FETÖCÜ DARBE GERÇEKLEŞSEYDİ

– DARBE BAŞARILSAYDI NELER OLACAKTI?
– KRİPTO FETÖCÜLERE DİKKAT!
– İKİNCİ DARBE PLANI…

Öncelikle…
İvedilikle…
BYLOCK kullanıcıları tespit edilmeli.
Ancak ‘kriptonun kriptosu‘ fetöcülerin BY-LOCK İLE SINIRLI KALMAYACAKLARI, bunun ötesinde başka-farklı sistem kullanıyor olabilecekleri gözardı edilmemeli.
Bunun araştırması İLLA Kİ yapılmalı…

Şimdi…
MOSSAD-CIA destekli;
Darbe konusunu irdeleyelim…

Ağustos ayındaki İKİNCİ DARBE GİRİŞİMİ Aydınlık’ın manşeti sonrasında ertelendi.
– “14 AĞUSTOS’UN SIRRI” (06 Ağustos 2016)
[Esasında 15 Ağustos olarak planlandı]

(Link1: http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/14-agustos-tarihinin-sirri-40-vekil-istifa-edecek-h115439.html )
(Link2: http://odatv.com/aydinliktan-14-agustosta-ikinci-darbe-iddiasi-0608161200.html )
(Link3: http://www.haberler.com/aydinlik-gazetesi/2016-08-06/ )

Ertelenmeseydi neler olacaktı?

Özetle…
– Çiğli hava üssünden harekat başlayacaktı.
– Cezaevlerindeki tutuklu fetöcüler kurtarılacaktı.
– İntihar saldırıları düzenlenecekti. (Belki Anıtkabir’e bile… İkiz Kuleler misali… Uyuyan /kripto-sleepers fetocular… İkişerli ikişerli…)
– PKK/PYD de aynı anda harekete geçecekti. (Afrin-Hatay bölgesine dikkat)
– İncirlik, Diyarbakır…
– Imsık, Akıncılar (eski Mürted), vd…

Dönelim BİRİNCİ darbe girişimine…
Ama araya bir not DA düşelim:
FETÖCÜ subaylar tarafından muharip helikopterlerimiz İMHA edildi ki karşı koymasınlar.
Hani KAYIP falan deniyor ya, işte onlar…
PKK ile eşgüdümlü idiler…

Diğer ayrıntılara bakalım…
– 15 Temmuz’u ENİŞTE (Putin’in özel yetkili temsilcisi Dugin, eşi gereği Türklerin eniştesidir) haber verdi, darbeci listesi ile birlikte.
– Ruslar, darbe hazırlığını, uydular aracılığıyla, İncirlik üssünde aşırı YAKIT yoğunlaşması /yığılmasından tespit ettiler.
– 400 kadar Rus savaş uçağı ile helikopteri gece boyunca Karadeniz üzerinde havada kaldılar. Mossad-Cia kontolündeki FETÖ darbe girişimi başarılı olsaydı, Rusya müdahale edecekti.

FETÖCÜ DARBE PLANI şöyleydi:

– MOSSAD, CIA ve FETÖ; 14 Temmuz’u 15 Temmuz’a bağlayan GECE TAM 12’de (Silahlı Kuvvetler içinde) malum kalkışmayı yapmak üzere anlaştılar.
– Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları’nın tamamını silah zoruyla Yurtta Sulh isimli uydurma komiteye katılmış gibi göstererek; komutanları öldüreceklerdi.
– TRT ve Anadolu Ajansı ele geçirilmiş olacaktı.
– Dolayısıyla tüm TSK tamamı bu işin içinde varmış algısı yaratılarak 650.000 (altıyüzellibin) TSK mensubunu ihtilalin içine çekeceklerdi.
– Sanki ordunun tamamı ihtilal yapmış gibi olacaktı.
– Oysa ordudaki bütün milliyetçi Atatürkçü komutanları en geç saat 02:00’ye kadar öldürüp hainmiş gibi algı yaratacaklardı.
– İki saatte bütün Atatürkçü subaylar toplanıp vatana ihanetten beyinlerine sıkılan kurşunla infaz edileceklerdi.
– Saat 04:30’da; tüm Atatürkçü aydınlar, gazeteciler, emekli subaylar ve işadamları infaz edileceklerdi.
– Saat 06:45’de; tüm kalan ulusalcılar, gazeteciler, vatanseverler silahla direndikleri gerekçesiyle isyan bastırma adı altında infaz edileceklerdi.
– Sonraki saatlerde; önceden belirlenmiş laik, cumhuriyetçi ve hemen herkes silahla direndikleri gerekçesiyle stadyumlara tıkılacaklardı.
– Bu andan itibaren olacaklar tam bir afetti…
– ABD; İncirlik ve Diyarbakır üslerinden tüm TSK’yı eline alacaktı.
– Anında Güneydoğu’da, İskenderun’dan Şemdinli’ye kadar tüm sınır birliklerimiz en az 180 KM GERİYE çekilecek; yerini Suriye’de PYD, Irak’ta PKK dolduracaktı.
– Bir taraftan İSRAİL-Kürt Koridoru RESMEN AÇILMIŞ olacaktı.
– Bir taraftan da PKK’ya ertesi günlerde önce ‘otonom’ sonra ‘özgür kürdistan’ TSK tarafından hibe edilecekti.
– Böylece Sevr anlaşmasını fetöcü TSK hayata geçirecekti.
– Son aşamada Türkiye kürdistanı merkez olmak üzere Barzanistan ve KUZEY İSRAİL koridoru eklenecekti. (En geç 2016 Aralık 14’te)

(Kaynak: Tarihçi Baba)

(Ayrıca bknz. https://hvodinali.wordpress.com/2016/09/20/enistenin-yardimi/ )

NOT…
Görünürde İngiltere’ye ait olan İKİ ÜS var Güney Kıbrıs’ta:
Biri Dikelya; diğeri Ağrutur.
Bunlardan biri DOĞRUDAN İsrail’indir.
Diğeri de İsrail’in herdaim hizmetine açıktır.
10 bin’in üzerinde ÖZEL YETİŞTİRİLMİŞ (SAT misali düşünün) İNGİLİZ KOMANDOSU bu üslerden birine yerleştirildi.
Nasıl ki ABD, LOZAN’ı tanımıyorsa;
İngiltere de HATAY cumhuriyetini kabul etmiyor.
Yani orayı Türkiye’den saymıyor.
Yani İngiliz komandoları:
Koridor (KUZEY İSRAİL) için HATAY’a gireceklerdi.
Ve hâlâ bu plan geçerliliğini koruyor.
Bakın PKK toprak alıyor; İskenderun ile Dörtyol’da.
Demek ki Türk askeri;
Suriye devlet kuvvetleri Suriye’de hakimiyet sağlamadan,
ASLA GERİ ÇEKİLMEMELİ.
Bu NOT’u hatrımızda tutalım, özellikle…

pS1.

Şimdi…
İsmet Özçelik uyarıyor…
– “İngilizler Güneydoğu’da ne arıyor?..” (24 Eylül 2016, Aydınlık: http://www.aydinlik.com.tr/ingilizler-guneydoguda-ne-ariyor )
– “ABD’nin 2. darbe hazırlığı…” (25 Eylül 2016, Aydınlık: http://www.aydinlik.com.tr/abdnin-2-darbe-hazirligi )
Hasan Atilla Uğur uyarıyor.
Çok çarpıcı ayrıntılar veriyorlar…

pS2.

Uğur’un röportajını okuyalım:

İkinci kalkışma çok yakında

25.9.2016
Aydınlık

Vatan Partisi Genel Başkan Yarımcısı Emekli Jandarma Albay Hasan Atilla Uğur, Yenişafak’a verdiği mülakatta çarpıcı bilgiler verdi. 15 Temmuz’u değerlendiren Uğur, 2. kalkışmanın yakında gerçekleşeceğini söyledi.

Hasan Atilla Uğur’un Yenişafak ile gerçekleştirdiği röportaj şöyle:

ABD destekli 15 Temmuz darbe girişimi, 7’den 70’e milletin destansı girişimiyle püskürtüldü. Fetullahçı Terör Örgütü’ne bağlı haşhaşiler ve onların destekçileri eliyle tertiplenen işgal girişiminin üzerinden 2 ayı aşkın zaman geçti. Hainlere yönelik OHAL kapsamında yürütülen yoğun operasyonlara rağmen tehlike henüz geçmedi. 15 Temmuz günü gazetemizin Ankara temsilciliğini ziyaret ederek ilk kalkışmayı haber veren emekli Albay Hasan Atilla Uğur, ‘üst akıl’ destekli yeni bir darbe hazırlığına ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı. İşte, Uğur’un kaynaklarına dayandırarak anlattığı ikinci kalkışma senaryosuna ilişkin şok bilgiler…

KİMSE ‘BU İŞ BİTTİ’ DEMESİN

“İkinci kalkışmaya hazır olun. Ve çok yakın bir zamanda. Çok net bilgi olarak söylüyorum: İkincisi daha kanlı olacak. Bugün bir zafer sarhoşluğu içindeyiz. Ben sizin aracılığınızla Türkiye’yi uyarıyorum. Kimse ‘Tamam bu iş bitti, Türkiye rayına oturdu, artık Amerika başka bir şey yapamayacak, FETÖ başka bir şey yapmayacak, PKK başka bir şey yapamaz, biz belini kırdık bu örgütlerin‘ falan demesin. Bu bizi, hazırlanmakta olan kalkışmada tamamen başarısızlığa götürür. Paramparça oluruz.”

İNGİLİZLER AŞİRETLERLE 2.5 AYDIR NE GÖRÜŞÜYOR?

“Aldığım bilgiye göre, İngilizler 2.5 aydır Güneydoğu’daki bütün aşiretlerin ayağına gidiyor. Özellikle Hakkari, Van, Çatak, Silopi, Mardin bölgesinde etkin aşiretlere… Bunlarla pazarlıklar yapıyorlar. Toprak ağası olarak varlığını sürdüren bu aşiretlerin bankalara olan birikmiş trilyonlarca liralık borçlarını ödediler. Aşiretlerin bütün kredi borçları ödendi. İngiltere ödedi bunları. Konsolosun aşiretler içinde ne işi var? PKK yol kontrolü yaparken bunların araçlarını ‘buyurun‘ diyor bırakıyor, diğer araçlara kimlik kontrolü yapılıyor. Neden?”

10 BİN PİYADEYLE GELECEKLER

“Bundan 3-4 gün önce İngiltere’nin yüksek tirajlı gazetelerinden biri olan Daily Express’te bir yazı yayınlandı. Diyor ki, ‘Türkiye’de ikinci kaos ortamı geliyor. Bizim Kıbrıs’ta üssümüzdeki 10 bin deniz piyademiz, Türkiye’de bulunan 50 bin İngiliz’in can güvenliği için Türkiye’ye girecek, Türkiye’de güvenli bölgeler oluşturacağız. Vatandaşlarımızı hava yoluyla tahliye edeceğiz‘. Bakın bu bir işgal planıdır. Bu ikinci kalkışmanın esas amacı işgal.”

“Yine eşzamanlı olarak hedef olarak gördükleri kişilere yönelik suikastler devreye girecek. Bu yapıldığı zaman inanılmaz bir kaos ortamı olacak. Herkes ayağa kalkacak ve iç savaş dedikleri, esas onların istedikleri plan hayata geçecek”

KAOS GÜNEYDOĞU’DA BAŞLATILACAK

“Peki bu kaos nasıl olacak? Çok net bir bilgi bu: Güneydoğu’da her zaman yaptıkları gibi HDP’lilerin de çağrısıyla bir nümayiş, gösteri yapılacak. Polisin, askerin içinde tespit edilmemiş FETÖ’cüler gaz sıkmak yerine, halkın üzerine ateş açacaklar. Bu, benim ulaştığım bir bilgi, net. Olay büyük ihtimal Şemdinli, Yüksekova ya da Kızıltepe’de olacak. Burada 15-20 kişi ölecek. Bölgedeki bütün ilçelerde, illerde, İngiliz konsolosluğundan ziyaret edilen aşiretler bu oyuna gelirlerse eğer, halkı sokağa dökecekler. Batı’da ise fitili, 4-5 noktada sansasyon yaratacak büyük patlamalarla ateşleyecekler. Bunu ya PKK ya da IŞİD yapacak. Yine eşzamanlı olarak hedef olarak gördükleri kişilere yönelik suikastler devreye girecek. Bu yapıldığı zaman inanılmaz bir kaos ortamı olacak. Herkes ayağa kalkacak ve iç savaş dedikleri, esas onların istedikleri plan hayata geçecek.”

40 YIL SÜREN HAZIRLIK

“15 Temmuz’da beceremedikleri, erken düğmeye bastıkları için yapamadıkları bu. İç savaş durumunda Amerika diyecek ki, ‘Benim Türkiye’de vatandaşlarım var. Zaten Türkiye de benden yardım istedi’, diyerek gelip oturacak. İngiltere de aynı şekilde hazırlıklı zaten. Peki ne olacak o zaman Türkiye? Allah korusun. Kimin kimi vurduğu belli olmayacak. Komşu komşuyu vuracak, yağma başlayacak. Aklınıza ne geliyorsa, her şeyi uygulayacaklar, 100 sene önce yapamadıklarını şimdi yapacaklar. 40 yıldır FETÖ’yü, PKK’yı bunun için yetiştiriyorlar. Amerika, İngilizlerle beraber bu işin arkasında olacak. Öcalan’ı ben sorguladım. 8 ay boyunca orada kaldım. Bana bir lafı var: ‘Dünyada bugüne kadar her şeyi İngilizler planlar, Amerikalıları oynatır‘.”

GÜLEN’İN TESLİMİ APO’DAN ZOR

1999 yılında PKK elebaşı Öcalan’ı sorgulayan efsane komutan olarak tanınan emekli Albay Hasan Atilla Uğur, “Öcalan’ın ele geçirilmesi mi zordu, FETÖ’nün mü ele geçirilmesi mi daha zor olacak?” sorusuna şu cevabı verdi: “FETÖ, PKK ile büyük benzerlik gösteriyor. ASALA bitti, PKK çıktı. PKK elebaşı alındı, hemen akabinde Fetullah at başı geliyordu. Ama FETÖ konusunda ABD’nin şöyle bir avantajı var: Bu, dini duyguları kullanan bir örgüt. Dünyada sosyalizmi kullanmaya çalışan bir PKK’dan ziyade dini duyguları ön plana çıkaran, istismar eden, iktidarlar ve muhalefetle 40 yıldır hep işbirliği içerisinde olan bir örgütten söz ediyoruz. Dolayısıyla ABD, FETÖ konusunda Apo’yu kullandığı zamankinden daha akıllı hareket etmeye başladı. Nedir? Gülen’in ABD’den bize teslim edilmesi onlarca sene alacak bir hukuki süreç teşkil ediyor. Öcalan’ın iadesinden çok daha zorlu bir süreç bekliyor bizi FETÖ’nün iadesinde. Öcalan’ın iadesinde biraz daha erken hareket ettik. Karşılıklı istihbarat örgütleri de konuşuyordu Apo konusunu. Ama şimdi FETÖ konusunda bu çok fazla geçerli değil.”

KRİPTOLAR DURUYOR

“Bugün zafer sarhoşluğuyla, ‘bakın içeri aldık adamları’ diyoruz ama kriptolar duruyor. Siyasetin içindeki adamlar bunlar. Bunlar gözümüzün içine baka baka ‘FETÖ ile mücadele ediyoruz‘ görünümü çizmeye çalışıyorlar. Mesela MİT. Burada bir temizlik oldu mu? Dünyanın hiçbir yerinde 8 bin-10 bin rütbeli personelin katıldığı böyle bir kalkışma, böyle bir işgal, rezillik hareketini MİT’in duymadığına beni kimse inandıramaz. MİT, en başından beri bu girişimden haberdardı. Peki niye bir şey yapmadı? Ülkenin bütün kurumları FETÖ’nün eline geçti de bir tek orası mı pir-ü pak kaldı? Senaryoları boşa çıkarmak için yapacağımız bir diğer şey, süratle milli bürokrasiyi oluşturmamız. Hem askeri hem sivil anlamda milli bürokrasiyi mutlaka oluşturmamız lazım. MİT, TSK vb. Buralarda milli, mandacı olmayan, şucu bucu olmayan, liyakatli insanları istihdam edilmeli.”

EĞER ÖNLEM ALMAZSAK KASIMDAN ÖNCE…

İkinci kalkışmayı gayri milli unsurlar, PKK ve FETÖ birlikte yapacak. Şu anda ABD’nin argümanı durumunda olan tüm örgütler hepsi birlikte yapacaklar. Askeri, polisi, bürokratı, kim varsa devreye girecek. Şekli 15 Temmuz gibi olmayacak. Çift başlı, on başlı bir hadise. Şu ana kadar alınmayanlar, bilinip de dokunulamayanlar, hepsini göreceğiz bu hadiselerde. Sadece askeri değil, polis, bürokrasi, emir komuta zinciri diyecekler. Türkiye’yi uyanık olmaya davet ediyorum. Eğer biz bu oyunu bozmazsak, ikinci girişim Kasım ayını geçmez.”

HERKES ‘ABD’ DİYORKEN…

“Türk milletini ikaz ediyorum. Çok dikkatli ve akıllı olmamız gereken bir zaman. Hani bir ara ‘Yenikapı ruhu’ dedik ya. Şuanda bu ruh bilinçli olarak zedeleniyor. Başta CHP bozmaya başladı bu ruhu. Bilerek yapılıyor bunlar. Görev. Bir kamplaşma yaratılmaya çalışılıyor. Tarık Akan’ın, Allah rahmet eylesin, cenaze törenine baktığımızda, Türkiye’de normal bir ortamda cenazeye 5-10 bin kişi giderdi, şimdi 1 milyona yakın kişi gitti. Bu, kamplaşmanın bir göstergesi. Ben onlar o taraf, bunlar bu taraf demiyorum, yanlış anlaşılmasın. Ama ilginç bir sosyolojik süreçten geçiyoruz. 15 Temmuz ertesi bu olayın ABD oyunu olduğu konusunda herkes yüzde 100 hemfikir iken şimdi, ‘Olur mu öyle şey! ABD mi? Olmaz’ deniyor. Bir NATO’culuktur çıktı piyasaya.”

AYRILIKLARI BIRAKALIM

“Neredeyse her programda Mustafa Kemal Atatürk’e söven birileri çıkıyor. Bunu germek için yapıyorlar, bilerek yapıyorlar bunu. Bu gerginliğin yaratılması direk ABD’nin, Fetullah Gülen’in işine yarar. Bizim bu kadar tecrübeden sonra bu oyuna gelmememiz lazım. Dünyanın hangi yerinde bir ülkenin Meclisi bombalandı? Biz hâlâ mı kendimizde değiliz? Bırakalım bu ayrılıkları, gayrılıkları. TV’lere bir bakıyorsunuz, illa bir Kürtçü, bir FETÖ’cü çıkıyor ekranlara. Bunlar terörist. Son ana kadar ne olacak diye bekledi bunlar. Türkiye, duruma göre taraf olanlardan geçmişte çok çekti. Artık çekmeyelim.”

PARALARI TIKIR TIKIR ÖDEDİ

“Cezaevlerinde de çok büyük isyanlar başlayacak. Bunu cezaevindeki FETÖ’cülerin gardiyanlarla, oradaki jandarma personelleriyle konuşmalarından görebilir yetkililer. Bu isyanlara sadece FETÖ’cüler değil, hırsızı, tecavüzcüsü, herkes katılacak. Cezaevindeki adamın psikolojisini ben bilirim; 5 yıl 8 ay 10 gün yattım ben. Cezaevlerinden aldığım bilgilere göre, şu anda FETÖ mensupları bir buçuk aydır cezaevlerinde artık itirafçı konumuna gelmiyorlar. Başta itirafçı olmaya çok temayül vardı, vazgeçirttiler. ‘Yanınızdayız, maddi-manevi, aileleriniz bize emanet. Bunları yapanlardan hepsinin hesabını soracağız. Biz büyük akılız’ dediler. İtirafçılık bitti. Ailelerinin sözde mağduriyeti de bitti. Bütün kredi kartı borçları ödendi. Ev kredileri vs. aklınıza ne geliyorsa bunların hepsi tıkır tıkır ve nakit para olarak götürüldü, ellerine verildi. Emniyetteki arkadaşlara sorduğunuzda ‘getireni tespit etmeye çalışıyoruz’ yanıtını alıyorsunuz. İşte bu zafer sarhoşluğudur, ‘zaten aldık’ demektir ve bunun bize zararı olur. Bunlar cezaevlerinde gardiyanları tehdide falan başlamışlar. Yine FETÖ’nün 2009-2010’da cezaevlerindeki gardiyanlara yönelik örgütlenmelerini düşündüğümüzde cezaevi ayaklanmalarının nereye gideceğini kolaylıkla kestirebiliriz. Gardiyanlara yönelik ciddi bir FETÖ temizliği gördük mü? Hayır. Yine özel güvenlik şirketlerine de bakılmadı bugüne kadar. Özel güvenlik bugün Başbakanlık’ta da her yerde de var. Bu şirketlerin sahiplerine de bir bakmalıyız.”

RAKKA TUZAK

“Suriye konusunu dışarıda tutamayız. Şu çok açık: 40 gün önce derdest edilmiş, tokatlanmış, içinden bir sürü hain temizlemiş bir ordu, Cerablus gibi bir yeri 1 günde Amerika’ya rağmen girdi ve aldı. Bunu dünyada hiçbir yerde göremezsiniz. Bu, efsanenin geri dönüşüdür. Bu Türk ordusudur. Maya sağlam çünkü. Operasyonda geldiğimiz noktada, ABD inanılmaz taktikler uyguluyor. ‘Münbiç’e giremezsiniz’ diyor, Tel Abyad’da bayrak asıyor. Fırat Kalkanı yüzde yüz doğru bir harekâttır. Bizim operasyonel hedefimiz şu olmalı: Cerablus tamam, sıra Münbiç ve El Bab’da. O kareyi kurmalıyız. ABD bize diyor ki, ‘sen şimdi kal burada ya da çık’. Eğer şu anda oradan çekilirsek Türkiye paramparça olur. Önce Hatay’da kalkışma başlatılacak, eğer çekilirsek. Çekildiğimiz alanlara ABD ve PYD yerleşecek. ABD-İsrail-Kürt koridorunu kendi elimizle gerçekleştirmiş olacağız. Bunun için kesinlikle orada kalmalıyız. El Bab’ı mutlaka biz almalıyız. ABD’nin teklif ettiği Rakka operasyonu ise bir tuzaktır. Rakka 250 km aşağıda. Savaşı lojistik kazanır. İkmaliniz, lojistiğiniz yoksa orada boğuluruz. Esas bizim için bataklık Rakka’dır. Biz Musul’a girmeliyiz. Telafer‘de 400 bin Türkmen var. Bu bizim meşru hakkımız. Irak kuzeyinde yıllardır mücadele ettiğimiz bir PKK var. Üstelik, Mustafa Kemal’in vasiyeti var burada. Biz Musul’daki operasyona katılmalıyız. Kerkük’te de facto olarak oluşturulan Kürt bölgesi tuzağına Musul’da izin vermemeliyiz.”

pS3.

09/10/2016 tarihli programda Sabahattin Önkibar’ın anlattıklarına bakın.
FETÖ’cü birinden şikayetçi olabilmek için ANKARA Adliyesi’nde yaşadıklarına.
Bir DİLEKÇE verebilmek için nasıl uğraştığına.
Ve ne ZORLUKLARLA karşılaştığına…

pS4.

Notlar eklenecektir.