KÖRLER SAĞIRLAR

Bir okuyun önce, sorgulayın, nedir ne değildir öğrenin. Anlamadınızsa aslını astarını güvendiğiniz hukukçulara sorun.

Hâlâ uyanmadınız mı, emperyalizmin tekniklerindendir: Yaymak istediği yalanı, o toplumdaki dürüst ama iyi niyetli insanlara yaydırır.

En son örnekte yaşıyoruz. Bir kararname çıktı. İçeriğinde vatan bütünlüğüne kastedenlerin ve onlarla işbirliği yapanların ayıklanması yönünde maddeler var.

Ama şu TORBACI akpliler gene yaptılar yapacaklarını. Son dakika golü atarak “Haddini bilmezler HATRINA” eklemeler yaptılar.

Çünkü işleri böyle. Yangından mal kaçırır gibi davranıyorlar. Refleks edinmişler. Korkuyorlar. Yarın hemen alaşağı edilecekleri endişesiyle yaşıyorlar. Bugün ne kurtarırsam kardır edasıyla hareket ediyorlar. Devlet ve Ordu-Millet ahlakı hakgetire…

Ama biz şimdilik ‘görmeyelim’ bunları.

KATİLLERE MUAFİYET sloganları ile birkaç gündür yazılar resimler paylaşan GÜYA AKILLI OKUMUŞ kesimlere dikkat edelim:

Ahmaklıkta akpliler ile yarışıyorlar.

Biri, geçiniz devlet yönetmeyi (Hakikaten öyle) daha kanun yazmayı bilmiyor. Öteki, ne yaptığını çok iyi biliyor ve kılcallarıyla oynuyor. Beriki zaten lafı güzaf.

Allahaşkına, EYLEMLERİN BASTIRILMASI KAPSAMINDA ifadesi size ne anlatıyor? AKP’nin hangi niyette olduğunu bırakınız çünkü İLGİLİ TCK maddesi var. TESLİM OLMUŞ askere uygulanan şiddet hangi kapsamdadır? Mesela, EYLEMLERİN BASTIRILMASI kapsamında mıdır?

Değildir çünkü burada meşru ve/ya milli müdafaa yoktur arkadaşlar. Darbeyi bastırma yoktur.

Özetle: Gaza, galeyana gelmeyiniz.

Çok kibar dille yazmaya gayret ediyorum: AKP tabanıyla GIÇGILI diye alay ederken, aynı duruma düşmeyiniz. Lidere BİAT etmek yerine (Ağam, şeyhim, liderim ne derse o!); bilmediğiniz konularda ya ahkam kesmeyiniz ya da gidip araştırınız.

AKP’nin yaptığı evet ALENEN bölücülüktür. Ama sizin yaptığınız da ondan daha aşağı kalır değildir.

Çünkü:

– AKP, FETÖ/PKK’yla mücadele ederken KENDİ YANDAŞLARINI da koruma saplantısına düşüyor (Farkıda değil: Yandaşım zannettikleri, tarikatlere sızmış kripto fetullahçılar, gladyo unsurları. Örnek: İNGİLİZ AJANI cübbeli)

– Muhalefet, KHK’nın VATAN HAİNLERİNE KARŞI olduğunu biliyor ve akplilerce salakça eklenen (Kriptoların ekledikleri) maddeler üzerinden saldırıya geçiyor.

Yani DANIŞIKLI dövüş var. Yani al birini vur ötekine.

Demek ki TÜRK MİLLETİ’nin bu oyunlara gelmemesi gerekiyor.

26 Ağustos bloğu için,
Baturalp Altıok
27/12/2017