BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN YALANI

ABD’nin yeni genelkurmay başkanının ilk ziyareti İsrail oldu.
Hemen ardından soluğu Irak’ta aldı ancak ilk görüşmesi Bağdat yönetimi değil, Erbil’de Barzani ile idi.

Sonra o Barzani, Riyad’a koştu.
Sonra, kürdistan bayrağı ile Türkiye’de karşılandı, ağırlandı.
Kimbilir neler masaya yatırıldı, görüşüldü.
Sonra Feridun Sinirlioğlu ile Hakan Fidan Irak’a uçtular.
Ve şimdi, Türk düşmanı, İsrail’in taşeronu, yahudi Bardan aşiretinden Mesut Barzani talimat verdi:
– Bağımsız kürdistan için referandum.
Hani, Kuzey Irak için GÜNEY KÜRDİSTAN diyen, yani Türkiye’nin Doğu bölgesini KUZEY KÜRDİSTAN olarak işaret eden Barzani.
Hani, DÖRT PARÇA KÜRDİSTAN‘ın lideri Barzani.
BİRLEŞİK KÜRDİSTAN diyen Barzani…
‘Bağımsızlık’ yalan elbette.
Bir tür kılıf-minare dümeni.
‘IŞİD’le mücadele’ dalaveresi misali…
Defalarca yazdık, anlattık.
Usanmadan da yazacağız.
Irak’ta, Suriye’de, gerek PKK/PYD-Barzani peşmergeleri eliyle gerekse IŞİD tarafından Türkmenler katlediliyor, sürgün ediliyor; boşaltılan bölgelere Kürtler (seçmece) yerleştiriliyor.
Türkiye’nin Doğusu için de bu geçerli; insanlar hem HES hem HENDEK tuzaklarıyla göçe zorlanıyorlar (geçmişte Evren cuntasının yaptığının devamı niteliğinde).
Kısacası: ARZI MEVUD yani BÜYÜK İSRAİL’in kurulması için, ‘free kurdistan‘ adı altında önce Büyük Kürdistan (kurdish goyimland, goyimistan) kurulmalı.
Irak, İran, Türkiye ve İran parçalanmalı.
Bugün bize ‘kürt koridoru‘ diye yutturulanın, esasta Kuzey İsrail için olduğunu biliyoruz.
Türkmendağı’nda katliam var” yalanıyla ALGI operasyonu yapanların da aynı amaca hizmet ettiklerini biliyoruz.
Aynı şekilde, İsrail ile, olmayan (bize ait olan) doğalgaz anlaşması imzalamaya yeltenenlerin niyetlerini de.
Tıpkı, IŞİD’den gelen petrolün İsrail’e nakledilmesi gibi.

26 Ağustos bloğu

Odatv’den bir paylaşım:

21.12.2015 11:39

BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN ADIMI
Irak’ın kuzeyindeki Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, bağımsızlık referandumu için hazırlık yapılması talimatı verdi.
Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) dün, Genel Başkan Barzani başkanlığında toplandı.
Rûdaw’a konuşan KDP’nin yetkili isimlerinden olan Aras Haso Mirhan, toplantının ana maddelerinden birinin bağımsızlık olduğunu, Başkan Barzani’nin referandum için diğer partilerle görüşmeye başlanmasını istediğini bildirdi. Mirhan, önümüzdeki günlerde Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) ile önemli bir toplantı yapılacağını, daha sonra diğer partilerle de bir araya gelinerek, bağımsızlık için yapılması gerekenlerin konuşulacağını aktardı.

REFERANDUMA IŞİD ENGELİ
Barzani, 3 Temuz 2014’te Kürdistan Parlamentosu’nda gerçekleşen kapalı oturumda bağımsızlık için referandum hazırlığı yapılmasını talep etmişti. IŞİD’in Musul ve daha sonra Irak’ın kuzeyine saldırması, referandumun rafa kaldırıldığı yorumlarını beraberinde getirmişti.
O dönem Başkan Barzani katıldığı bir televizyon kanalında, Kürtler hiçbir zaman referandumdan vazgeçmeyecek. Bu konu, gündemimizdeki önemli yerini koruyor. Ancak şimdi bildiğiniz gibi IŞİD teröristleriyle mücadele ediyoruz. Öncelikli hedefimiz bu mücadeleyi sonlandırmak” demişti.
Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Virginia eyaletinde gurbetçi Kürtlerle bir araya gelen Barzani, şunları söylemişti:
“IŞİD savaşı sonrası farklı bir durum ortaya çıkmıştır. Ben daha önce hiçbir devletin Kürt devleti sözünü duymak istediğini hatırlamıyorum. Ancak şimdi birçok ülke açıktan bizi destekliyor. Ayrıca hiçbir ülke bizim bağımsızlığımıza karşı değil.

KÜRDİSTAN BAYRAĞI İLE KARŞILANMIŞTI
Barzani, en son 1 Aralık’ta Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud ile görüşmüştü.
Riyad temaslarının ardından Barzani’nin, yakın çevresine, Bağımsızlık ilan etsek karşı çıkmazlar dediği ortaya çıkmıştı.
Suudi Arabistan’dan sonra Türkiye’nin başkenti Ankara’ya giden Barzani, Esenboğa Havalimanı’nın VIP salonunda, sehpada Türk ve Irak bayraklarının yanındaki Kürdistan Bayrağı ile karşılanmıştı.
Barzani’nin, Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu’yla görüştüğü Çankaya Köşkü’nde de Kürdistan Bayrağı yerini almıştı.

http://odatv.com/bagimsiz-kurdistan-adimi-2112151200.html