KRİTİK AKINCILAR DAVASI

26 Temmuz 2017
Aydınlık

Erdem Atay’ın sunduğu Başkent Kulisi programına konuk olan emekli tümgeneral Beyazıt Karataş, Fethullah Gülen‘in ‘Darbeyi Ulusalcılar yapmış olabilir’ ve Türkiye gazetesinin bugünkü manşeti olan ‘Ulusalcılar darbe yapabilir’ manşetlerini değerlendirdi.

Beyazıt Karataş Fetullah Gülen’in yaptığı açıklamayı Türk Ordusu’na nifak hareketi olarak değerlendirdi. Beyazıt Karataş özetle: Kumpasların yenilmesinde Vatan Partisi ve lideri Doğu Perinçek’in çok önemli önderliği vardır. Yine 15 Temmuz darbesinin bastırılmasında Vatan Partisi yöneticilerinin aynı şekilde çok büyük emeği vardır. Fethullah Gülen’in hedefinde iki lider var. Biri Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğeri ise Doğu Perinçek.

Fethullah Gülen ve örgütü yaptıkları bu açıklamalarla Perinçek ve Vatan Partisini hedef alıyor. Asıl amaç FETÖ’nün önünde engel olarak gördüğü Doğu Perinçek’i saf dışı bırakmak. Türk ordusu içinde böyle bir örgütlenme yoktur. Bu açıklama Türk Ordusuna nifak hareketidir.

AKINCILAR DAVASI ÇOK ÖNEMLİ

Beyazıt Karataş ayrıca Akıncılar davasının Genelkurmay Çatı Davası’ndan daha önemli olduğunu vurguladı. Karadaş ‘Akıncılar üssü davası başladığı zaman çok önemli gelişmeler olacak. Gizli FETÖ’cüler deşifre olacak. Gizlenen FETÖ’cüler ortaya çıkacak. O açıdan Akıncılar Üssü davası çok önemli‘ dedi.

MECLİS’TE SIĞINAK YOK

Beyazıt Karataş açıklamalarına şöyle devam etti. ‘Meclis bombalandığı zaman vekiller sığınağa kaçtık diyorlar. Oysa Meclis’te sığınak yok. Belki bu olaydan sonra sığınak yapabilirler’ dedi.

SİYASETÇİLERİN İÇİNDEKİ FETÖ’CÜLERİ BULMAZSANIZ

Siyasetin içindeki FETÖ’cüleri bulmazsanız yarın öbür gün yine FETÖ tehdidi ile karşılaşırsınız. Bunlar temizlenmelidir. TSK içinde bir anket yapsanız size kim FETÖ’cü kim değil söylerler. Bunlar diğer personel tarafından bilinir.

https://www.aydinlik.com.tr/turkiye/2017-temmuz/turk-ordusuna-nifak-hareketidir

 

+