TÜRK MİLLETİ KAZANDI

Kumpasları örgütlemek için o dönem Beşiktaş Adliyesi’nde üstlenen FETULLAHÇI Terör Örgütü’nü ilk kez Aydınlık 15 Kasım 2009‘da kapak yapmıştı.

Bu tertipleri kimler, nasıl örgütledi?
Yeni belgeler ışığında isim isim, olayları ve tek tek suçluları ortaya çıkaracak yayına başlıyoruz.
Yine ilk Aydınlık’ta okuyacaksınız…

aydinlik_20091115_beto_ergenekon

22 Nisan 2016
Başyazı, Aydınlık

Aslında bir örgüt var!
Gururluyuz… Dik durduk, savaştık, kazandık.

“Yüzyılın Davası” adını koymuşlardı. Yüzyıllık cumhuriyet kazanımlarını ve milli devleti yıkmak için okyanus ötesinden verilen talimatla harekete geçip milleti ayaklar altına almaya ant içmişlerdi. Manşetlerinden bu iğrenç komplonun karanlığını saçıyorlardı her gün. Silivri ise aklın, bilimin ve hukukun yitirildiği yerdi. 7 yıl boyunca yeni ortaçağdan başka bir şey değildi hüküm süren. Ancak Cumhuriyet değil, Silivri kapıları halkın ayakları altında kaldı. Köhnemiş duvarlarına güvenenler başlarına gelecekleri göremedi ancak öğrendiler. Dün Cumhuriyet yargısı resmen noktayı koydu.

Sonuç: Ergenekon değil, bu kumpası yürütenler suçlu!

Bu süreçte basından Aydınlık ve Ulusal Kanal’ı çıkarın, geriye kâğıt parçaları ve karanlık ekranlar kalacaktır. Bu güzden gururluyuz gerçekleri yazdık. Yazmakla kalmadık savaştık. Haberlerimize karşılık özel yetkili polis, savcı ve hâkimleri yollayanları yendik.

Ayrılıkçılığın, gerici cemaatin ve tüm ortaklarının üzerine yürüdüğümüz için, karanlık planları cesaretle ortaya çıkardığımız için cezaevinde olsak da en özgür basın kuruluşuyduk.

Evet aslında bir örgüt var…

Bu tertipleri kimler, nasıl örgütledi? Yeni belgeler ışığında isim isim, olayları ve tek tek suçluları ortaya çıkaracak yayına başlıyoruz. Yine ilk Aydınlık’ta okuyacaksınız…

Deniz YILDIRIM
AYDINLIK, 22/04/2016