ISRAEL-alQAEDA-HAMAS

NUSRA, ÖSO, IŞİD, FETİH, EL KAİDE vs.
ASLINDA HEPSİ DE IŞİD (ISIS/ISIL)
Ve de HAMAS
BUNLARIN HEPSİ;
İSRAİL’İN ÖRGÜTLERİ..

İsrail, El Nusra militanlarının hayatını kurtarıyor

16:16 14.12.2015

İsrail’in Suriye’de El Kaide‘ye bağlı Nusra Cephesi dahil terör örgütlerinden militanlara verdiği destek giderek daha da görünür hale geliyor.

ABD merkezli Ron Paul Enstitüsü Direktörü ve eski Cumhuriyetçi Parti senatörü Daniel McAdams, kaleme aldığı makalede, İsrail’in Suriye’de işgal altında tuttuğu Golan Tepesi yakınında Suriye ordusuyla savaşan Nusra Cephesi militanlarına lojistik ve tıbbi destek verdiğini belirtti.

‘EN AZ 2 BİN MİLİTAN TEDAVİ EDİLDİ’

Makaleye göre, İsrail’in üç yıl önce başlattığı 13 milyon dolarlık insani yardım programı kapsamında Suriye ordusuyla savaşırken yaralanan en az 2 bin militan İsrail topraklarında tedavi edildi.

Öte yandan çoğu İsrail’i düşman olarak gören bu İslamcı militanların İsrail’e karşı saldırı düzenleme ihtimali de uzun süredir militanlara verilen bu desteğe karşı çıkanlar tarafından dile getiriliyor.

‘İSRAİL’İN RADİKAL İSLAMCILARA İLK DESTEĞİ DEĞİL’

“Tel Aviv’in gerçek niyeti ne olursa olsun, bu İsrail’in Ortadoğu’da laik güçlere karşı radikal İslamcılara verdiği ilk destek değil ifadelerini kullanan McAdams, Filistin’de Hamas’ın laik kesimlere karşı İslamcı bir güç olarak kurulmasında İsrail’in payı olduğu iddialarına da değindi.

McAdams, İsrail’in teröristlere verdiği bu desteğin ABD’nin İsrail’e sağladığı askeri ve mali yardımların sorgulanmasına yol açtığını da kaydetti.

http://tr.sputniknews.com/ortadogu/20151214/1019659347/israil-nusra-suriye.html