BABASI ABD, ANASI İSRAİL

13 Ocak 2016
Rıza Zelyut, Aydınlık

Ha IŞİD ha PKK

Hatırlayın lütfen: Geçen senenin başında 6 Ocak’ta yine Sultanahmet’te bir kadın canlı bomba polis merkezinde kendisini patlatmış; bir polisimiz şehit olmuştu. Diana Ramazova adlı Rusya uyruklu bu teröristi, Türkiye’ye Abdullah Abdullayev’in getirdiği saptanmıştı. Bu kişi; Türkiye’deki yabancı IŞİD militanlarından sorumlu üst düzey IŞİD yöneticisi çıkmıştı. Dün de bu örgüt benzer bir saldırı yaptı.

Bombacının kimliğinin belli olmadığı saatlerde Ulusal Kanal’a yaptığım açıklamada, bu bombanın PKK’nın işi olduğunu söyledim. Çünkü; PKK’nın Kandil’deki elebaşıları basına yaptıkları açıklamada, “mücadeleyi şehirlere yaymak”tan söz etmeye başlamışlardı.
Biliyorsunuz, 24 Temmuz’dan itibaren devlet, PKK’ya karşı etkili bir mücadele yürütmeye başladı. 10 yıl boyunca istediğini yapan; AKP’nin verdiği ödünleri bir devlet kurmak için kullanmaya kalkışan PKK; böylece durduruldu. Sonra da sıkıştırılıp yok edilmeye başlandı. Bu yenilgiyi önlemek için PKK, terörü şehirlere yayabilir. Saldırıyı yaygınlaştırarak hükümeti yeniden Çözüm Masası’na çekebilir. Çünkü Amerikan yönetimi ile Avrupa Birliği ülkeleri ikide bir Türkiye’yi PKK ile görüşmeye çağırıyor.
Buradan da anlıyoruz ki örgütün arkasında duran büyük güçler Batılı emperyalist bloklar… İsrail ise militanları eğitiyor; her türlü silaha ulaşması için organizasyonlar yapıyor. Amerikalı özel harp elemanları PKK’lılarla birlikte eyleme katılıyor.

BABASI ABD, ANASI İSRAİL
Aynı Amerika; 2003 işgaliyle ele geçirdiği Irak’ta IŞİD’i oluşturdu. Irak, Şii nüfusun çoğunlukla bulunduğu bir yer olduğundan burayı karıştırmak için ABD; cihatçı Sünni bir terör örgütüne ihtiyaç duydu. Ve El Kaide’nin konumundan da faydalanıp IŞİD’i kurdurdu, geliştirdi; silahlandırdı.
Böylece, Ortadoğu’yu mezhep çatışması üzerinden bölmek için yeni bir araç elde etti.
Daha sonra bu IŞİD’i, İsrail’e karşı baş eğmeyen Suriye yönetimi üzerine saldılar.
Bugüne kadar IŞİD, Amerikan güçlerine karşı bir saldırı yapmadı.
IŞİD, bugüne kadar İsrail’e karşı hiçbir terör eyleminde bulunmadı.
Sebebini de Kanadalı Prof. Michel Chosudovsky çok açık olarak yazdı. Ona göre IŞİD, Birleşik Amerika’nın Ortadoğu’daki kara gücüdür.
Ve Suriye hükümetine karşı terör estiren IŞİD’e İsrail hükümeti Golan Tepeleri üstünden silah ve sıhhi malzeme dahil her türlü desteği vermektedir.
Amerika ve İsrail’e dost gibi davranan bu IŞİD, Türkiye’de canlı bombalar patlatarak bize zarar verebiliyor. Çünkü; Türkiye son yıllarda uluslararası baskı sonucunda sınırlarını IŞİD’e karşı korumaya alınca örgüt güç duruma düştü. Onlar da tıpkı PKK gibi Türkiye’ye diz çöktürmek istiyor.
Bakıyorlar ki PKK terör yapınca Türkiye baş eğiyor; örgütün dediğini yapıyor. IŞİD’ciler de PKK’yı taklit ederek ülkemize baş eğdirmeye çabalıyor.

IŞID’in böyle işler yapacağı ortada idi.
Ama Beşşar Esad’a karşı savaşıyordu ya…
Sünni idi ya…
Bizim hükümetin takdirini kazanıyordu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan; dün bile olanlardan ders çıkartamamış gibi İran’ı ve Rusya’yı suçlayıp durdu.
Ey Erdoğan; yanlış dış politikanın, Sünnicilik oynamanın Türkiye’yi derin bir felakete sürüklediğini, seni de kuyuya doğru çektiğini ne zaman göreceksin?

YEZİT BUNLARDIR
Pazar gecesi Ulusal Kanal’da Yaşar Nuri Öztürk, konuşmasının son bölümünde Alevilere verip veriştirdi. Güya Aleviler Sünnilere “Yezit!” diyor; kötülüyorlarmış. “Sünni’ye Yezit der, parayı verince evet der. Yezit’in daniskası parayı vererek sizi yatırıp kaldırıyor!” diyerek aşağıladı. Yetmedi, “Sünniler son derece haklı. Niye güvensin Alevi’ye? Bunlara kimse güvenmez!” dedi.

“Yezit kimdir?” onu açıklayalım:
Yezit, Emevilerin ikinci padişahıdır ve hain Muaviye’nin oğludur. 680 yılında Kerbela’da aralarında Peygamberin torunu Hüseyin’in de bulunduğu 72 ulu insanı katlettirmiştir. Bu katliamı ve zulmü yüzünden Yezit Müslümanlar tarafından lanetle anılmıştır. Özellikle Türk Müslümanlar Yezit ile babası Muaviye’yi sevmezler.
Zaman içinde Yezit kelimesi; zalimi anlatan bir anlam kazanmıştır.
Bu haliyle bakınca kendi halindeki sıradan Sünni Müslüman’a hiçbir Alevi, Yezit demez, deme hakkı da yoktur.
Ama insan kesen IŞİD zihniyetindekilere Yezit derler ki haklıdırlar.
Müslümanları birbirine düşüren ve İslam dinini çıkarı uğruna sömüren siyasetçiye derler ki haklıdırlar.
Atatürk’e saldıran, laiklere küfreden yobaza derler ki demelidirler de…
Ve asıl da mazlum milletlere saldırıp onları sömüren ABD başkanlarına Yezit derler ki haklıdırlar…

Toptancı olmak akıl sahiplerine yakışmaz.
Türkiye’deki Sünnilerden IŞİD’e 10 binden fazla militan katıldığına bakarak Sünnileri IŞİD’cilikle suçlamak nasıl yanlış olursa Alevilerin içinden çıkan binde bir cahilin sözüne bakarak da onları tümden kötülemek insafsızlıktır.
Bilinmelidir ki Aleviler, kendi içlerinden çıkarak bu kitleyi PKK çizgisine çeken ajan tiplere de Yezit der. Yani Alevi’nin de Yezit’i vardır.
Yaşar Nuri Bey, bu ayrımı yaparak konuşaydı, haklı olurdu.
Ama öyle yapmadı…
Yapmayın; milim milim dokuduğumuz Sünni-Alevi kardeşliğine kıymayın… Mezhepçiliğin bölgemizi çökertmek için Amerika tarafından kullanıldığını görmüyor musunuz?

http://www.aydinlikgazete.com/ha-isid-ha-pkk-makale,62633.html
https://rizazelyut.wordpress.com/2016/01/13/ha-isid-ha-pkk/