PRAY FOR PALMYRA

AKP’NİN IŞİD’İNDEN KURTARILAN
PALMİRA’DA UYGARLIĞA DÖNÜŞ…

18:27 05.05.2016
Sputnik

Putin canlı bağlandı:
IŞİD’den kurtarılan Palmira’da tarihi gün

Rusya’nın ünlü Mariinskiy Tiyatro Orkestrası, Palmira’daki tarihi amfitiyatroda bir konser verdi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Palmira antik kentinde ünlü Rus orkestra şefi Valeriy Gergiyev’in yönetiminde düzenlenen konsere video-konferans yoluyla bağlandı.

Palmira’da, başta Rus asker Aleksandr Prohorenko olmak üzere kentin IŞİD’den kurtarıldığı operasyonlarda ölenler anısına ve UNESCO’nun yürüttüğü restorasyon çalışmalarına destek amacıyla bir klasik müzik konseri düzenlendi.

https://www.youtube.com/watch?v=9b0hFIf4Zaw

‘Palmira İçin Dua Et: Müzik Antik Kalıntıları Canlandırıyor’ temasıyla gerçekleştirilen konseri, ünlü Rus orkestra şefi Valeriy Gergiyev yönetti.

Başkan Putin, Suriyeli yetkililere, şef Gergiyev’e, orkestradaki müzisyenlere, UNESCO büyükelçilerine, Palmira’nın sakinlerine ve bilim insanlarına bu etkinlik için teşekkür etti.

“Bugünkü etkinliğin tüm katılımcılar için büyük zorluk olduğunu ve savaş halindeki bir ülkede bulunmanın yarattığı tehlikeyi biliyorum. Kaldı ki, etkinlik silahlı çatışmaların devam ettiği bölgeye çok yakın bir mesafede gerçekleştiriliyor” diyen Putin, konserin katılımcıların gösterdiği bireysel cesaret sayesinde gerçekleştiğini vurguladı.

http://tr.sputniknews.com/ortadogu/20160505/1022574888/isid-rus-palmira-suriye-konser.html