BİR ÖRGÜT TEMSİLCİSİ GİBİ

ByLock’u soruşturan savcıdan ByLock çıkması [pS1] misali;
FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun tepesine de CEMAAT’İN AZILI SAVUNUCUSU eski bir savcı getiriliyor.
Eski deyişle, tilkiyi kümese müdür yapıyorlar.

EKŞİ’den bir entry:

– nazlı ılıcak gibi fetö’nün tetikçiliğini yaptığı için tutuklanmalıdır. ( https://twitter.com/Halitisci/status/759477233505316865 )
( 30.07.2016 23:18 erincsiz : https://eksisozluk.com/entry/62047041 )

– “… Mütalaada, Ergenekon terör örgütünün darbeye zemin hazırlamak için gerçekleştirdiği eylemler yanında planladığı eylemler arasında Başbakan Erdoğan’a suikast da bulunduğu ifade ediliyor. Ergenekon tutuklu sanığı Yarbay Mustafa Dönmez’in evinde yapılan aramalarda ele geçirilen ajandasında Başbakan Tayyip Erdoğan’ın evinin krokisi bulunmuştu. Planda Başbakanlık konutunun çevresinde çeşitli işaretlemeler yer almaktaydı. Aynı ajandada yer alan bir krokiden yola çıkarak Ankara Zir Vadisi’nde büyük bir cephaneliğe ulaşılmıştı.”
– “Mütalaada Ergenekon terör örgütüyle bağlantıları delillendirilen DHKP-C suikast timlerinin, cebir ve şiddetle devrilmek istenilen T.C. Başbakanının  odasına lav silahıyla saldırıda bulunulması tesadüf olabilir mi?”

(Tamamını oku: http://www.haber7.com/yazarlar/resat-petek/1004408-ergenekonda-mutalaa-ak-partiye-lav-silahiyla-saldiri )

Üstteki satırların sahibi kimdir?

Tarih: 21 Mart 2016
Yazar: Reşat Petek

Bakalım 2011 yılında ne diyor:

– “… Hakkında açılan TÜM davalardan, özellikle son davada, SAYIN FETHULLAH GÜLEN HOCAEFENDİ’nin beraat etmesine, keza ceza kurulunda da bu beraat kararın kesinleşmesine rağmen, Ergenekon yapılanmasının parlamentodaki uzantıları tarafından ÇETE diye hakkında meclis kürsüsünde konuşma yapanlar oldu…”

(Video linki: https://www.youtube.com/watch?v=yaKPkSiH04E )

Merdan Yanardağ uyarıyor:

– “Kesinleşmiş bir hüküm yok ortada.”
– “Siz bir ÖRGÜTÜN TEMSİLCİSİ gibi konuşuyorsunuz.”

Nasıl da SAVUNUYOR FETÖ’yü, Petek…
Öyle/belli /besbelli değil mi…

Başka?
24 Haziran 2008.
Zaman’a konuşuyor:

– “Fethullah Gülen hakkındaki yargı yolu kesin olarak kapandı. Usul hukuku anlamında artık yargılama bitmiş oldu. Aynı eylemlerden dolayı tekrar dava açılamaz.”

(Bknz. http://odatv.com/iste-mecliste-cemaati-arastiracak-resat-petek-gercegi–2108161200.html )

27 Ocak 2014 tarihli -İTİRAFLAR dolu- yazısında, FETÖ-AKP’nin arasını bulmak için bakalım nasıl çırpınıyor:

– “… Genellikle Gülen Cemaati tabanı ile Ak Parti tabanının önemli bir bölümü inanç, düşünce ve yaşam tarzları itibariyle aynı veya birbirlerine çok yakın. Hatta bazı il ve ilçelerde, ‘mütevelli heyet üyeleri’ ile Ak Parti yönetici veya üyelerinin aynı kişiler olduğu, son çatışma ortamında en fazla rahatsızlığı da bu kişilerin çektiği biliniyor.”
– “Hal böyle olunca, çatışma ortamının ne Gülen Cemaatine, ne Ak Parti’ye ne de ülkemize faydasının olmadığını bilen ehli insaf kalemler, gönülleri incitmemek için yoğurdu üfleyerek yeme titizliği ile konuşuyor ve yazıyorlar. Buna karşı bir güruh ise maalesef çatışmadan son derece memnun, yangına körükle gidiyor, hakaret, iftira, istihza malzemelerini bol keseden hasımlarına savurarak bir daha yüz yüze bakamayacak, karşılıklı konuşamayacak bir ortam oluşturuyorlar…”

(Yazının tamamı: http://www.haber7.com/yazarlar/resat-petek/1120846-gulen-cemaati-ak-parti-kavgasinin-asil-nedeni )

Ve arayı bozanlara KIZIYOR, değil mi?
Ve yine HOCAEFENDİ diye hitap ediyor…

Bir diğer yazısında ne diyor:

– “… Hizmet Hareketi’ne gönül veren ve sadece Allah rızası için bedenen dünyanın dört bir tarafına koşturan, fikren ve malen katkıda bulunan geniş tabanın, ne imam hatip okullarının yeniden açılmasından, ne başörtülü milletvekili olmasından ne de 4+4+4 eğitim sistemi değişikliğinden rahatsızlık duymadıklarını, ‘Ak Parti’nin dışarıdan ithal siyasal İslamcı olduğu’ düşüncesine katılmadıklarını, bu değerlendirmelerden ciddi rahatsızlık duyduklarını ve üzüldüklerini söyleyebiliriz. Ama ne var ki Hizmet Hareketi adına yetkili olan, yazan, çizen ve konuşanların tek doğru olarak kendi yaklaşımlarını görmeleri, dünyaya gösterdikleri hoşgörüyü kendi yol arkadaşlarına gösterememeleri bugünkü çatışmanın temel sebeplerini ele veriyor.”
– “Esasen Hizmet Hareketi’ne gönül verenler ile Ak Parti arasında hiçbir kavga ve çatışma yok. Kavga Hizmet Hareketi yönetiminin yukarıda özetlediğimiz yaklaşımlarını, bir sivil toplum kuruluşu eleştirisi sınırlarında tutmayarak, Türkiye aleyhinde plan kuranlarla paralel bir yapılanma ile aynı rotayı takip etmelerinden kaynaklanıyor.”

(Yazının tamamı: http://www.haber7.com/yazarlar/resat-petek/1122070-2011-sonrasi-ne-degisti )

ABC gazetesinden:

– … Darbe soruşturması ve FETÖ üyeliği kapsamında haklarında soruşturma açılmış olan kaçak savcılar için “Darbeciler, cuntalar ve illegal örgütlenmelerle risk alarak, tehditlere aldırmadan soruşturmaları yürüten savcılar taltif edilmiş ve terfi ettrilmişlerdir” diyen Petek yazısının bir bölümünde de Zekeriya Öz hakkında “Türkiye’nin gladyosunu yargı önüne çıkarmada ilk adımları atan cesur savcı olarak Zekeriya Öz ve arkadaşları…” diyor…

(Bknz. http://www.abcgazetesi.com/resat-petekin-internet-sitesinde-fetonun-kacak-savcilarina-ovgu-dolu-sozler-30261h.htm )

EKŞİ’den entry’ler…
Reşat PEKER hakkında:

– cemaatin koyu savunucularından olan bu şahsiyet cnn türk’te ahmet hakan’ın konuğu bu gece. çok tuhaf bir tartışma anlayışı var gerçekten. karşı tarafın söylediklerini iyi, güzel dinliyor ama tamamen kendi kafasında oluşturduğu sorulara cevap veriyor. karşı taraftaki kişiler “ben böyle bir şey demedim, böyle bir soru sormadım” deyince de cevap olarak “siz konuştunuz sıra bende” diye müdahele ediyor. tamam sıra sende ama sorulan sorular çerçevesinde hareket etse herşey daha güzel olacak. ilk defa böyle bir tartışma ortamına şahit oldum gerçekten. allah karşısındakilere sabır versin.

( 06.06.2012 22:15 dengesizvampir : https://eksisozluk.com/entry/28879194 )

– vaktiyle gurbetçileri tokatlayan yimpaş holding ile ilgili yozgat’ta ilk suç duyurusu yapıldığı 1998 senesinde, yozgat cumhuriyet başsavcısı olan reşat petek bu suç duyurusuyla ilgili herhangi bir işlem yapmamış. emekli olduktan sonra da yimpaş holding’te yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuş ayrıca holding bünyesindeki çeşitli firmaların da hissedarıymış.

( 24.07.2013 17:41 ~ 18:08 otomobil osman : https://eksisozluk.com/entry/35460296 )

– özel yetkili mahkemelerle ilgili konuşurken “bu paşaları vs yargılamak için gerekiyor, bunları yargılayamayacaksak nerede kalır eşitlik” minvalinde konuşuyor, şu an bugün tv’de. paşalar yargılanabilsin, çok ala. ama;
– e hukuk insanı, az evvel hakan fidan’a özel yapılan düzenlemeyi güzellerken aklın neredeydi?
– eşitlik(!)

( 04.06.2012 14:31 ~ 07.06.2012 00:36 her giriste sifresini unutan adam : https://eksisozluk.com/entry/28845738 )

– gezi parkı protestolarına organize işler diyen biri.
http://www.resatpetek.net/organize-isler
– gezi parkına destek veren her oluşum gibi ekşi sözlük’e de bir sindirme politikası uygulanmasını bekliyordum. beni yine yanıltmadılar.
– manidar bir şekilde, 2 ay önce açılmış ve sözlük yönetimi tarafından kısa sürede silinmiş entry’lerin caps’lerinin ramazan ayında, insanların dinin hassasiyetlerinin yüksek olduğu bir dönemde internete servis edilmesiyle başlayan ekşi sözlüğe linç kampanyası girişiminin hukuki kısmında bayrağı devralmış.
– organize işler…

( 24.07.2013 09:24 ~ 09:36 huor elensar : https://eksisozluk.com/entry/35450911 )

– adam an itibariyle cnn türk’te başörtülü kardeşimin üzerine işediler, camilerimizde içkiler içtiler diyerek facebook’tan gördüğü fotoğraflar üzerinden yorumlar yapıyor. buraya kadar her şey normal.
– anormal olan ise bu yalan haberler üzerinden gezi olaylarına bakan kişinin emekli bir cumhuriyet başsavcısı olması.
– ne diyeyim bilemedim.

( 25.07.2013 23:02 such a good idea : https://eksisozluk.com/entry/35490019 )

– ergenekon, balyoz gibi kumpaslarda başta tv8 olmak üzere tv’lerde cemaati epeyce desteklemiştir.

( 30.07.2016 21:50 i was dancing in the lesbian bar : https://eksisozluk.com/entry/62045397 )

– ismail saymaz’ın “balyoz ve ergenekon’un uydurma delillerine sarılıp destek verdiğiniz için özür dilemeyecek misiniz?” sorusu karşılığında kekelemiştir. kendisi zaten 2012’den beri desteklemiyormuşmuş, mücadele ediyormuşmuş.
– (bkz: fetö’nun suç ortakları)

( 30.07.2016 21:56 ~ 21:57 29 mayis 1453 gunu hasta olan yeniceri : https://eksisozluk.com/entry/62045528 )

–  bence kripto bir cemaatçi, hala zekeriya öz’ü koruma modunda, dikkat edilsin kendisine.

( 30.07.2016 22:07 rete mirabile : https://eksisozluk.com/entry/62045720 )

– nazlı ılıcak gibi fetö’nün tetikçiliğini yaptığı için tutuklanmalıdır. ( https://twitter.com/Halitisci/status/759477233505316865 )

( 30.07.2016 23:18 erincsiz : https://eksisozluk.com/entry/62047041 )

Hal böyleyken, Odatv soruyor…
Ve sorgulamaya devam ediyor:

13.10.2016 22:58
Odatv.com

Bu kafayla darbeyi araştıramazsınız

Odatv okurları biliyor:
Türkiye’de Fethullah Gülen gerçeğini ve 15 Temmuz darbesinin olacağını isim isim yıllardır yazıyoruz.
Ve bunu, geçtik haber yapmalarını, herkesin Fethullah’ın F’sini dahi ağzına alamadığı zamanlardan beri, bedelini ödeyerek gerçekleştiriyoruz.
Sonuç: 10 yıldır ne dediysek çıktı.
Hangi birini söyleyelim?
Yüzlerce kez “Silivri’de kumpas var” diye yazdık, sonuç ortada.
Yüzlerce kez devletteki Cemaat yapılanmasını belgeledik, sonuç ortada.
Yüzlerce kez “Tüm anlatılanları unutun, medya yalan söylüyor” dedik, sonuç ortada.
Ve…
Açın bakın, Odatv arşivine…
2 yıldır yazıyoruz: Cemaat darbe yapacak!
Sonuç ortada.
Peki…
Şimdi, sözde “akıllandılar” ya!
FETÖ ve 15 Temmuz darbe girişimini araştırma iddiasıyla bir Meclis Araştırma Komisyonu kurdular.
Bu komisyon da “neymiş bu gerçekler” diye dinleyecekleri isim listesini yayımladı.
İşte o listede…
İçinde darbe olacağını tüm olgularıyla defalarca yazan gazetecilerden Soner Yalçın var mı?
İçinde darbeye giden TSK’nın içinde aslında neler yaşandığını ve darbe sonrasının izini onlarca kez haberleştiren Müyesser Yıldız var mı?
İçinde, Cemaat’in uluslararası bağlantılarını, askerdeki temizliğin hala yapılmadığını belgeleriyle kitaplaştıran Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu var mı?
Yani özetle, Odatv’nin yönetici kadrosu var mı?
Yok.
Neden?
Söyleyelim: Reşat Petek istemedi de ondan!
Öyle ya, darbe komisyonunun başına Reşat Petek gibi bir Cemaatçinin atanmasına karşı çıkıyoruz.
Öyle ya, Reşat Petek’in güvenlik şirketleriyle bağını manşetlere taşıyoruz.
Öyle ya, Reşat Petek’in Cemaat arşivini hatırlatıyoruz.
Ve yazmasak olmaz:
Hadi diyelim, Cemaatçi Reşat Petek yüzüne gerçeklerin söylenmemesi için Odatv’yi dinlemek istemiyor.
Ya CHP, HDP, MHP?
Onların da dinlenmesini istediği kişiler listesinde yokuz!
Ne diyelim…  
Erdoğan yine “kandırıldım” der bir gün!
Ama bizi kandıramazsınız.
Siz FETÖ ve darbe gerçeğini öğrenmek isteyip, Odatv’ye ambargo uygularsanız; o komisyondan bir şey çıkmaz.  
Geçmiş olsun!

Odabudsman
Odatv.com

http://odatv.com/bu-kafayla-darbeyi-arastiramazsiniz–1310161200.html

pS1.

Ayrıca bknz:

14.10.2016 13:46
Odatv.com

ByLock’u soruşturan savcıdan ByLock çıktı

Konya’da, “ByLock” kullanan FETÖ üyelerine yönelik soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Sarıtaş, bu programı kullandığı iddiasıyla yakalandı.

( http://odatv.com/bylocku-sorusturan-savcidan-bylock-cikti-1410161200.html )