YURTTA SULH MİTİNGİ

ADALET üst başlıklı büyük kürdistan için mason yürüyüşünün sonuna gelindi.

Yürüyüşte boy gösteren FETÖ-HDP/PKK fotoğraflarını mümkün olduğunca görmezden gelen CHP’liler, Türk Bayraklı görselleri kullanarak, kamuoyundan ziyade kendi vicdanlarını ikna etme çabası içine girdiler. (Esasında oyuna geldiler)

Bu şekilde yürüyüşün MİLLİ olduğu düşüncesini kendilerine kabul ettirmeye çalıştılar.

Bir yandan da, eleştiren ve/ya desteklemeyen kim varsa, ağır hakaretlerde bulundular. (Hadi, Doğu Perinçek’e karşı olan önyargıyı biliyoruz. Peki ya Ümit Kocasakal gibi Atatürkçülüğünden şüphe edilemeyecek bir değere saldırılmasın nasıl açıklayacağız?)

Ama -örneğin- Berlin’de yaşanan BAYRAK KRİZİ’ne dair paylaşım yapmaktan kaçındılar. ATATÜRK’ün ve TÜRK Bayrağının alana sokulmamasına, CHP’li Türk kadınının ÇIĞLIĞI’na sayfalarında yer vermediler. (Kılıçdaroğlu-Özkan’ın FEYK’i olan PKK’lı Demirtaş’ın çığlığı ağır bastı ne yazık ki)

Dahası, Avrupa Parlamentosu’nun 6/7/2017 tarihinde yayınlanan 2016 Türkiye Raporu’na değinmedikleri gibi, Kılıçdaroğlu’nun verdiği yanıtı görmezden geldiler.

Yani, düşününüz ki, AP, alenen TEHDİT ederek Türkiye’ye ÖNERİLERDE bulunuyor:

– Rumlar haklıdır, Kıbrıs’tan çekilin.
– PKK terör örgütüdür ama onlarla masaya oturun.
– Sınırötesi operasyon yapmayın.
– FETÖ’cü darbe vardır ama FETÖ’cüleri serbest bırakın, okullarını da açın.

Ayrıca, AP, FETÖ-PKK kaçaklarına sığınma hakkı veren AB ülkelerine teşekkür ediyor.

– AP ile birlikte YENİ ANAYASA yapın.

Ve daha başka TAVSİYE niteliğinde tehdit, yaptırım içeriyor o rapor. Türkiye’nin bağımsızlığına, bölünmez bütünlüğüne EL atıyor.

Kılıçdaroğlu ne yanıt veriyor:

– “… AB ile ilişkilerin askıya alınması değil daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor. Bu konuda umarım bizim adalet arayışımıza da DESTEK vererek Türkiye ile ilgili ilişkilerin devamı yönünde karar alırlar. Bu da bizi memnun eder.” (7/7/2017)

Yani KINAYACAĞI yerde DESTEK istiyor.

Bir yanda emperyalist kuvvetleri bu topraklardan kovan ATATÜRK, diğer yanda emperyalist ülklerden YARDIM-DESTEK isteyen mirasçılar.

CHP tabanından TIK yok.

Peki ya, THE MEKTUP’a ne diyeceğiz? Kılıçdaroğlu adına ATLANTİK gazetelerinde yayınlanan açık mektup..

Daha önce TÜRK MİLLETİ yerine TÜRKİYE VATANDAĞLIĞI’nı öneren yani TÜRKLÜĞÜ ANAYASADAN ÇIKARMAK isteyen Kılıçdaroğlu’nun yeniden ‘çoklu katılımla’ YENİ ANAYASA çalışmalarına başlanması yönündeki sözlerini nereye koyacağız?

(ÇOKLU katılım: FETÖ ve PKK terör örgütlerini kucaklayan AP/AB, “Gelin DEMOKRATİK yeni anayasayı beraber yapalım” demiyor mu?)

İşte, tüm şu SOMUT örnekler, -ister Y-CHP deyin ister F-CHP-, Kılıçdaroğlu ve ekibinin hangi çizgide durduklarını, yönlerinin neresi olduğunu AÇIKÇA ortaya koymaktadır.

Oysa; CHP’nin tepesine çöreklenen guguk kuşları CHP’nin ATATÜRKÇÜ seçmenini BATI’ya doğru sürüklerken; Vatan Partisi İran’a gidiyor, YAHUDİ BARZANİ’nin kürdistan refrandumunu engellemek için.

Lütfen, kişilere isimlere takılıp kalmaktan kurtulalım, FİİL/EYLEM’e bakalım.

NOT: Emperyalizmin TÜRKİYE’Yİ İŞGAL PLANI olan 15 Temmuz Darbe girişiminde TRT’de “Yurtta sulh…” diyen FETÖ’cüler ne kadar samimi iseler, 9/7/17 mitingini ORGANİZE EDENLER de o kadar samimiler.

CHP’nin Atatürkçü tabanını ayrı tutuyoruz.
Çünkü F-CHP başka; CHP bambaşkadır.

Ama batı yönünde seyreden geminin güvertesinde doğuya doğru yürümek fayda sağlamaz. Geminin cefakar ve fedakar yolcuları, dümene geçmeliler.

+