VAŞİNGTON’UN SAVAŞ ÇIĞIRTKANLARI

“ABD, son 14 yıl içinde 4 savaşın mimarı oldu ve kısa bir süre önce beşincisini başlatacaktı. Üstelik bu sonucu, ABD’yi kimin yönettiği ve Beyaz Saray’da hangi partinin bulunduğu da etkilemiyor. Bence ABD’yi sürekli yeni savaşlara iten ŞEY’in ne olduğunu birçok kişi bilmek istiyordur.”

Aleksey Puşkov (2013)

abd_rusya_gerossman

ABD, RUSYA İLE REKABET EDEMEZ

21:40 11.07.2015
Sputniknews

Uluslararası Hukuk Uzmanı Barry Grossman, ABD’de birçok etkili kişinin sadece kendi çıkarları uğruna Rusya ile askeri çatışma istediğini söyledi. Grossman, ‘Rusya, Amerika’nın ulusal güvenliği için en büyük tehdit’ diyen ABD Hava Kuvvetleri Bakanı’nın açıklamasını da absürt olarak niteledi.

Grossman, Press TV’ye yaptığı açıklamada, “Şahinler’in, Rusya ile çatışma yaşandığı takdirde ABD ekonomisinin büyüyeceğini, dolayısıyla kendi gelirlerinin de artacağını düşündüklerini” belirtti.

ABD Hava Kuvvetleri Bakanı Deborah James’in “Rusya Amerika’nın ulusal güvenliği için en büyük tehdit” açıklamalarını absürt olarak niteleyen Grossman, bu açıklamanın  Washington’un  militarizm bağımlılığının bir işareti olduğunu söyledi:

“ABD makamları benzer açıklamalarda bulunduğu anda zaten, finans sistemi, mülkiyet hakkı ve Rax Americana’nın  (Amerikan dünyası) askeri bileşenine koşulsuz bağlılık gösteren ABD’nin baskın olduğu uluslararası sisteme girmeyen Rusya gibi ülkelerle rekabet edecek durumda olmadığını itiraf etmiş oluyor.

‘WASHİNGTON NATO’YA BASKI YAPIYOR’

Washington,  Amerikan hegemonyasını kurmak için kendi paralarını harcamaları konusunda NATO müttefiklerine baskı yapıyor. Bu planının gerçekleşmesi için de ‘Zaman zaman askeri liderlerini ön saflara çıkarıyor.’

Bu nedenle ‘konuşan kelleler’ ve Deborah James gibi liderler ‘Rusya,  Amerika’nın ulusal güvenliği için tehdit oluşturuyor’ şeklinde yaptığı absürt açıklamaları ABD’nin ciddiye aldığına inanmamalıyız.”

http://tr.sputniknews.com/abd/20150711/1016508259.html