FETÖ ve ADANA

29 Mart 2016
Rıfat Söylemez

Paralelcilere dokunun artık!

“… Bölgedeki operasyonlar kararlılıkla devam edecek. Geri adım söz konusu olmaz. Paralel’le mücadele bizim vazgeçilmezimizdir. Bu konuda en yakınım bile olsa taviz vermem. Mücadelede bir aksaklık olursa, buna neden olanla ilgili gereğini yaparım.”
Bu sözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ait.
Geçtiğimiz hatfa Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde TBMM Dışişleri ve AB Uyum komisyonları üyeleriyle bir araya geldiği kahvaltıda söylemişti bu sözleri.
Sözler çok açık.
Çok kısa ama çok net.
Hani yetkili ve ilgili makam sahiplerinin “Sayın Cumhurbaşkanımız tam olarak ne dedi, neyi kastetti anlayamadım” şeklinde bahaneler üretebileceği ve bu bahanelere sığınabileceği cinsten cümleler kurmamıştı Cumhurbaşkanı Erdoğan.
Erdoğan’ın FETÖ/PDY yapılanmasıyla ilgili mücadelesinde ne kadar kararlı olduğunu gösteren bu cümleler aslında bu terör örgütüne karşı sürdürülen mücadeleyi aksatan ya da eş-dost hatırıyla mücadeleyi frenleme gayretinde olanlara verilebilecek çok açık aynı zamanda çok sert bir uyarı niteliğindeydi.
Bu cümlelerden anlıyoruz ki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da paralel yapı mücadelesindeki aksaklıkları, göz yummaları ya da eş-dost belki de rant hatırıyla örtbas edilmeye çalışılan dosyaların farkında.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu uyarılarının adresleri de belli aslında. Devletin makamlarında oturan yetkili herkesle birlikte AK Parti içerisinde bu işi engelleme çabasındaki etkili ve yetkili isimlere veriyordu bu mesajı.
Sanki Adana’yı anlatıyordu Cumhurbaşkanı.
Sanırım bu sert ve net uyarıdan en çok Adana’dakilerin nasiplenmesi gerekiyor.
Çünkü Adana paralel yapıyla mücadelede en zayıf kalan şehirlerimizden biri durumunda.
Oysa Adana için derin soruşturmalara da gerek yok!
Herşey gün ışığı gibi orta yerde duruyor.
Kamunun Fethullahçı Terör Örgütü tarafından adeta yağmalanan arazileri, bürokrat ve işadamları arasındaki ahbap çavuş ilişkileri, paralel yapıya mensup olmadığı için Vergi Daireleri ve SGK baskısıyla neredeyse linç edilen ve iflasa sürüklenen işadamları, himmet yani haracını verip devlet kademelerinde dilediği gibi işini yürüten ve zengin olanlarıyla Adana gerçekten incelenmesi ve irdelenmesi gereken bir şehir konumundadır.
Kayseri, Gaziantep, Manisa, Uşak, İzmir ve daha bir çok şehirde FETÖ’ye yönelik önemli operasyonlar gerçekleştirilirken Adana sessiz kalmayı tercih etmiştir.
Kimse Yok mu Derneği’nin alt kademesi ile Kanuni Üniversitesi’ne ait arazilerdeki imar sahtekarlığına yönelik yapılan operasyonları elbette yok saymıyorum.
Ama sanki küçük bir isim listesiyle sınırlı olduğu, paralel yapının önemli isimlerinin gözardı edildiği ya da sadece Büyükşehir’deki üç isimden ibaret olduğu hissi uyanıyor.
Özellikle Kanuni Üniversitesi arazisine yönelik Büyükşehir Belediyesi’nde yapıldığı söylenen imar düzenlemesi sahtekarlığını yeni belgeleriyle önümüzdeki günlerde detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacağız.
Aslında çok şeyi okuyacaksınız manşetlerimizde, köşe yazılarımızda.
Siz Murat Özenalp’i, Cem Aziz Çakmak’ı tanır mısınız?
Peki halen zindanlarda tutsak edilen Murat Eren’i.
Ali Tatar’ı peki?
Türkan Saylan’ı.
Hani terör örgütünün kasası olduğu iddiasıyla tutuklanan Kuddisi Okkır’ı.
Recai Yıldırım’ı bilir misiniz ve dönemin diğer MHP’li isimlerini.
Aziz Yıldırım, Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu’yu tanır mısınız?
Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, Poyrazköy, Atabeyler, şike!
Bunları bilir misiniz?
Bunları biliyorsanız zaten FETÖ’nün ne olduğunu da biliyorsunuz demektir.
Eğer bu isimleri tanımıyor ve bilmiyorsanız o vakit yazacaklarımızla FETÖ’nün bu ülke ve bu millet için ne kadar büyük bir tehlike olduğunu öğrenmiş olacaksınız.
Adana Haber Gazetesi’nin yayın hayatına başladığı tarih 29 Ekim 2005.
Gazetemizin 11 yıldır değişmeyen bir çizgisi, yayın politikası var.
Cumhuriyet’e sım sıkı bağlı Atatürk ilkelerinden asla taviz vermedik, vermeyeceğiz de.
Kumpaslarla Mustafa Kemal’in askerlerini kendi topraklarında zindanlara tutsak edenleri çok iyi biliyoruz.
Aydınları, gazetecileri ve paralele taviz vermeyen işadamlarını cezaevlerine dolduranlarla sanırım şimdi topyekün ve ortak mücadele zamanı.
AK Partiyi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “dün siz onlarla beraberdiniz bunları siz güçlendirdiniz” diye eleştirenler gerçekten büyük tehlikenin hâlâ farkında olmayanlardır.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu yapıyla mücadelesini iyi anlamak gerekiyor.
Özellikle de biz Atatürk sevdalılarının.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı siyasi görüşleri, icraatları ve bazı söylemleriyle ilgili sevmeyebilir, desteklemiyor olabilirsiniz.
Ama ülkesini seven ve çocuklarının yarınlarını düşünen biraz vicdan sahibiyseniz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın devlet içinde devlet olma gayretindeki Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadelesinde yanında olursunuz.
İşte biz bunu yapıyoruz.
Ve Adana’da bazıları FETÖ mensuplarına kol-kanat germe ve koruma-kollama gayretindeyken biz bu oyuna daha fazla seyirci kalamazdık.
Çünkü bu şehir bizim.
Bu şehirde bizim çocuklarımız yaşayacak!
Onlara temiz tertemiz bir kent bırakmak zorundayız.
Aksi durumda Adana dün olduğu gibi yarın da paralel yapının üs olarak kullandığı ve dilediği gibi at koşturduğu bir şehir olmaya devam edecek.
Adana’nın maalesef geç kalınmış bir temizlik harekatına acilen ihtiyacı olduğunu söylüyoruz.
Hâlâ bürokrasinin önemli makamlarının paralel yapı mensupları tarafından işgal edildiği bir şehirden söz ediyoruz size.
Paralelle zengin olan, paralel yapıya kaynak aktaran işadamlarının devlet makamlarında oturanlar tarafından itibar gördüğü bir şehirden, Adana’dan söz ediyoruz.
ATO ve ASO seçimlerinin araştırılma gereği dahi duyulmadığı Adana’dan!
Hazine arazilerinin işgal edildiği, peşkeş çekildiği ve bunların araştırma konusu bile yapılmadığı Adana burası!
Peki biz bunları görüyoruz da elinde devletin tüm imkanları olanlar niye göremiyor?
Göremiyor mu yoksa görmek mi istemiyor?
İşte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gazetemizin manşetinde de yer alan cümlelerini bunun için çok önemsiyorum.
Ne diyor Sayın Cumhurbaşkanı:
“Paralel’le mücadele bizim vazgeçilmezimizdir. Bu konuda en yakınım bile olsa taviz vermem. Mücadele bir aksaklık olursa, buna neden olanla ilgili gereğini yaparım…”
Demek ki bu operasyonlara engel olanlar var.
İşte biz Adana’dan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ/PDY mücadelesine küçük de olsa katkı koymaya çalışacağız.
AK Parti’nin bu şehirdeki en önemli ismi ve partinin Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik ile İl Başkanı Fikret Yeni‘ye sorularımız olacak.
Çünkü her ikisinin de FETÖ ile ilgili düşünceleri ve paralel yapıyla ilgili mücadelede ortaya koydukları katkı bu şehirde merak ediliyor.
Bu şehirde bir türlü açılamayan Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) / Paralel Devlet Yapılanması (PDY) dosyalarını açıyoruz.
Herkesin bildiği ama nedense herkesin sus-pus olduğu konuyu kaleme alacağız.
Adana’nın Boydaklarını tanıştıracağız sizlerle.
Mütevelli heyetlerinde yer alan isimleri.
Himmet çetelerini.
Yüreği tertemiz insanların sömürülen duygularını, suistimal edilen ve ranta dönüştürülen inançlarını okuyacaksınız.
Tabii bunları hele Adana’da kaleme almak, gazete manşetlerinden halka duyurmak kolay olmayacak biliyorum.
Baskılar göreceğiz, tehditler alacağız belki de kumpaslara kurban etmeye çalışacaklar bizi.
Korkmuyorum, korkmuyoruz!
FETÖ ile mücadelede önce Allah’a sonra da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyoruz.
Ve diyoruz ki Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milletvekili dokunulmazlığı tartışılıyor.
Ama asıl tartışılması gereken Adana’daki paralelcilerin dokunulmazlığıdır.
Ve diyoruz ki;
Kaldırın bu dokunulmazlığı!

http://www.adanahabergazetesi.com.tr/paralelcilere-dokunun-artik.html
http://www.adanahabergazetesi.com.tr/yazi-paralelcilere-dokunun-artik.html

pS1. Ayrıca bknz.

– FETÖ/PDY dosyasına başlarken (30 Mart 2016, Salim BÜYÜKKAYA, ADANA Haber) ( http://www.adanahabergazetesi.com.tr/yazi-feto-pdy-dosyasina-baslarken.html )
– FETÖ/PDY’ye “Yetmez ama evet”!.. (30 Mart 2016, Niyazi KOÇ, ADANA Haber) ( http://www.adanahabergazetesi.com.tr/yazi-feto-pdyye-yetmez-ama-evet.html )
– FETÖ/PDY ne durumda? (25 Mart 2016, Salim BÜYÜKKAYA, ADANA Haber) ( http://www.adanahabergazetesi.com.tr/yazi-feto-pdy-ne-durumda.html )
– FETÖ/PDY operasyonunda neler oluyor? (24 Mart 2016, Salim BÜYÜKKAYA, ADANA Haber) ( http://www.adanahabergazetesi.com.tr/yazi-feto-pdy-operasyonunda-neler-oluyor.html )
– Adana’daki FETÖ/PYD Soruşturması (21 Mart 2016, Niyazi KOÇ, ADANA Haber) ( http://www.adanahabergazetesi.com.tr/yazi-adanadaki-feto-pyd-sorusturmasi.html )
– FETÖ/Parelel Yapı (11 Mart 2016, Niyazi KOÇ, ADANA Haber) ( http://www.adanahabergazetesi.com.tr/yazi-feto-parelel-yapi.html )
– FETÖ/PDY neye güveniyor? (09 Mart 2016, Salim BÜYÜKKAYA, ADANA Haber) ( http://www.adanahabergazetesi.com.tr/feto-pdy-neye-guveniyor.html )

– FETÖ VE ADANA (29 Mart 2016, ADANA Haber) ( http://www.adanahabergazetesi.com.tr/feto-ve-adana.html )
– FETÖ ve Adana DOSYASI 2 : Vaizlikten kainat imamlığına (30 Mart 2016, ADANA Haber) ( http://www.adanahabergazetesi.com.tr/vaizlikten-kainat-imamligina.html )
– FETÖ ve Adana DOSYASI 3 : FETÖ/PDY örgütünün yönetim yapısı (31 Mart 2016, ADANA Haber) ( http://www.adanahabergazetesi.com.tr/feto-pdy-orgutunun-yonetim-yapisi.html )
– FETÖ ve Adana DOSYASI 4 : FETÖ oda seçimlerine neden müdahale etti? (01 Nisan 2016, ADANA Haber) ( http://www.adanahabergazetesi.com.tr/feto-oda-secimlerine-neden-mudahale-etti.html )