LATİN AMERİKA & ZİKA VİRÜSÜ

ZİKA VİRÜSÜ
ROCKEFELLER
LATİN AMERİKA
VENEZUELA
İLAÇ YARDIMI
ÇİN

Çin’den Venezuela’ya 96 ton ilaç yardımı

Çin Halk Cumhuriyeti, Venezuela’ya 96 ton ilaç yardımı yaptı. Yardımın Zika virüsüne [pS1] karşı yapıldığı bildirildi.

30 Mayıs 2016
soL

Latin Amerika ülkeleri [pS2] Zika virüsüyle mücadele ederken, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Venezuela’ya Zika virüsü ve Guillain-Barré sendromuna karşı 96 ton ilaç verdiği bildirildi.

Gönderilen ilaçlar arasında bağışıklık sistemini güçlendiren ve hastaların vücudundaki su seviyelerini korumalarına yardımcı olan ilaçlar da olduğu belirtilirken, Zika virüsünün Guillain-Barré sendromu isimli sinir sistemi hastalığını artırdığı görülüyor.

Venezuela’daki hastanelerin ilaç bulmakta zorlandıkları ve yardımın ülke için büyük önem taşıdığı bildiriliyor.

2014 yılında Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping Venezuela’yı ziyaret etmiş ve iki ülke arasındaki ilişki seviyesi “stratejik ortaklık” seviyesine çıkartılmıştı. Venezuela ve Çin her konuda işbirliği yapma kararı almıştı.

http://haber.sol.org.tr/dunya/cinden-venezuelaya-96-ton-ilac-yardimi-157611

pS1.

ROCKEFELLER’IN ZİKA’SI

… National Geographics Yazarı David Quammen, Rockefeller Vakfı araştırmacılarının, Uganda’da Victoria Gölü çevresindeki Zika ormanlarında bir makak maymunu üzerinde belirlenen virüsü “Zika Virüsü” olarak adlandırdıklarını yazdı.

Global Research sitesinde yazan Kanadalı akademisyen Guillaume Kress ise daha önemli bir noktayı gündeme getirdi.

Virüsün patenti, aynı yıl, 1947’de Rockefeller Vakfı’ndan J. Casals tarafından alınmış!..

Hüseyin Vodinalı
04 Şubat 2016

(Tamamını okumak için: https://26august.wordpress.com/2016/02/06/rockefellerin-zikasi/ )

pS2.

Where is Zika now?

Brazil has the highest rate of transmission. The Zika virus is also being locally transmitted in Barbados, Bolivia, Cape Verde, Colombia, Dominican Republic, Ecuador, El Salvador, French Guiana, Guadeloupe, Guatemala, Guyana, Haiti, Honduras, Martinique, Mexico, Panama, Paraguay, Puerto Rico, Saint Martin, Suriname, Samoa, the US Virgin Islands and Venezuela.

(Read more at: http://economictimes.indiatimes.com/magazines/panache/zika-virus-symptoms-treatment-prevention/articleshow/50769013.cms )

pS3.

– Zika virüsü Latin Amerika’ya 2013’te gelmiş (24 Mart 2016, AA : http://aa.com.tr/tr/saglik/zika-virusu-latin-amerikaya-2013te-gelmis/543467 )

pS4.

– Venezuela’da halk ilaç bulamıyor : Siyasi ve ekonomik krizin her geçen gün derinleştiği Güney Amerika ülkesi Venezuela’da halk ilaç bulmakta zorlanıyor. Hükumet ilaç sıkıntısını Çin, Küba, Brezilya ve Hindistan gibi ülkelerden aldığı ucuz ilaçlarla kapatmaya çalışıyor. (3 Haziran 2016, euronews : http://tr.euronews.com/2016/06/03/venezuela-da-halk-ilac-bulamiyor/ )

pS5.

– “Şu an bize açılan savaş deklare edilmiş, konvansiyonel bir savaş değil. Bu savaşın da kendine özgü fazları var. Biri ekonomik diğeri medyatik düzlemde gerçekleşiyor.”

Jose Gregorio Bracho Reyes
Venezuela Bolivar Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi

( https://26august.wordpress.com/2016/06/06/venezuela-gercekleri/ )