NEOCONLARIN NEOLARI

ahmet_shik_twit2

Gazeteciler, yazalarlar, akademisyenler, askerler komplolarla haksız yere tutuklanıp zindanlara atılırken seslerini çıkarmayanlar…
Nedim Şener ile Ahmet Şık gözaltına alındığında neden ortalığı ayağa kaldırdılar, neden aralıksız hiç susmadan tepki verdiler?

Ex. Cemaatçi oldukları için olmasın?
Kitap çalışması yüzünden F Tipi ile ters düşüp kulakları çekilmiş olmasın (cezalandırılmış olmasınlar) sakın?

Hatırlayalım:
Aydınlık gazetesinin haberinden:

ABD’NİN “YENİ” DOSTLARI
Amerika’nın Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Amerika’dan “cesur kadın” ödülü alan CHP Milletvekili Şafak Pavey onuruna önceki akşam evinde resepsiyon verdi. Resepsiyona katılanların neşesi gözlerden kaçmadı. Şaraplar içildi. Davetliler arasında yer alan Nedim Şener’in tahliye sevinci paylaşıldı. Ricciardone’nin, CHP heyetine dönerek Yeni dostlarla tanışmaktan gurur duyuyorum demesi dikkat çekti.
Resepsiyona CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun yanı sıra BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, BDP’li TBMM İdare Amiri Sırrı Sakık, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, işgalden sonra NATO’nun Afganistan’daki Kıdemli Sivil Temsilcisi görevini üstlenen eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin ve içlerinde Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün de yer aldığı çok sayıda milletvekili ile iş kadını Leyla Alaton ve sivil toplum örgütü temsilcileri de katıldı.
Resepsiyonun sürpriz konukları da vardı. Ricciardone, Gazeteci Nedim ŞENER ile Hrant Dink’in eşi Rakel Dink’i de evine davet etmişti.
… Kürsüye ilk çıkan Ricciardone, sözlerine, “Değerli konuklarımız ve değerli dostlar tekrar hoşgeldiniz. Burada ben her zaman eski dostları görmekten ve yeni dostlarla tanışmaktan gurur duyuyorum” diyerek sözlerine başladı. “Eski” sözcüğünü söylerken salonun sol tarafına, “yeni” ifadesini kullanırken sağa, yani CHP heyetinin olduğu tarafa baktı. Yüzündeki gülümseyişi ise gizlemedi. Ricciardone, ödül için de şunları söyledi: “Dünya cesur kadınlarla çok daha güzelleşiyor. Şafak Pavey’in genlerinde var cesurluk. Çünkü biliyorsunuz yıllar önce annesi Ayşe Önal da Clinton tarafından en cesur kadın seçilmişti.”
… Şafak Pavey, ABD’de 2012 Uluslararası En Cesur Kadın Ödülü’nü 9 Mart’ta, First Lady Michelle Obama’nın da katıldığı törende, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’dan almıştı.
Aydınlık (23 Mat 2012)

Bir başka haber:

ABD Büyükelçisi wikileaks olayından sonra tekrar İstanbul ttkinliklerinde
ABD Büyükelçisi Francis J. Ricciardone bir basın toplantısı düzenleyerek İran, Suriye ve gündemdeki konularla ilgili açıklamalar yaptı.
… Ricciardone sözlerini sonunda, gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık’ın serbest bırakılmasından dolayı “büyük mutluluk duyduğunu” söyledi.
Tasep.org
… Ahmet Şık ve Nedim Şener’in durumunun sorulması üzerine “Çok mutluyum” cevabını verdi.
DHA (29 Mart 2012)

Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, Odatv vb. davalarda zulme uğrayan yüzlerce insanımız için ne düşündü Ricciardone? Tertiplerle mi meşguldü…

Peki Ahmet ŞIK necidir?
Bugün twitter’dan yazdıklarına bakalım:

28 Kas 2015 (02:09 ~ 02:18)
– Tahir Elçi’yi tutuklamak yerine katletmeyi tercih ettiler. Katil sürüsü bir mafyasınız.
– Baro başkanından sokaktakileri kadar Kürtleri öldür, katledemediğini tutukla, gazetecileri zindana at. Sonra PKK terör örgütü öyle mi.
– Devletiniz teröristtir.
https://26august.files.wordpress.com/2015/11/ahmet_shik_twit.jpg

DevletİNİZ derken…
KürtÇÜlük yaparak PKK’nın avukatlığına soyunurken…
Gazeteci değil miydi arkadaş?
Nedim Şener gibi…

Ex-cemaatçiler.
Amerikancılar…
Kürtçüler…

Demek ki F Tipi’nden farklı bir çizgide değiller.