BÜYÜK BALIK

İsmet Özçelik
Aydınlık Gazetesi, 18.12.2017

Kimler neden panikte?

ABD’nin Türkiye operasyonunun pususuna yatanlar olduğu biliniyor. Özellikle de AKP içinde beklenti içinde olanlar var. Şu anda kenara itilen bazı isimlerin ABD operasyonunun sonucunu beklediği konuşuluyor.
Ankara’da özel bürolar hareketli. Birileri sık sık bir araya gelip durum değerlendirmesi yapıyor. Ancak son dönemde morallerinin bozuk ve gergin olduğunu duymuştum. Nedeni belli değildi. “Burası Türkiye, nasıl olsa kokusu çıkar” diye düşünmüştüm. Yanılmadım.

BÜYÜK BALIK!

Anlatılanlara göre, kritik görevlerde bulunmuş, 15 Temmuz sonrasında FETÖ’den tutuklanmış önemli bir isim “itirafçı” olma kararı almış. Pensilvanya’dan gelen “Sabredin” mesajlarının kof olduğunu anlamış. Hapiste çürümek istememiş. Bakmış pabuç pahalı, “bari kendimi kurtarayım” demiş.
Balık büyük, hem de çok büyük. Birçok sırrı biliyor. Bulunduğu görevler çok önemli. Birilerini yakabilir. FETÖ’nün yurtdışı bağlantıları, Türkiye’den verilen destekler ortaya çıkabilir. Birçok mahrem bilgi ortalığa dökülebilir” deniliyor.
Her şeyi anlatırsa bazı önemli isimlerin bütün hayallerinin yıkılacağı, ABD ve İngiltere’nin bile onları kurtaramayacağı vurgulanıyor.

MESAJI ALMADILAR!

AKP kulislerinde konuşulanlara bakılırsa bu kişiler zamanında birçok kez uyarılmış. Mesaj alınmayınca da gereken yapılmış.
Kimi sürpriz bir şekilde görevden uzaklaştırılmış, kimi yalnızlaştırılmış. Partideki etkileri azaltılmış.
Ama onlar arkadan iş çevirmeyi sürdürmüşler. Son dönemde ABD operasyona başlayınca yeniden hareketlenmişler. Her hareketlerinin adım adım izlendiğini bilmelerine rağmen son dönemlerde cesaretleri artmış. Beştepe’ye yakın AKP’liler, artık işlerinin çok zor olduğunu iddia ediyor.

DOSYALAR KABARDI

AKP’de seçim nedeniyle iç mücadele ikinci plana itilmiş gibi görünse de gerçek öyle değil. Şüphelenilen isimlerle ilgili dosyalar giderek kabarıyor. 15 Temmuz ABD/FETÖ darbe girişimi yargılamalarında ve FETÖ soruşturmalarında epeyce malzeme çıkmış durumda. ByLock da ayrı. Yapılan yazışmalarla ilgili arşivin birçok kişinin elini ayağını bağlayacak cinsten olduğu ifade ediliyor. Bazı isimlerin bu nedenle suskun olduğu, en küçük bir hamlede başlarına gelebilecekleri bildiği konuşuluyor.

MÜCADELE SERTLEŞİYOR

Türkiye seçim sathına girerken mücadele sertleşiyor. Beştepe içerden ihanete karşı tetikte. Bir son dakika gelişmesine karşı (B) planının bile hazır olduğu vurgulanıyor. CHP’nin Anayasa Mahkemesi’ne yaptığı 16 Nisan halk oylamasına dikkat çekiliyor. Anketler tehlike işareti verirse yeni bir sürecin devreye girebileceği bildiriliyor.

(…)

(Makalenin tamamı: https://www.aydinlik.com.tr/kimler-neden-panikte-ismet-ozcelik-kose-yazilari-aralik-2017 )

+