ASIL HACKER SENSİN ABD

ABD’NİN ‘SİBER SALDIRI’ KOMPLOSU
EN AZ KÜBA KRİZİ KADAR TEHLİKELİ

En son diyeceğimizi en başa koyalım.

Müesses nizam temsilcileri, Hillary’yi seçtiremedi ya, şaşırdılar. Seçim sonuçlarına itiraz etmek, delegeleri satın almaya yeltenmek, ‘Rusya siber saldırı yaptı’ demek. Yetmedi, hile hurda. O da yetmedi, MEYDAN okumak TEHDİT falan!

Müfteriliğin özelliklerindendir, kendi pisliğini karşı tarafa yamamak.
Her haltı yerler, sonra sen yaptın derler.

Yenilen güreşçi… diye bir söz var DİLİMİZDE ama bunlar güreşçi de olamazlar çünkü sportmen (zeki-çevik olabilirler ama AHLAKLI=ETİK sahibi) değiller. İşleri güçleri yalan, algı, hile, çamur, hurda.

Aklınıza gelmeyen o ana değin düşünmediğiniz iğrençliklerle karşılaşırsanız eğer, biliniz ki öyle bir fiil ÇOK büyük ihtimalle vardır ve fakat-ama-lakin FAİL’i de iftiranın kaynağıdır.

Birlikte, DİKKATLE okuyalım:

ABD’nin en büyük teknoloji şirketlerinden Yahoo, 2013 yılında 1 milyar kullanıcısının hesap bilgilerinin ‘devlet destekli‘ bilgisayar korsanlarınca ele geçirildiğini açıkladı. (03:40 15.12.2016, Sputnik : https://tr.sputniknews.com/bilim/201612151026319593-yahoo-kullanicilari-hesap-bilgileri-calindi/ )

Bir de şu haber:

– ABD’nin dünya çapındaki gizli izleme faaliyetlerini ortaya çıkaran eski Ulusal Güvenlik Kurumu (NSA) yetkilisi Edward Snowden, kullanıcılara Yahoo kullanmayı bırakmalarını öğütledi. (01:26 05.10.2016, Sputnik : https://tr.sputniknews.com/dunya/201610051025136260-snowden-yahoo/ )

Şimdi normale dönelim:

EŞEĞİMİN ALNI SAKAR ADINI BANA TAKAR diye bir söz var ya Türkçe’mizde; işte aynen tıpkı o misal şu an yaşadığımız.

Obama « MEYDAN » okuyor. Diyor ki:

– “Bir yabancı hükümetin seçimlerimizin güvenilirliğini etkilemeye çalıştığına dair şüphe olmadığını düşünüyorum.” ( http://www.aydinlik.com.tr/dunya/2016-aralik/gerilim-had-safhada-obama-dan-tehdit-gibi-aciklama )

Şüphesi yokmuş BARAK beyin.

Rusya yanıtlıyor:

– “Ya bu iddiaları dile getirmeye son vermeliler ya da artık bir çeşit kanıt sunmalılar.” ( http://www.sozcu.com.tr/2016/dunya/rusya-abdnin-siber-saldiri-iddialari-edepsizlik-1569913/ )

Ve ekliyor:

– “Zira aksi halde bu çok YAKIŞIKSIZ bir durum teşkil ediyor.” ( https://tr.sputniknews.com/rusya/201612161026346611-peskov-abdnin-siber-saldiri-suclamalari-ahlaksiz-bir-boyut-kazandi/ )

Yani AHLAKSIZLIK diyor ABD’nin yaptığına.

Hem ahlaksızlık hem edepsizlik çünkü “Aksi kanıtlanmadıkça kimse suçlu değildir” ve iddia sahibi (suçlanan taraf değil) DELİL sunmak zordundadır. Zaten Peskov da bunu söylüyor, ya bi susun ya kanıt sunun diyor.

Ama siyonizmin esiri olmuş BATILI siyasetçilerin freni patlamış bir kere.

Düşünün bu kişi bir DEVLET BAŞKANI, hem de ABD devlet başkanı, çıkıyor, ‘BENCE’ diyor sanki sokaktaki bir vatandaşmış gibi, alenen PUTİN’i işaret ederek Rusya’yı hedef göstererek ŞÜPHE YOK diyor. Yeter mi? Yetmiyor elbette, devam ediyor:

– “Rusya, ABD seçimlerine Sovyetler Birliği’nden bu yana müdahale etmeye çalışıyor.”
– “Buna karşı harekete geçmeliyiz ve geçeceğiz, istediğimiz yerde ve istediğimiz zamanda.”

Yani ABD açıkça RUSYA’yı TEHDİT ediyor.
Ta SOVYETLER BİRLİĞİ dönemine uzanıyor.

KÜBA krizinin TEKERRÜRÜ sanki, feci bir durum.
Neredeyse AZ KALSIN NÜKLEER SAVAŞA giriyorduk.
Dünya bir BÜYÜK FELAKET’in eşiğinden dönmüştü.

– “Bence, herhangi bir yabancı hükümetin seçimlerimizi etkilemeye çalışması karşısında harekete geçmeliyiz ve kendi seçtiğimiz yer ve zamanda geçeceğiz. Bazıları açık olur, bazıları açık olmayabilir. Putin bu konudaki görüşlerimi biliyor, çünkü kendisine doğrudan söyledim.”

Tamam doğrudan söylemiş olabilirsin de aldığı yanıt nedir?

– “Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuriy Uşakov da Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ABD’li mevkidaşı Barack Obama’ya Çin’deki G20 Zirvesi’nde konuyla ilgili net bir yanıt verdiğini ifade etti. Obama’nın Putin’e seçimlere müdahale edilmesi durumunda bunun ciddi sonuçları olacağı uyarısı yaptığı yönündeki haberleri değerlendiren Uşakov, ‘Hangzhou’daki baş başa görüşmede bu konu da gündeme geldi ve Putin oldukça net bir yanıt verdi‘ diye konuştu.”

Diplomasi’de ETİK vardır, ya da olmalıdır.
Her görüşme içeriği ya da bir görüşmenin her-tüm içeriği kamuoyu ile paylaşılmaz. En azından o gün o dönem hemen açıklanmaz. Devletler-milletler arası dostluk, sırdaşlık misalidir. (Vakti zamanı vardır. Tehir edilir. Ya da setere….)
(Putin’in Sarkozy’yi rezil ettiği haberleri, videoları hatırlayın. Kepazeliği örtbas etmek için Fransa yayınları engelliyordu (Görüşmenin ardından medyanın karşısına çıkan Sarkastik ‘sarhoş’ değildi, « meydan » okumasının ardından, ezilmişti.). Hadi, Sarkozi utancından sustu diyelim; Putin niye sustu? ETİK bambaşka bir özelliktir, karakterdir.)

Sözcü gazetesinin haberine dönüyoruz:

– “CIA, Rusya’nın amacının seçimleri Trump lehine etkilemek olduğu SONUCUNA VARDI ANCAK HENÜZ henüz hiçbir kanıt kamuoyuna açıklanmadı. Trump ise Demokratların seçim yenilgisinin utancını gizlemek için, Rusya’nın siber saldırısı iddialarını uydurduklarını savunuyor. Putin için övgü dolu sözler söyleyen Trump’ın, Rusya lideriyle daha önce yakın bir şekilde çalışan Rex Tillerson’ı dışişleri bakanlığı görevine seçmesi de bu yöndeki kaygıları arttırmıştı.”

CIA kaygılıymış, endişeliymiş.
BARAK da HİÇ ŞÜPHE etmiyormuş.

Kelalaka BELKİ ama Hüsnü Mahalli’yi TUTUKLAYAN ‘nöbetçi’ mahkeme kararındaki ifadeler akla geliyor, ister istemez: Savunma ve davranışlarını gözlemleMİŞler. Bu onlarda baskı kurma girişiminde bulunabileceği izlenimi uyandırMIŞ. Sakıncalı olacağı KANAATİNE varmışlar.

Bu da aslında neocon bir tekerrürdür:
HAKEM denen AMR yüzüğü HİLE ile Muaviye’nin parmağına takTI.
(Canı yanmış tribünler İBNİ HAKEM diye boşuna bağırmıyorlar belki de?)
(O isyan bugündür devam ediyor.)
Hile hurda genetiklerine sirayet etTİ.

HAKİM isen eğer, HAKEM’lik de yapacaksın.
Ve illa ki kesinkes ADALETLİ olacaksın.
Şaştığın anda var ya, EYVAH (!) yandın.

Ne var ki Obama-Hillary HAKEM değil.
Suçlayan taraf yani savcı durumunda ya da SAVAŞ isteyen.
Rusya ise kendini savunuyor ya da DÜNYA BARIŞI için avukatlık yapıyor.

Yönlendirme dolu yazımızdan sonra, sorgulayalım:

Şimdi bir HAKEM aranıyor?
VİCDAN >>> Tüm insanlık.

BİR MİLYAR kullanıcının hesabını ele geçiren emperyalizm acaba KAÇ MİLYAR « M A I L » elde etmiştir, diye düşünecek ‘bu’ insanlık. Bu mail’ler (e-posta’lar) içinde, sokaktaki vatandaştan dışişleri bakanına değin, acaba, kimlerin özelleri, gizleri, gizlileri vardır, diyecek.

Ya da en basit şekille
– “Sen YAHOO’dan İNSANLARIN SECRET-SPECIAL bilgilerini aşırıyorsun, kendi halkının özeline saldırıyorsun, bir de UTANMADAN gözümüzün içine baka baka hâlâ Rusya diyorsun. Git MARSLI’ların peşinden koş! Yuh sana…”
demeli insanlık.

Yoksa dememeli mi?

Lütfen, elimizi vicdanımıza koyalım.
Dönelim, düşünelim:

– ADALETLİ miyiz?

pS1.

26 Ağustos bloğu 17/12/2016 güncellemesi:

“Adli uzmanların bu veriler üzerinde yaptığı ileri analizlere göre izinsiz bir üçüncü tarafın, Ağustos 2013 tarihinde sizinki de dahil olmak üzere daha geniş bir dizi kullanıcı hesabıyla ilişkili verileri çaldığını düşünüyoruz. Bu hırsızlıkla ilgili ihlalin arkasındaki kişi tanımlayamadık. Bu olayın 22 Eylül 2016 tarihinde ifşa ettiğimiz olaydan farklı olduğunu düşünüyoruz.” açıklamasının da yer aldığı, Yahoo’nun kullanıcılarına gönderdiği MAİL İÇİN TIKLAYINIZ.