ALDATMA SANATI

… Dün ak dediğine bugün kolayca kara diyebiliyor.
Sıkışınca da Aldatıldık! diyerek çıkıyor işin içinden.
Ona oy verenler de, “Bu kadar aldatılan bir insana ülke emanet edilir mi?” diye sormuyor.
Hayır o aldatılmadı; o milleti aldattı.

Rıza ZELYUT

06 Nisan 2016
Rıza Zelyut, Aydınlık

Hani analar ağlamayacaktı?

10 Mayıs 2015’te Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan konuşuyor: “Annesini çok seven vatanını da çok sever. Bizler annelerimizi hep el üstünde tutmalıyız. Hükümet olarak başlattığımız Çözüm Süreci analar ağlamasın sloganıyla başladı. Akan kan dursun, göz yaşı dinsin diye. Bu yüzden gencecik fidanlar toprağa düşmesin, hiçbir anne mahzun olmasın diye o süreçleri de başarıyla tamamlayacağız.”
2 Mayıs 2013’te Başbakan Erdoğan Bigadiç’te şöyle konuştu: “Çözüm sürecine odaklanmışız. Niye? Terörü bitirelim, kan dursun, analar ağlamasın. Biz bunu istiyoruz, ama samimi istiyoruz.”
Erdoğan, 27 Aralık 2010’da Meclis’te konuşuyor: “Başbakan olarak Kürt sorununu savunuyorum, savunmaya devam edeceğiz.”
Erdoğan 12 Ağustos 2005’te Diyarbakır’da konuşmuştu: “Kürt sorunu benim de sorunum…”
AKP’nin gururla görev verdiği Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven 8 Ekim 2012’de şöyle demişti: Önce vatan değil, önce insan. Dağda ölen teröriste ağlayamıyorsanız insan değilsiniz.”

ALDATMA SANATI
Nereden gelmiştik “Analar Ağlamasın!“a?
İşte yukarıda bir kısmını aktardığım o sözlerden sonra…
İşi 2005’te Diyarbakır’da başlattılar. Adına Kürt Sorunu dediler. Sonra icat ettikleri bu sorunu çözmek bahanesiyle açılımlar başlattılar:
* Kürt Açılımı…
O tutmayınca:
* Demokratik açılım…
O da tepki görünce:
* Analar Ağlamasın…
Buna dayalı olarak:
* Milli Birlik ve Kardeşlik Süreci.
PKK dayatıp Amerika emredince:
* Çözüm süreci…
Bütün bu yalanların milletin yararına imiş gibi gösterilmesi için başka operasyonların da yapılması gerekiyordu:
Ergenekon operasyonu, Balyoz darbesi, Ulusal Kanal-Aydınlık grubuna üst üste yapılan saldırılar; Oda TV’nin ve Fenerbahçe’nin çökertilmesi için yapılanlar… Deniz kuvvetlerine kurulan tuzaklar, askeri casusluk adı altında yürütülen vatan ihanetleri…
ABD’nin Ortadoğu’yu karıştırıp hep kendisine muhtaç halde tutmak için yürüttüğü BOP planında koçbaşı olarak Fethullah Gülen-Abdullah Gül-Tayyip Erdoğan kullanıldı.
Bu üçlüyle birlikte AKP’nin tepe yönetimi, bu 12 yıl içinde kılıktan kılığa girerek milleti kandırdı ve en yüksek oyu aldı.

ONUR ÖYMEN HAKLI ÇIKTI
BOP’çu Müslümanların yürüttüğü Türkiye’yi parçalama operasyonunu en net biçimde gören politikacılardan birisi de o sıralarda CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Onur Öymen idi.
10 Kasım 2009’da Onur Öymen TBMM’de diyor ki: “Bu ülkenin anaları çok ağladı. Tarihimiz boyunca çok şehit verdik. Çanakkale Savaşı’nda 200 bin şehidimiz vardı, hepsinin anası ağladı. Kimse çıkıp ‘Bu savaşı bitirelim’ demedi.
Kurtuluş Savaşı’nda, Şeyh Sait isyanında, Dersim isyanında, Kıbrıs’ta analar ağlamadı mı? Kimse ‘Analar ağlamasın, mücadeleyi durduralım’ dedi mi? İlk siz diyorsunuz. Çünkü sizin terörle mücadele cesaretiniz yok.”
Vay sen misin bunu diyen? Başta Başbakan Erdoğan olmak üzere AKP’liler ona demediklerini bırakmadılar. 7 ay sonra CHP genel başkanlığına gelen Amerikancı Kemal Kılıçdaroğlu, onu sildi.

Bugün bulunduğumuz noktada Tayyip Erdoğan, Onur Öymen’in çizgisine geldi. Sayın Öymen, o gün bilimsel bir gerçeği samimi olarak dile getiriyordu. Peki Sayın Erdoğan bugün samimi olarak mı konuşuyor?
Doğrusu inanamıyorum…
Çünkü; kendisi, dün ak dediğine bugün kolayca kara diyebiliyor. Sıkışınca da Aldatıldık! diyerek çıkıyor işin içinden. Ona oy verenler de, “Bu kadar aldatılan bir insana ülke emanet edilir mi?” diye sormuyor.
Hayır o aldatılmadı; o milleti aldattı.
Türk ordusunu PKK yerine koyup ona savaş açtı. Ülkeyi çıkarsızca seven yurtseverleri ve Atatürkçüleri hapislere attırdı. Avrupalılar ve Amerikan yönetimi kendisini alkışladı. Oyunu aldı, keyfine baktı.
Bu arada kendi zenginini de yarattı. Şehirlerin bütün meydanlarını sattırıp müteahhitlerini Karun kadar zengin etti.
Bugün de teröristle mücadele ediyorum görüntüsü altında başka ve daha derin bir hedefin peşinde.
Onu da yarın anlatalım…

Rıza ZELYUT
Aydınlık, 6/4/2016

https://rizazelyut.wordpress.com/2016/04/06/hani-analar-aglamayacakti/