“HALEP DÜŞERSE”

aleppo_01

Nedir AKP’nin derdi, ısrarı?
Tüm dünyanın gözü önünde üstelik.
Rusya’nın IŞİD ve diğer terör örgütlerine (Nusra, Fetih vs.) yaptığı operasyonlara; Fransa, İngiltere başta olmak üzere, hatta NATO ile ABD’den ciddi bir kesim destek verirken…
BRICS, ŞİÖ ve bağlantılı diğer ülkelerin desteği zaten apaçık ortada iken…
Göz göre göre ne yapıyor AKP hükümeti?
Lazkiye’nin kuzeyindeki operasyonlarla birlikte İsrail-Kürt koridoruna vurulan darbeden sonra, o bölgeye PKK-PYD’nin yerleşmesi imkansızlaşırken, yani Barzanistan’ın Akdeniz’e bağlanması engellenirken…
Ne yapıyor AKP’liler?
“Türkmenler bombalanıyor” yalanıyla ALGI operasyonu başlatan AKP’nin, bu oyunu dünya basınında zaten tutmamıştı. Türkiye’den başka neredeyse hiçbir dünya medyasında bu yönde haberler çıkmamıştı. Artık Türkiye’de de tuzak boşa çıktı, gerçekler ortaya çıkmaya başladı.
“Türkmenlere insani yardım yolluyoruz” dümeninin arkasında, IŞİD’le aynı zihniyetteki Nusra-Fetih gibi terör gruplarına silah gönderildiği iddiaları, ÖSO denen sözde muhaliflerin de alenen vehhabi-selefi cihatçılar olduğu, deyim yerinde ise kabak gibi ayyuka çıktı.
Yeniden soralım:
Nedir AKP’nin derdi?
Göz göre göre…
Tüm dünyanın gözü önünde…
O TIR’ları sevk etmeye neden devam ediyor?
Ne teklif etti cihatçılara?
O selefi katillerle nasıl bir antlaşma yaptı?
Yalnızca Rusya değil; AB’nin içinden dahi “AKP’nin petrol ticareti” sesleri yükleliyor.
Ve Suriye ordusu Halep’i santim santim geri alırken, AKP panik halinde cihatçılara desteğini arttırıyor.
Nedir bu alelacelecilik?
Nedir sebebi?
Yoksa, hani akla gelmiyor değil:
– İsrail’in (KUZEY İSRAİL için) inatla istediği “koridor” kurulursa eğer; Türkmenlerden, Süryanilerden ve Ezidilerden ARINDIRILAN (temizlenen!) o bölgeye PKK/PYD (Kürtler) yerleştirilecek.
– Dünyanın dört bir yanından gelip Suriye’de katliamlar yapan cihatçılar da Kürt (PKK-PYD) kantonlarına yerleşecekler.
– Yani sözde Kürdistan özde Kuzey İsrail hedefine ulaşıldığında, “ÖZGÜRLÜK SAVAŞÇISI” ya da “TÜRKMENLER” denen cihatçılar (IŞİD, Nusra, Fetih, ÖSO bilmem ne) GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRMİŞ olacaklar.
– Ve elbette ödüllerini de alacaklar:
– Kuzey Irak’tan (Musul vd.) Barzanin’nin çaldığı petrol Akdeniz’e (Lazkiye) indirilecek ve “güzargah” üzerindeki kimi yerlere (Halep vb.) yerleştirilecek cihatçılara, “katliamlarına karşılık refah içinde yaşamaları için” komisyon (ücret) verilecek.
Yani selefi katilleri oraya sürenler, Esad’ı deviremeyeceklerini hâlâ anlamadılar mı, bilmiyorlar mı?
Demek ki dertleri, Esad’ı devirmekten ziyade, İSRAİL-KÜRT KORİDORU’nın kurulması, gerisi ikincil, üçüncül…
Demek ki;
RUSYA oyuna girdi.
Ve bu oyunu (birincil-aslî planı) bozdu.
AKTÖR oldu…
pS.
Bir not:
Deniyor ki:
– Şii İran, Esad’ı destekliyor.
Oysa, bir Azeri Türk’ünün oğlu olan Ali Hamaney başından beri Türkmenleri destekliyor.
Deniyor ki:
– Rusya Türkmenleri bombalıyor.
Oysa, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Tuva Türk’ü; Türkmenleri kolluyor.
Yani Putin bir TÜRK-TÜRKMEN dostudur.

Deniyor ki:
– AKP soydaşlarını destekliyor.
Oysa, yıllardır Irak’ta ve Suriye’de gerek vahhabi-selefi cihatçılar eliyle gerekse Barzani-PKK/PYD tarafından Türkmenler katlediliyor ve onların arkasında AKP var.
Deniyor ki..
Oysa..
Bu böyle uzar gider…

26 Ağustos bloğu

alleppo_latakia_map

Yine TIR, yine silah

Suriye’nin bütünlüğünü tehdit eden terör örgütlerine insani yardım adı altında Türkiye üzerinden silah ve mühimmat yardımı sürüyor. MİT ve Emniyet gözetiminde yeni sevkıyat yapıldığı ortaya çıktı..

30 Kasım 2015
Aydınlık / Ankara

Hatay bölgesinde Türkiye-Suriye sınırının Suriye tarafında çatışmalar şiddetlenirken Aydınlık bölgeyle ilgili kritik bilgilere ulaştı. Rus uçakları ve Suriye ordusu Türkiye sınırından teröristlere yönelik ikmal yollarını kesme operasyonuna hız verirken, Türkiye üzerinden terör örgütlerine yönelik silah ve mühimmat sevkiyatının sürdüğü öğrenildi.
Rus uçağının düşürülmesi sonrasında yaşanan gerilim ve Rus uçaklarının Kızıldağ bölgesini, Yayladağı’na yakın yerleri ve Cilvegözü sınır kapısının 2 km yakınındaki bölgeleri yoğun bir şekilde bombaladığı geçen hafta, Türkiye’den de bölgeye silah sevkıyatı yapıldığı belirlendi. Silah sevkiyatının asker değil emniyet ve MİT gözetiminde yapıldığını kaydeden kaynaklar, yardımın Yayladağ ve Reyhanlı’ın karşısındaki ÖSO, El Nusra gibi örgütlere ve Çeçen, Uygur kökenli gruplara ulaştırıldığını ifade etti. Bölgede yaşayan vatandaşlar da sevkıyattan haberdar. “Türkmenlere yardım” adı altında yapılan sevkıyatın Tükmenlere değil diğer gruplara gittiğini kaydeden yerel kaynaklar, “Zaten bölgede Türkmen kalmadı. O bölgede ciddi bir Türkmen nüfusu da yok. Bayırbucak Türkmenlerinin önemli, bir bölümü Gaziantep’te kurulan kampa götürüldü. Bir kısmı sınırın sıfır noktasındaki kamplarda. Geride kalanların sayısı çok az. Orada daha çok Çeçen ve Suriyeli olmayan yabancı ülke grupları var” dediler.

HALEP DÜŞER KORKUSU
Bölgedeki gelişmeleri yakından takip eden askeri uzmanlar, Rus savaş uçaklarının ve Suriye ordusunun Halep’i kuşatmak ve Halep etrafındaki muhalif gruplara Türkiye sınırından gelen desteği kesmek amacıyla operasyon düzenlediklerine dikkat çekti. AKP Hükümetinin son günlerdeki çabasının ve Rus uçağını düşürecek noktaya gelmesinin Halep’in tamamının Şam yönetiminin eline geçmesini önlemek olduğunu vurgulayan askeri kaynaklar, önümüzdeki günlerde Türkiye sınır bölgesinde çatışmaların daha da şiddetlenmesini beklediklerini söyledi.

YARDIM TIR’LARI TEHLİKEDE
Bu arada, Suriye’ye giden yardım TIR’ları Rus ve Suriye savaş uçaklarının ilgi alanına girmiş durumda. Suriye yönetimi, Muhaberat’ın verdiği raporlar doğrultusunda yardım TIR’ları ile terör örgütlerine silah taşındığını düşünüyor. Özellikle muhaliflerin kontrolündeki Cilvegözü sınır kapısındaki hareketliliği yakından izleyen Suriyelilerin Suriye’ye giriş yollarındaki yardım TIR’larına yönelik saldırılarını arttırdıkları bildiriliyor.

ASKER ENGELLEDİ
Bu arada, kamu destekli yardım kuruluşlarının da Suriye’ye silah sevkıyatında kullanıldığı iddiaları gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre, geçen aylarda Suriye’ye giden yardım TIR’larında silah ve mühimmat olduğunu belirleyen jandarma olaya müdahale etti.
Şüpheli TIR’ların jandarma bölgesinden Suriye’ye geçişi durduruldu. Israr edilince jandarma bölgesinden geçişlere izin verilmeyeceği net bir şekilde iletildi. Aynı TIR’ların daha sonra muhaliflerin kontrolündeki sınır kapılarından Suriye’ye geçtikleri öğrenildi.

http://www.aydinlikgazete.com/turkiye/yine-tir-yine-silah-h79707.html