YILMAZ ÖZDİL : BÖYLE ADALET ARANMAZ

.

16 Haziran 2017
Yılmaz Özdil, Halk Arenası

(…) Bir adalet yürüyüşü yapılıyor.
Kemal bey aldı şeyi çıktı…
İlk gün karısı bıraktı.
İkinci gün oğlan da bıraktı.
Kemal bey devam ediyor.
Bunu espri olsun diye söylemiyorum.
Kitleyi sokakta yürütmek ciddi bir iştir.
(…) Ama bunu yaparken beraber yürüdüğümüz insanlara da dikkat etmemiz lazım.
(…) İlk gün yanında AKP’den kovalama bir milletvekili, bir tane de Kanun Hükmünde Kararname ile atılmış FETÖ’cü olduğu konuşulan biri.
Biri sağında biri solunda.
Şimdi böyle adalet aranmaz.
Bugün ben buraya geliyorum bakıyorum:
Yanında Hasan Cemal.
Hasan Cemal bu ülkede hukuk adaletten bahsedecek son gazetecilerden biridir.
Bu Hasan Cemal ve türevi ikinci cumhuriyetçiler, bu ülkede FETO’ular cirit atarlarken, hukuk cinayetleri işlerlerken, Abdullah Gül’le Beşiktaş maçı seyredip makara yapıyorlardı.
(…) Yetmez ama Evetçilerin başında.
(…) Yani bunu kabaca liboş tabir ettiğimiz, entelektüel etiket altında, aydın sıfatı altında, millete aydın ihaneti işleyen adamlardır bunlar.
Bugün Türkiye’nin pırıl pırıl subayları, Silahlı Kuvvetler’de kendi hukuku tarafından esir alındığında, hapislere atıldığında, ordudan atıldığında, ve neticede, bunun neticesinde, DÖNÜP BU ÜLKEDE DARBE GİRİŞİMİ OLDUĞUNDA, bu Hasan Cemalgiller, Cengiz Çandarlar, bunlar göbek atıyorlardı.
Bunlar, Bülent Arınç, ülke bağırsaklarını temizliyor dediğinde, bunlar prime gazeteciydi.
Dolayısıyla, biz bu adalet yürüyüşünü yapalım, sembolik değerde olsun ama yürüdüğümüz insanlara da lütfen dikkat edelim. (…)

( https://silverpirceant.wordpress.com/2017/07/05/yilmaz-ozdil-boyle-adalet-aranmaz/ )

pS1.

04 Temmuz 2017
yılmAZ ÖZdil, Sözcü

(…) Altı sene daha geçti, 2010 oldu. Bir taraftan Ergenekon-Balyoz iftiraları süreci başlatılmış, bir taraftan “açılım” süreci başlatılmıştı. Eşzamanlı olarak, TSK imha edilirken, PKK’yla masaya oturulmuştu. BDP milletvekili Fatma Kurtulan, fırsat bu fırsat, Mustafa Muğlalı Kışlası’nı TBMM gündemine taşıdı, isminin derhal değiştirilmesi istendi.

Tam o sırada ne oldu biliyor musunuz?
CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Van’da miting yaptı, aynen şunları söyledi: “Başbakandan rica ediyorum, hükümetsin, başbakansın, 33 köylünün kurşuna dizildiği yerde, bunun ismini kışlaya verme, bu ismi değiştirin, istirham ediyoruz, buradan çağrı yapıyorum, bakalım Recep bey çağrımıza nasıl cevap verecek.”

Recep beyin canına minnetti… Muhalefet partisi “açılım”a muhalefet etmiyor, aksine, istirham ediyor, gollük pas veriyordu. Kışlanın ismi değiştirildi. Orgeneral Mustafa Muğlalı tabelası indirildi. Şehit Astsubay Erkan Durukan Kışlası yapıldı. (…)

( http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/yilmaz-ozdil/87-senelik-oyku-1918685/ )

pS2.

05 Kasım 2015
yılmAZ ÖZdil, Sözcü

(…) Yeni CHP.
Guguk kuşudur.

Üç milyon altı yüz yetmiş beş bin dokuz yüz kırk birinci defa, belki bu defa anlaşılır umuduyla, tekrar yazıyorum… Yeni CHP’nin misyonu Yeni Türkiye’ci AKP’yi iktidarda tutmaktır.

Atatürkçüleri, yurtseverleri, ulusalcıları yuvadan dışarı atıp, ikinci cumhuriyetçileri, siyasal İslamcıları, Kürt milliyetçilerini, liboşları, cemaatçileri, soykırımcıları, tescilli ajanları, sorosçuları monte etmek… Gözümüzün içine baka baka “guguk kuşu operasyonu”dur.

Gaflet değildir.
Dalalettir.

Alt kadrolardaki insanlar Mustafa Kemal Türkiyesi ve devrimlerini korumak için çırpınırken, Yeni CHP’nin tepesine paraşütle indirilenlerin amacı, partiyi partisizleştirmektir. Kimliksizleştirmektir. (…)

( https://26august.wordpress.com/2015/11/05/guguk-kusu-ve-y-chp/ )

pS3.

05 Kasım 2016
yılmAZ ÖZdil, Sözcü

(…) (Anlama-kavrama güçlüğü çekenler için, altını çizerek yazayım. Bu satırların sahibi, iş işten geçmeden önce, testi kırılmadan önce “kalaşnikofa şarjör olmayın” diye uyarandır.)
*
Hdp dün de pkk bayisiydi.
Bugün de öyle.
İnkar etmiyor.
Yarın da öyle olacak.

Sorunu çözmek istiyorsan…
Hdplileri boşver.
Önce kendi seçtiğin milletvekilini düzelt!

( http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/yilmaz-ozdil/hdp-1489785/ )

pS4.

05 Ağustos 2015
yılmAZ ÖZdil, Sözcü

Şerefsiz meselesi

Selahattin Demirtaş “bu halk Abdullah Öcalan’ın posterini Kürdistan’a asamayacak da, nereye asacak? Buna alışsanız iyi olur, çünkü biz daha Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz, heykelini” dedi.
Figen Yüksekdağ “biz sırtımızı YPG’ye YPJ’ye PYD’ye yaslıyoruz, söylemekten de çekinmiyoruz” dedi.
HDP milletvekili, Diyarbakır belediye eski başkanı Osman Baydemir “devlet aklına mesajımız var, hassiktirin diyorum” dedi.
HDP milletvekili Abdullah Zeydan “Kürt halkının gücünü test etmeye çalışanlara çağrı yapıyoruz, PKK sizi tükürüğüyle boğar” dedi.
HDP milletvekili Burcu Çelik Özkan, köy korucularına seslendi, “o keleşi size çevirmesini çok iyi biliyoruz, bu memleketten defolup gideceksiniz” dedi.
Seçim öncesi HDP’nin Batman mitinginde “barajı aşarsak, bizler bulutuz, güneşiz, yağmuruz, barajı aşamazsak, benim meskenim dağlardır dağlar” pankartı açıldı.
Ağrı belediye başkanı Sırrı Sakık “ellerinde bayraklarla Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyerek saldıranlara demiştim ki, Mustafa Kemal’in askeri değil, generali olsanız ne yazar, it sürüleri” dedi.
HDP milletvekili Altan Tan “CHP yerli inek gibi, dünya kadar ot yedirirsin, sütünde artma olmaz” dedi.
HDP milletvekili Adil Zozani, TBMM çatısı altında, “Kemalizm dediğiniz şey, bir parça Hitler, bir parça Mussolini’dir” dedi.
PKK’lılar Ağrı dağında temsili mezar kazdı, mezar taşına “TC” yazdı, TC’nin gömülme töreninde konuşan HDP milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu “Kürtler uyandı, hiç boşuna çırpınmayın” dedi.
HDP milletvekili Pervin Buldan “PKK terör örgütü değildir” dedi.
Selahattin Demirtaş “HDP, başkan apo’nun projesidir, bunu unutmadan çalışmalıyız” dedi.

Kimse rahatsız olmadı.

“Şerefsiz” denildi…
Ortalık ayağa kalktı!

Kimse kimseye “şerefsiz” demesin.
Elbette.

Peki, isteyen istediğine “hassiktirin, memleketten defolun, it sürüleri, tükürüğümüzle boğarız, size kalaşnikof çeviririz, gömeriz, burası Kürdistan, chp’li inekler, Atatürk Hitler’dir” diyebilsin mi?

( http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/yilmaz-ozdil/serefsiz-meselesi-901282/ )

pS5.

04 Haziran 2015
yılmAZ ÖZdil, Sözcü

(…) Siz siz olun.
Kalaşnikofa şarjör olmayın.

( http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/yilmaz-ozdil/biji-izlemeye-devam-edin-sayin-seyirciler-849643/ )

+