OSMAN FARUK LOĞOĞLU

Faruk Loğoğlu Zaman’da yazmaya başladı

logoglu_zaman01

03 Kasım 2015
CHP Parti Meclisi üyeliği ve CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuş CHP’li eski milletvekili Faruk Loğoğlu Zaman’da yazmaya başladı.
… Zaman’ın kadrosu kattığı 3 isimden biri olan Loğoğlu yaptığı açıklamada “Zaman Gazetesi yıllardır takip ettiğim sevaplarıyla günahlarıyla ciddi bir yayın organı. İkincisi Zaman Gazetesi farklı görüşlere, birbiriyle çok zıt görüşlere dahi geniş bir yelpazede yer verebilen bir yayın organı. Üçüncüsü kitlelere ulaşma bakımından yazılı basının ve bu bağlamda Zaman Gazetesi’nin önemli olduğunu düşünüyorum. Dördüncüsü de sesimi en etkin bir biçimde Türkiye’nin bu koşullarında saygı duyduğum ve izlediğim Zaman Gazetesi vasıtasıyla duyurmamın topluma bir katma değer sağlayacağını düşündüğüm için Zaman Gazetesi’nde yazmaya karar verdim” dedi.
http://www.rotahaber.com/medya/faruk-logoglu-zaman-da-yazmaya-basladi-h565922.html

pS1.

Peki kimdir, necidir Loğoğlu?
Web’den tarayalım…

***

HOCACI AJANLAR

… Çevik Bir ve ekibi, 28 Şubat sürecinde inanılmaz şantaj, tehdit usüllerine başvurdular. 1998 Mart MGK’sında Gülen’in ipinin çekilememesinin baş sebebi, o dönemde Dışişleri Raportörü Bakanlık Müsteşar Yardımcısı,  daha sonra Müsteşar, sonra Washington’da 5 yıl büyükelçimiz, emekli olduktan sonra ise ASAM’ın başına geçen ve bugün CHP Adana milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Osman Faruk Loğoğlu idi. Bir ve ekibi Loğoğlu’nun evine 31 Mart 1998 aşkamı giderek olumlu raporunu değiştirmesi için şantaj yaptı ve cesur yürek Loğoğlu‘ndan ‘yanlış biliyorsunuz, bu okullar Türkiye’nin imajını parlatıyor’ nasihatı dinledi. Babam kadar sevdiğim ‘kankam’ Loğoğlu şaşırmasın, bu olayı ondan duymadım, o akşam orada olan Bakü’deki devletin açtığı okulun müdürü Mehmet bey anlattı. Bakü büyükelçiliğimizin Basın Müşaviri Turgut Er ise, Loğoğlu’nun Bakü büyükelçisi iken yazdığı ve MGK’ya sunduğu büyükelçiler raporunu bana okuttu. Loğoğlu’nu CHP’deki konumu nedeniyle anlıyorum, yine de kamu oyunu doğru bilgilendirme sorumluluğu var.  Aydın, demokrat, asil duruşunu sergilerse, CHP belki adam olur… (FARUK ARSLAN)

http://www.farukarslan.com/genel/28-subatin-asil-magduru-fethullah-gulen-hocaefends/

Fethullah Gülen’e yakınlığı ile bilinen TUSKON, CHP’lileri Amerikaya götürdü. Washington’a giden heyetin içinde Genel Başkan Yardımcıları Gökhan Günaydın ve Bülent Tezcan da yer aldı. Günaydın’ın da konuşma yapacağı Türk-Amerikan Konvansiyonu toplantısında Gülen cemaatinin Amerika sorumlularının yanısıra Amerika’nın eski Ankara Büyükelçisi Ross Wilson da konuşmacı olarak yer alacak.

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/chpli-tezcan-ve-gunaydin-fethullah-gulene-bagli-isadamlarinin-davetlisi-h9758.html
http://www.aydin24haber.com/chpli-bulent-tezcan-fethullah-hocayla-gorusecek-4622h.htm?interstitial=true

İP Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, CHP Genel Merkezi’nde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. CHP liderine Genel Başkan Yardımcıları Faruk Loğoğlu ve Bülent Tezcan eşlik ederken İP heyetinde Genel Sekreter Serhan Bolluk yer aldı.

http://www.odatv.com/mob_n.php?n=chp-ve-isci-partisi-secimde-ittifak-mi-yapacak–1208131200
http://www.cafesiyaset.com/ozbeyden-kilicdarogluna-ziyaret_377906.html

İmamı var, F.Tunay’ı var.
Soroscu Tanrıkul’u var.
G.Tekin’i var. Kürtçüsü var.
Hukukçusu gugukçusu var.
Daha RTE’nin Sarısı Gül’ü var…

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/chpde-fethullahci-cete-karmasasi-haberi-40703

***

19/12/2014
Önceden planlanan görüşme:
– Ricciardone ile Kılıçdaroğlu öğle yemeğinde.
Ancak baş başa, liseli aşıklar sanki.
Loğoğlu’suz olmuyor elbette…
Bir diğer haber:
David Cohen, o da İst.daydı.
Yine önceden planlı…

19.12.2013 12:11
Sürpriz buluşma
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Büyükelçiliği’nde Büyükelçi Francis Ricciardone ile öğle yemeğinde buluştu.
ABD Büyükelçiliği Rezidansı’nda gerçekleşen yemek yaklaşık 1 saat 15 dakika sürdü.
Kılıçdaroğlu’nun ABD temaslarının ardından gerçekleşen sürpriz görüşmede CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu da hazır bulundu.
Yemeğin hükümete yapılan yolsuzluk operasyonu gündemine denk gelmesi Ankara kulislerinde dedikodulara neden oldu. Odatv, CHP kulislerinden görüşmede operasyonun da konuşulacağını doğruladı.
http://www.odatv.com/n.php?n=kilicdaroglu-ile-ricciardoneden-surpriz-bulusma-1912131200

17.12.2013
CHP’nin sağ kesime yaklaştığına dair söylentilerin sorulması üzerine Loğoğlu şunları söyledi: “Bu eleştirilerin yapılmasını doğal karşılıyorum. CHP sosyal demokrat bir partidir. Ortanın solunda bir partidir. Ancak şu da bir gerçek, toplum büyük ölçüde değişiyor, siyasi dengeler değişiyor, AKP’ye karşı memnuniyetsizlik artıyor.”
http://www.ankarahaber.com/haber/CHP-Mansur-Yavas-%C4%B1n-adayl%C4%B1g%C4%B1-icin-ne-diyor/149548

18 Ekim 2013 – 10:51
CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmasına kesin gözüyle bakılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün ABD’ye gideceği ve buradan CHP ve AKP’ye mesaj vereceği ileri sürüldü.
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Ekim ayının son günlerinde ABD’ye gitmeye hazırlanıyor. Sarıgül, Cumhuriyetçilere yakınlığıyla bilinen Center for American Progress’te (CAP) konuşacak.
Gerçekgündem’de yer alan habere göre, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, uzun dönem kendisine danışmanlık yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu’nun “ABD’de Kılıçdaroğlu’nu görüştürecek muhatap bulamadık” açıklamasının ardından ABD’ye gitmeye hazırlanıyor.
ABD’nin eski Türkiye Büyükelçisi Morton Abramowitz ile İstanbul eski Başkonsolosu Debrah Jones’un da görev aldığı CAP’ta konuşma yapacak olan Sarıgül, Türkiye üzerine düşüncelerini anlatacak.
Öte yandan, sitede yer alan habere göre, Mustafa Sarıgül’ün hem Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hem de Fethullah Gülen’den randevu talep ettiği iddia edildi.
http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/mustafa-sarigul-abdye-gidiyor-haberi-81200

13.10.2013 12:39
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD gezisi, “planlanan düzeyde temas organizasyonu sağlanamadığı” gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelendi.
… Akşam gazetesinin haberine göre, gelişmelere ilişkin doğrulama ise seyahat süreci, takvim ve temas trafiğiyle bizzat ilgilenen CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu’ndan geldi: “Ziyaret çerçevesinde bizim istediğimiz düzeyde temas planlamasını yapamadık. Şu anda Amerika’daki konjonktürel siyasi tablo buna uygun değil.”
http://www.sondakika.com/haber/haber-chp-lideri-kilicdaroglu-abd-ziyaretini-iptal-etti-5179560/

04 Aralık 2013
Tolga TANIŞ /Washington
CHP’den Gülen cemaati temsilcileriyle kahvaltıya açıklama
ABD’deki temasları devam eden Kılıçdaroğlu’nun dün Gülen Hareketi temsilcileriyle Washington’da yaptığı, tartışma yaratan kahvaltıya CHP’den açıklama geldi. Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, “Bunun doğru bir tavır, kucaklayıcı, birleştirici bir tavır olduğunu kabullenmemiz lazım. Yani bir kısım vatandaşları ‘Sen kötü düşünüyorsun’ diye dışlayarak gittiğimiz takdirde, bu olmaz” dedi. Loğoğlu, kahvaltının ilkesel bir duruşu temsil ettiğini söyledi.
http://www.hurriyet.com.tr/chpden-gulen-cemaati-temsilcileriyle-kahvaltiya-aciklama-25274105

22.05.2015
Faruk Loğoğlu: Cumhurbaşkanı’mızın maalesef saplantıları var
Uzun yıllar diplomat olarak yurtdışında görev yapan CHP Milletvekili Faruk Loğoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘psikolojik saplantılarının’ olduğunu savundu. Yurtdışındaki Türk okulların kapatılmak istenmesine tepki gösteren Loğoğlu, “Bu okullar o ülkelerin yasalarına göre açılmış okullardır. Bu, doğrudan doğruya o ülkelerin içişlerine karışmaktır” dedi. Loğoğlu, “Cumhurbaşkanı’mızın maalesef saplantıları var. Şimdi tutturdu cemaat, tutturdu paralel yapı. Bu davranışlar bir psikolojik saplantının ürünü diye konuştu…
https://www.cihan.com.tr/tr/faruk-logoglu-cumhurbaskanimizin-maalesef-saplantilari-var-1789752.htm

11 Nisan 2014 17:44
Gülen Hareketi’nin yurtdışındaki okulları kapatılacak mı?
Ahmet Davutoğlu’nun yurtdışındaki Türk okullarının kapatılması için talimat verdiği yönündeki iddialarla birlikte okulların geleceği de tartışılıyor. Konuyu Mümtaz’er Türköne, Adem Yavuz Aslan, Faruk Loğoğlu ve Hatem Ete RS FM’de değerlendirdi…
… CHP Adana Milletvekili, Dış İlişkiler ve Yurt Dışı Örgütlenmelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu ise bu okulların geçmişine göz atıldığı zaman, sayılarının 10-12 yıldır AK Parti’nin iktidarına tekabül eden dönemlerde arttığının görüleceğini söyledi. Loğoğlu, “Bu okulların açılışlarında, açılması için ilgili ülke makamları nezdinde yapılan girişimlerde ve okullar açıldıktan sonra yapılan mezuniyet törenlerinde, cumhurbaşkanından başlayarak AK Parti yetkilileri de daima destek verdiler. Şimdi her ne hikmetse, 10-12 yıldır AK Parti’nin övgüyle bahsettiği bu okullar birden bire kapatılması gereken kurumlar haline dönüştü. Bunu anlamakta hepimizin bir sıkıntı çekmesi lazım. 10-12 yıldır bu kadar iyi giden bir ilişki birden bire neden böyle kötü oldu, bunu bize daha iyi anlatmaları lazım. Ama daha önemli nokta, bu okullar Türkiye Cumhuriyeti tarafından açılmadı, özel kişiler tarafından açıldı ve ilgili ülkelerin yasalarına göre açıldılar. Dolayısıyla, bu okulların açılması gibi kapatılması da o ilgili ülkenin vereceği kararlara bağlıdır. Bu bağlamda Dışişleri Bakanlığı’nın ya da herhangi bir Türk merciinin kapatılması için bir girişim yapma hakkı yok. Ne etnik, ne diplomatik ne de hukuki açıdan böyle bir hak mevzu bahis değil” dedi.
http://turkish.ruvr.ru/2014_04_11/Gulen-Hareketinin-yurtdishindaki-okullari-kapatilacak-mi/

18/06/2014 17:49
Evren cuntasından önce; Baykal’ın Maliye ve Enerji bakanlıkları yaptığı dönemlerde de, güdümlü kolluk kuvvetleri eliyle devrimciler ve milliyetçiler katledildi. Elektrik kesintilerini söylemeye dahi gerek yok. Baykal hep aynı, “görevi” ile şahsi ihtirası birleştiğinde, Türkiye kaybediyor. Siyasi hayatı bitik RTE’nin önünü nasıl açtığını, kendisinden pek haz almasak da Livaneli deşifre etti (ve tekzib de edilmedi).
Nasıl ki Bahçeli ve avanesi, her fırsatta Akp’ye koltuk değneği, istepne oluyorlar ise, Chp içindeki belli başlı isimler de tıpkısının aynılar: Tanrıkulu, Loğoğlu ve dahası, ve de bu orkestraya sonradan katılan Kılıçbalığı.
Alemler böyle bir KAOS dönemi yaşadı mı, bilmem? Ama öyle gelişmeler yaşıyoruz ki, at izinin it izine karışmasından öte; at it yiyor, it ot yiyor…
Ecevit’in tavsiyesi ve Feto’nun tasvibi ile; eşi, Mustafa İsmet Harputyan’la aynı kaynaktan gelen (Kürümoğulları) A.N.Sezer C.başkanı seçilmişti ama ters tepmişti. Ya da; Nato’nun gözleri önünde Avrupa’nın göbeğinde Boşnaklar katledildi, tecavüzlere uğradılar, ancak yine Nato tarafından kurtarıldır. Tuhaf işlerdendi.
İsviçre’den hareket eden bir tren, Lenin ve beraberindekileri taşıdı. Herşey değişti. Stalin ve Messing devreye girdi, yine değişti. Sonra tarihte bir pırpır uçak hiçbir radara yakalanmadan kilometrelerce yol katedip Moskova’nın orta yerine iniverdi; koskoca Sovletler Birliği dağıldı. Berlin duvarı yıkıldı.
Değil Türkiye’nin, dünyanın çivisi çıkmış halde. Irak, Kuzey Afrika ülkeleri, Suriye, Ukrayna… Bir yanda siyonist işbirlikçiler. Diğer yanda Brics oluşumları.
Türkmenler, Aleviler katlediliyor, cayır cayır yürekler yanıyor. Goyim RTE medya goyimlerini toplayıp fazla haber yapmayın diyor. Kılıçbalığı ile Bahçeli de Ekmeleddin diyor.
Çocukların ırzına geçiliyor, insanların ciğerleri yeniyor.
İçine tüküreyim böyle zihniyetin, tiynetin…
Ne yapacağız? Adı belli yolu belli izi belli, ATATÜRKİYE’ye sahip çıkacağız. Mhp’nin terk ettiği LAİKLİK ve Chp’nin terk ettiği MİLİLYETÇİLİK ilkelerine her zamankinden daha fazla sarılacağız.
Neyse canlar, işte böyle bölük pörçük döktüm içimdekilerimi ama parça parça, çünkü vicdanı olan yüreği sızlayan samimi gönüllü herbirimizin kalbi param parça.
Arslan Bulut da bir ÖZet geçmiş bugünkü yazısında ve son paragrafta bir yol işaret etmiş…
https://www.facebook.com/tengri.goks/posts/657584084319658

***

pS2. Ayrıca bakınız:

pS3. Vatan Partisi kurulmadan önce; İşçi Partisi’nin CHP’ye ‘ittifak’ teklifi yaptığı görüşmelerde, Kılıçdaroğlu’nun yanında illa ki bulunan Loğoğlu kim(ler)i temsil ediyordu?