ÖSO ÜNİFORMALI IŞİD

13 Nisan 2016
Rıza Zelyut, Aydınlık

Erdoğan’ın kurtuluşu Suriye’dendir /2

Geçen yıl, 9 Mart’ta Ulusal Kanal.com.tr sitesindeki yazımın başlığı da bu idi… Suriye’yi ziyaret eden Vatan Partisi heyetine AKP’liler ve Cumhurbaşkanı Erdoğan kızmıştı ya… Onlara cevap verirken şöyle yazmıştım:
“Tayyip Erdoğan’da akıl var ise, Vatan Partisi’ne, onun lideri Doğu Perinçek’e kızmak yerine teşekkür etmelidir. Çünkü Erdoğan ancak ve ancak Suriye politikasını değiştirerek iktidarının ömrünü uzatabilir. Yoksa Beşşar Esad, Tayyip saltanatını devirecektir…”

LAİKLİK SAVAŞI
Süreç o yazıda dile getirdiğimiz görüşleri destekler biçimde gelişti. Türkiye şimdilerde terör örgütü PKK ile yoğun bir mücadele yürütüyor.
Bizler; arkasında Amerika-Avrupa-İsrail örgütlerinin bulunduğu bu kanlı örgütle mücadeleyi Vatan Savaşı olarak görüyoruz.
Desteğimiz de Tayyip Erdoğan’a değil, Türkiye Cumhuriyeti’ni savunmada öncülük eden Türk Silahlı Kuvvetlerinedir. Bu ayırımı çok açık görmek gerekir.
Çünkü, PKK sadece bölücü değildir aynı ölçüde gerici bir örgüttür. PKK elebaşısı Öcalan’ın hilafetçi-Kürtçü isyancı Şeyh Sait’ten farkı olmadığını Aydınlık’taki ilk yazımda (24 Mart 2015) ortaya koymuştum. PKK ile mücadele sadece ‘Vatan Savaşı‘ değildir; aynı zamanda ‘Çağdaş ve laik Türkiye Savaşı‘dır.
Herkes bilmelidir ki PKK ve arkasındaki güçler başarılı olurlarsa, Türkiye’den geriye modern bir toplum değil bir Orta Çağ toplumu kalacaktır.
Durum bu kadar açık iken, içimizdeki İrlandalılar, sırf Tayyip Erdoğan’a halkın yarısının duyduğu derin öfkeyi istismar ederek Amerikan imalatı gerici PKK’yı savunmaya kalkışıyorlar.

ERDOĞAN MECBUR KALDI
Bulunduğumuz noktada Tayyip Erdoğan istemeden de olsa milli güçlerin yanına gelmiştir. Doğrudur, ona güvenilemez. Lakin şu sıralarda, PKK’ya ve Fethullahçı örgüte karşı yürütülen mücadele ile doğru bir çizgiye gelmiştir. Bu dönemde biz Erdoğan’ı değil, çağdaş Türkiye’nin büyük belası olan gerici PKK’ya karşı mücadeleyi destekliyoruz; destekleyeceğiz.
Erdoğan’ın bu süreci, kendisini başkanlığa taşıyacak biçimde kullanmaya kalkıştığının farkındayız. Bu amaçla yeni bir anayasa yaptırmak için uğraştığını görüyoruz. Onun bu tavrına elbette karşı çıkmalıyız. Ayrıca o, Türkiye’de dindar ve kindar nesil yetiştiren bir eğitim sistemi kurmaya çabalıyor. Akılcı ve laik eğitimi çiğneyen bu tutuma karşı da cumhuriyet değerlerini savunmak, Türk milletinin varoluş mücadelesidir.

RUSYA İLE ANLAŞMALI
Olanları görüyoruz, uyarıyoruz: Cumhurbaşkanı Erdoğan, bilmelidir ki Türk milleti, bu ülkenin Orta Çağ ülkesi olmasına izin vermeyecektir. Ona önerim, Türkiye’yi Arabistan’a çevirmeye çalışmaktan vazgeçmesidir. Kendisinin kurutuluşu da cumhuriyetin kurucu değerlerine dönmekten geçmektedir.
İkinci önerim de Suriye politikasını tamamen değiştirmesidir. Beşşar Esad takıntısı, sadece onu değil Türkiye’yi felaketin kıyısına getirdi. Nasıl ki İsrail ile uzlaşma arayışlarına girmişse, Suriye ile de barışma yollarını bulmalıdır. Çünkü, PKK; bugün Suriye’deki kargaşadan beslenmektedir. Suriye’de devlet otoritesi yıkılmamış olsa idi bu YPG (PKK) böyle Türkiye’ye kafa tutacak kadar palazlanamazdı. Durum böyle açık iken, bugün bile IŞİD’lilerin sırtına ÖSO kıyafeti geçirterek Esad’ı devirme manevraları politik çocukluktan başka şey değildir.
Türkiye, Suriye hükümeti ile dövüşmek yerine onunla anlaşarak PKK’ya örs-çekiç politikası geliştirmelidir. Suriye Türkiye işbirliğinin uluslararası destekle güçlendirilmesi için Türkiye Rusya ile olan bozuk ilişkisini hemen tamir yoluna gitmelidir. Nasıl ki Türkiye 2010’daki Mavi Marmara olayı için İsrail’in özür dilemesini istiyor ise; AKP hükümeti de Rusya’dan uçak düşürülmesi için özür dileyebilir. Bu da gayet akıllıca bir yol olur. Böylece, Rusya’yı PDY destekçisi olmaktan çıkartabiliriz. Bu başarılırsa, Suriye hükümeti de PYD’ye karşı daha aktif önlemler alır. Sonuçta Suriye tarafından da destek bulan Türkiye, terör ile mücadelede başarılı sonuç alacaktır.

MARDİN VALİSİ NE ZAMAN GÖREVDEN ALINACAK?
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ikinci kez sesleniyorum!
Terörle mücadele için her şeyi yaptığınızı söylüyorsunuz. İyi de Nusaybin’de bunca şehit verilmesinin üzerinde hiç düşündünüz mü?
Sizin Mardin valiniz, PKK’lı teröristlere karşı güvenlik güçlerinin operasyon yapmasını engellemiş. Daha önce de sormuştum: Bu valiyi görevden almayacak mısınız?

Rıza ZELYUT
AYDINLIK, 13/04/2016

https://rizazelyut.wordpress.com/2016/04/13/erdoganin-kurtulusu-suriyedendir-2/