese, birkaç vekili TBMM’ne sokabilir. Bunu gerek barajı aşabilen bir parti ile anlaşarak ya da bağımsız adaylıklarla yapabilir. YAPMIYOR.

Peki ama niye yapmıyor?

Çünkü MARJİNAL olmak istemiyor.

İstiyor ki, ya kendisi dosdoğrudan iktidara gelsin veyahut içinde yeralacağı MİLLİ mutabakat HÜKÜMETi kurulsun.

Bakınız: Milyonlarca potansiyele sahip bir TGB’nin (TÜRKİYE GENÇLİK BİRLİĞİ) yani ATATÜRKİYE GENÇLİĞİ’nin Vatan Partisi’ne OY verdiğini düşünün.

Diyeceksiniz ki: Zaten VP’ne oy vermiyorlar mı? Hayır hepsi vermiyor. Zaten SIR da burada yatıyor. Bekliyorlar. (Sebebini yukarılarda yazdık: MARJİNAL olmamak)

Ve buna arkadan gelen TLB’yi de ekleyin!

Karşınıza asgariyette SEKİZ MİLYONLUK bir seçmen kitlesi (NİTELİKLİ ALTYAPI) çıkacaktır. (Yalnızca GENÇ nüfus seçmeninden söz ediyoruz. Diğer partilerin tabanlarında BEKLEYEN Atatürkiye Sevdalılarına henüz değinmedik bile)

Demek ki herşeyin bir VAKTİ var.

Vatan Partililer bugün, AtaTürkiye’nin DIŞ politikasını ellerinden geldiğince yönetiyorlar. İç politikada da, FETÖ+PKK ile yürütülen vatan savaşına öncülük ediyorlar.

Sonuç: Mücadeleden asla vazgeçmeden, sabırlı olacağız.

Çünkü: ATATÜRKİYE pek yakındır.

Adım adım …