AYGÜN – SEVİNÇ – BAYKAL

HALK TV EURO OLAYI, ya da:
Aygün’ün BİTMEYEN hikayesi.

Sabahattin Önkibar’ın hayli ciddi olan iddiasına geçmeden önce birkaç hatırlatma yapalım.

12 Mayıs 2015 tarihli paylaşımızda şöyle yazmıştık:

“Kulislerde dolaşan fısıltıya göre; Pennsylvania (Saylorsburg, Fethullah Gülen), CHP ile birlikte aynı anda Halk TV ve Cumhuriyet gazetelerini de satın aldı; dolarlar, Hakan Aygün ve Şaban Sevinç adına yattı.. Fetullah’ın eline geçen anında ATATÜRK’ü çöpe atıyor. Fethullah, açık açık ilan etmiyor ama ‘KÜRTÇÜLÜĞÜ’ bu gizli satın almalarla destekliyor..” [pS1]

Cumhuriyet gazetesine operasyon yapıldı, konuya dair görüşlerimizi ayrıntılarıyla blog’da belirttik.

Halk TV ise FETÖ’nün elinde (RESMEN).
Çünkü, Şaban Sevinç ile Hakan Aygün’ü ABD+FETÖ atadı.
Mesela, “Zamanın Ruhu” logosuna bakın, bu kadar font varken, yazı biçimleri varken, Zaman gazetesinin FONTUNU kullanıyordu.
Hatırlayın, 2015’in son zamanlarda Halk TV’ye Erdem Gül ve hatta Can Dündar konuk oluyorlardı.
Hakan Aygün, Eren ve Barış’ı transfer etmişti.

Peki yetkililer neyi bekliyorlar, diye sormak anlamsız olur. Ama ilgililer ne yapıyorlar?
Cumhuriyet gazetesinin başına gelenin bir benzerinin yaşanmasını mı?
O zaman mı eyleme geçecekler? (Ama yine uyanarak değil, şuursuzca)
Y-CHP yönetiminin gazına ve gazabına gelip…

Gelelim Önkibar’ın iddiasına:

21 Kasım 2016
S.Önkibar, Aydınlık

BAYKAL, FETÖ İLE HALK TV’DE ORTAK MI OLDU?
Malum Halk TV’nin imtiyaz sahibi Deniz Baykal’dır ve onun oradaki adamı Genel Müdür Şaban Sevinç’tir.
Şaban geçen gün aradı ve şunu söyledi:
– “Hakan Aygün’ü Halk TV’ye Kemal Kılıçdaroğlu değil ben aldım.”
Şaban Sevinç, Hakan Aygün gibi itibarı sıfır olan birini Deniz Baykal’a sormadan yayın müdürü yapamaz… Realite bu ise Baykal bu Hakan’a niye sahipleniyor ve perde gerisi nedir araştırıyorum…
İkinci husus bu sütunda defalarca yazdığım gibi ben sosyal medyada yokum ve o mecrayı hiç takip etmem…
Ancak dün dinlediğime göre Hakan Aygün şişeyi her devirdiğinde tweetler atarak terbiyesizlikler yapıyormuş… ODA TV’deki okur tepkilerinden gördük ki on kuruşluk itibarı kalmayan bu Hakan’ı muhatap almak seviyemize çıkarmak olur… Ancak suskunluk geri adım olarak görülmesin diye bir kere daha soracağım: Şişeci Hakan, Halk TV Euro’nun resmi sahibi kim niye açıklamıyorsun? Deniz Baykal’ın son dümeninizden haberi var mı? Almanya’da FETÖ’cü Akın İpek’le Halk TV Euro için buluştun mu, buluşmadın mı niye cevap vermiyorsun? Baykal bu duruma ne dedi? Ufuk Güldemir seni Habertürk’ten neden kovdu ve o kanalın satışından eşin ile beraber kaç milyon doları nasıl aldın? Bitmedi, kızın FETÖ’cülerle beraber çalıştı mı çalışmadı mı, niye hayır diyemiyorsun? Bak bunlar gazeteci sorusu ve sen bu soruların altında ezildiğin için şişelerden aldığın cesaretle küstahlıklar yapıyorsun!

http://www.aydinlik.com.tr/kose-yazilari/2016-kasim/paraya-ataturk-un-yerine-onun-resmi

Önkibar, bir gün sonra şunları yazdı:

22 Kasım 2016
Sabahattin Önkibar, Aydınlık

HAKAN AYGÜN HALK TV’Yİ KİRLETİYOR DİYEN CHP’Lİ!
Adı: Aykut Erdoğdu.
CHP’deki hırsız avcılarından!
Onur abidesi olan bu isme Halk TV ambargo uyguluyor.
Hayır bunu ben uyduruyorum, Aykut bey kendisi söylüyor ki Uğur Dündar olmasa Halk TV’nin yanından bile geçemeyecek.
Bunu yapan ise Hakan Aygün isimli Fetullahçı gazetenin Amerikancı-AB’ci-ikinci Cumhuriyetçi yazarı ki tek hedefi ilk seçimde CHP’de kontejandan meclise dalmak!
Aykut bey bu Hakan için medyaya şu açıklamayı yaptı: “Hakan Aygün Halk TV’yi kirletiyor.”
Kim hayır öyle değil derse o ya FETÖ’cü ya da PKK yardakçısıdır.

http://www.aydinlik.com.tr/kose-yazilari/2016-kasim/iste-tayyip-ile-gizli-isbirligi-yapan-chp-liler

Önkibar, 15 Kasım’da şunları yazdı:

İŞTE FETULLAH’IN MEDYADAKİ GİZLİ KALESİ
Geçen gün Aydınlık’ta, “Ey CHP’liler siz Halk TV’yi hala partinizin yayın organı mı zannediyorsunuz!” deyince Hakan Aygün çıldırdı.
Hakan Aygün malum Halk TV’nin tepesinde olan FETÖ’cü gazetenin yazarı ki Ergenekon sürecinde Fetullah çetesini memnun edecek yazılar yazmıştı.
Halk TV bugün Fetullah’ın gizli kalesidir bu durum hem yayınları ile hem de Hakan Aygün’ün oradaki varlığı ile sabittir.
15 Temmuz gecesini ve ertesini hatırlayın, ne rezil yayınlar yapmışlardı ki halen yapıyorlar.
Ben bu durumu ısrarla gündeme getirince Hakan Aygün paniğe kapılıp tweet’den beni hedef aldı.
Kırmızı Kedi Yayınevi benim kitaplarımı niye basıyormuş zira ben Süleymancı faşist imişim!
Yahu Kırmızı Kedi’nin bastığı her biri on binlerce satan kitaplarımın hedefi Süleymancılar ve benzeri İslamcı cemaatler ki, sadece o kitaplarımda değil, uzun yıllardır Ulusal Kanal’daki konuşmalarım ile Aydınlık’daki yazılarımla o cemaatlerle yapılan mücadelenin abartısız en önde olan ismiyim.
Kırmızı Kedi Yayınevi sahibi Haluk Hepkon, Aygün’ün o tweetine doğru cevap vermiş, hakikaten şişede durduğu gibi durmuyor Hakan Aygün!
Bir dönem Flash TV’de beraber çalıştığımız Hakan’ın ne tür bir karakter olduğunu artık sadece ben değil toplum da öğrenmiş olacak ki yazdığı kitap CHP ile Halk TV’yi alet etmesine rağmen bin adet bile satmamıştır.
Hakan Aygün’de zerre kalite varsa açıklasın, Fetullah Gülen bana 17 dava, İhlas Holding 1 milyonluk (trilyon) dava, Adnan Oktar 1 dava, Risale-Nurcular 2 dava açtı, ona bu tür tek bir dava olsun niye açılmadı acaba? Lütfen ayık kafada cevap!

http://www.aydinlik.com.tr/kose-yazilari/sabahattin-onkibar/2016-kasim/iste-fetullah-in-medyadaki-gizli-kalesi

Önkibar, 10 Kasım’da şunları yazdı:

ÇAMUR ATIP KAÇAMAZSIN DURMUŞ FİKRİ!

http://www.aydinlik.com.tr/kose-yazilari/sabahattin-onkibar/2016-kasim/trump-la-bunlar-olur

(Konu Fikri Sağlar ama olsun)
(Belki Aygün’ün kulakları çanlar)

pS1.

Önkibar’ın Aygün’e dair yazdıklarını da içeren, yukarıda da linkini verdiğimiz paylaşım:

– HAKAN AYGÜN OLAYI ( https://26august.wordpress.com/2015/05/12/hakan-aygun-olayi/ )

Bir diğer:

– BİR HAKAN AYGÜN KLASİĞİ ( https://26august.wordpress.com/2015/12/23/bir-hakan-aygun-klasigi/ )

pS2.

İsim vermeden Şaban Sevinç’e:

02 Kasım 2015
Nihat Genç

(…) Konuşacak yer yok yazacak yer yok, Aydınlık henüz gazete değil, Sözcü diye bir gazete henüz var mı yok mu belli değil, zar zor Halk TV’yi kurduk, çıktım ekrana dedim ki:

‘Birkaç sene içinde bu bilmişler Halk TV’yi ele geçirirse CHP’yi ele geçirirse sakın şaşırmayın…’

Öngörülerim az kalmış Cumhuriyet Gazetesi’ni bu denli hızlı ele geçireceklerini hesap edememişim..

Seçimler geldi bilmişler Sarıgül’ü destekliyor bizi kovdular, bilmişler Ekmeleddin’i destekliyor, bizi dövdüler, bilmişler HDP’ye baraj atlatma bayramı yapıyorlar, bizi bir kaşık suda boğdular, elde yok ayakta yok, konuşacak yazacak beş kuruş yok, konuştuğum her yeri ‘bilmişler’ tutmuş, ‘bilmişler’in önü açık tut tutabilirsen, bilmişlerin her yerde maaşı hazır, bilmişler özgürlük kahramanı, bilmişler, basın kahramanı, bilmişler neymiş değerini bilmemişiz. (…)

‘Sen iyi çocuksun Nihat, sen iyisi mi siyasi yazılar yazma, sen hikayelerini yaz romanlarını yaz’.. (…)

http://odatv.com/daha-temiz-daha-durust-insanlar-olabilmeliyiz-0211151200.html

pS3.

Şaban Sevinç: “Nihat Genç’in programının Halk TV’de programının sonlandırılması Hakan Aygün ile benim birlikte aldığım bir karardır…”

Canlı yayında yaşananlar:

10 Eylül 2014
Odatv

(…) Halk TV’den Nihat Genç’in kovulmasına itiraz eden Abdüllatif Şener’in sözlerinin ardından araya giren Şaban Sevinç, “Nihat Genç’in Halk TV’deki programındaki sonlandırılmasında hiçbir muhalefet partisinin ne önerisi var ne de telkini var, bilakis Nihat Genç’in programa başlamasında bazı siyasetçilerin tavsiyesi oldu. “İyi laf yapar, ağzı iyi izlenir” diye başlatılmıştır. Nihat Genç’in programının Halk TV’de programının sonlandırılması Hakan Aygün ile benim birlikte aldığım bir karardır ve 7-8 aydır böyle. Neden aldık bu kararı? Kanal için verimli bir program olmadığını gördük. Reyting ölçümleri, verimlilik daha alternatif bir şeyler yapabilir miyiz… Artık popularitesi yok, izlenmiyor yeterince. Şimdi Nihat Genç’e de izlenmiyor diye haksızlık etmek istemiyorum” diye konuştu.

Bu sözler üzerine Şener ise, “Valla Nihat Genç’i ben sürekli izlediğimden tüm Türkiye’ye izliyor zannediyordum” dedi.

Nihat Genç, programının izlenmediği için son verildiği iddialarına, Halk TV’ye telefonla bağlanarak yanıt verdi.

Yazar Genç şunları söyledi: “Önce Abdüllatif Şener ve Mustafa Ağabey’e özellikle çok teşekkür ediyorum. Sol bir televizyonda benim hakkımı aradığı, sorguladığı için yürekliliğine ve cesaretine çok teşekkür ediyorum. “Reyting almadı” lafına çok şey söylemek istemiyorum. Şu an çok korunaklı bir yerde; hem Hakan Aygün ismi hem Şaban Sevinç ismi. Rahatsız etmek istemem orayı. 7 aydır programlarım akşam 5’e 4’e 3’e 2’ye çekildi. Hiçbir reklam yapılmadı. Gezi olaylarından sonra böyle bir dışlama politikası uzun uzun… Sonra Sarıgül çıktı, Sarıgül’de konuşturulmadık. Sonra Ekmeleddin Bey çıktı; oturduk konuştuk, onda da tartışmalar çıktı. Sıkıntılı ve derin ayrıntıya girmek sizi de üzer; fazla nezaketi de bozmak istemem ama şu var ki: Mustafa Ağabey ve Abdüllatif Şener güzel bir şey söyledi ve o heyecanla arıyorum; bu memlekette delikanlı adam yok. Bizim aradığımız; delikanlı adam. İnsanlar delikanlı olur. Biz bu toprağa geldik, paranın peşinde koşmadık. Mülkün peşinde koşmadık. Bizi izleyen milyonlarca insan var. Bir Allah’a baktık, bir de insanlarımıza baktık. Delikanlı gibi konuşacaksınız. Ekrana çıktığınız zaman erkek olacaksınız. Erkek gibi ‘langır lungur’ yok. Ne bunlar ya. Benim hakkımı sen koruyacaksın Şaban, sen tanıyorsun beni. Benim hakkımı hayatta iki kez selamlaştığım Abdüllatif Şener koruyor. Ne söyleyebilirim ki. Zor günlerden geçiyoruz, hepimiz açık olursak kazanırız, dürüst olursak kazanırız, harbi olursak kazanırız. Sağcılığı solculuğu yok bunun. Dürüst olalım açık olalım. Bunu bir zenginlik olarak görüyorum.”

Şaban Sevinç araya girerek “Ben de ve Hakan da (Aygün) yani kendi adıma konuşayım, sana açık ve dürüst davrandık. Hep diyalog içindeydik doğal olarak. Programın nasıl daha iyi olacağı konusunda sürekli görüştük. O çerçevede programın saatlerini değiştirdik. Hatta sana program yaptığın diğer kanalla ilişiğini kes, sadece bizle yap dedik. Hatta bant çekmeyelim, canlı yapalım dedik. Gayet açık davrandık.” yanıtını verdi.

Nihat Genç bu sözler üzerine, “Kovmanın neresi dürüst. 7 aydır benim programları 5’e attınız 3’e attınız 2’ye attınız kestiniz yarıdan böldünüz yayınlamadınız. Yüzüme karşı kovulduğumu söyledin tabii açık davrandın. Kendimizi ifade etme hakkımızı bile Abdüllatif Şener’in oradaki cesaretine ve delikanlılığa borçluyuz; harbi adammış. Ve şu anda insanlar bizim niçin kovulduğumuz konusunda ayrıntılara hakim oluyorlar. Ben o televizyonda kimseye küskün ve kırgın değilim. Çünkü hayatın kurallarını biliyoruz. Türkiye zor günlerden geliyor. Türkiye’yi yaşatacak olan bağımsız eleştiridir. Bakın Mustafa Balbay çok güzel bir şey ifade etti. ‘Bağımsız eleştiri olmadan parti olmaz, düşünce olmaz, fikir olmaz’. Çok da yormayalım birbirimizi yormayalım sevgili Şaban.”

Eski Bakan Abdullatif Şener Nihat Genç’in sözlerini sonlandırmasının ardından “mücadelesine saygı duyuyorum” diyerek Genç’e desteğini yineledi.

http://odatv.com/delikanli-gibi-konusacaksiniz-1009141200.html

pS4.

Nihat Genç’ten Halk Tv’ye yanıt var

18 Ağustos 2014
Odatv

(…) Odatv: Nihat Ağabey, haberimiz sonrası Halk TV’den Şaban Sevinç bir açıklama gönderdi. Birçok açıklama getiriyor, bunlardan biri ‘yüksek maliyetler’ diyor…

Nihat Genç: Yüksek maliyet dediği, bir ayda dört program karşılığı aldığım para. O da 3 bin liradır… Telif ücreti olduğu için vergisi, stopajı falan yoktur. Bunları söylemek zor ama, onlar da benim maddi durumumu çok iyi bilir, gündelik yaşarım, ay başında telif ücretimi alamazsam dibi bulurum, bir tarafta birikmiş tek kuruş yoktur… Bir yazar olarak bu bahsi açmak zor; çok sonra anlatırım.

Odatv: Şaban Sevinç açıklamasında bir de “reytingi azdı” diyor…

Nihat Genç: Ben televizyon hayatım boyunca reyting sorunu çekmeyen nadir yazarlardanım, şöhretimi de buna borçluyum, benim reyting problemim hiç olmadı. Buyursunlar bütün programların reytinglerini açıklasınlar… Ancak başka şeyler söylemek istiyorum. Odatv neden ayrıldığımı bana sorduğunda yaptığım açıklamaya iyi bakın; olup biteni belli bir nezaket içinde söylüyorum. Bu açıklamayı gören bir yönetici, “helal olsun Nihat Genç’e kol kırılır yen içinde gibi konuşmuş” diye takdir eder… Bu mesafeli ve korunaklı açıklamam karşısında kamuoyunu yanıltan açıklamalar yaptılar, ben de geceden sabaha fikrimi değiştirdim, açıklamak zorundayım…

(…)

http://odatv.com/nihat-gencten-halk-tvye-yanit-var–1808141200.html

pS5.

Şaban Sevinç’le ilgili:

20 Kasım 2015
Odatv

(…) Ruhat Mengi: Bu yazıyı yazmak zorunda bırakıldığım için sıkıntı duydum. 2 gün yazmak istemedim ve kendimle mücadele ettim. Öyle çok yalan ve saçmalık var ki cevaplamak imkansız. Şunu söyleyeyim, bir daha konuşmalarına beni ve programımı dahil ettiği anda “partisinin milletvekillerinden yıllar önce dinlediğim ve anlatmadığım” bazı konuları açıklarım, o kanalın başında oturamayacak sorumluluk başına sarılır. (…)

http://odatv.com/sabanligin-luzumu-yok-2011151200.html

pS6.

Şaban Sevinç’le ilgili:

17 Kasım 2015
Odatv

(…) Enver Aysever: “Yalancı Şaban Sevinç ekrana çıkalım Hakan Aygün’ü de yanına al konuşalım. Hangi CHP vekillerini sansürlediğini açıklayayım… Üslubuna bak Şaban Sevinç…” (…)

http://odatv.com/havuz-medyasi-ne-kadar-kirliyse-halk-tv-de-o-kadar-kirli-1711151200.html

pS7. Üslupla ilgili, Ruhat Mengi de şikayetçiydi.

Başlarda yazdıklarımızı yineleyelim:

– Şaban Sevinç ile Hakan Aygün’ü ABD+FETÖ atadı.
– Fetullah, Halk TV ve Cumhuriyet gazetelerini satın aldı; dolarlar, Hakan Aygün ve Şaban Sevinç adına yattı.
– Zamanın ruhu logosu ne alaka?
Bavulcu Erdem Gül