ALEVİLERİN CHP’DEN, CHP’NİN ATATÜRK’TEN TASFİYESİ

13 Haziran 2015
Rıza Zelyut, Ulusal

chp_aleviler3
chp_aleviler2
chp_aleviler

Gerici HDP’ye sarılan zavallı solcular

Seçimden sonra oluşan şu manzaraya bakar mısınız? Türkiye’nin demokratları, hatta kimi Atatürkçüleri; kurtuluşu HDP isimli gerici partide bulduklarını sanıp seviniyorlar.
Seçimden önce de yazdım şimdi de yazıyorum: HDP; Amerikan emperyalizminin Ortadoğu’da koçbaşı olarak kullandığı PKK terör örgütünün siyasetteki elidir. Bu elde 50 bine yakın insanın kanı vardır. Şimdi birileri demokratlık adına, hatta devrimcilik adına o eli öpüyor.
Bunların kim olduğunu iyi biliyoruz. Bir bölümünü Amerikan ajanlığı yapan sözde liberaller oluşturuyor. Bir bölümünü de devrimcilik yolunda yorulup kurtuluşu ayrılıkçıların arkasına gizlenmekte bulan solcu eskileri meydana getiriyor. Yenilmiş olmanın ezikliği içinde yolunu yitiren bu tipler, PKK’ya biat ederek devrimcilik oynayıp kendilerini tatmin ediyorlar.
Bir de denize düşen yılana sarılır misali HDP’ye sarılan Atatürkçüler gözleniyor…

YA CHP’LİLER?
HDP’ye sarılan bir başka kol da şu Yeni CHP’liler. Bunların aslında gerçek CHP ile de CHP’liler ile de ilgisi yok. Bunlar CHP’yi işgal etmiş tipler. ABD tarafından oynanan oyunla, Sorosçu liberaller; halkçılık ve demokratlık elbisesi altında partiyi ele geçirdiler. Bu iş için Kemal Kılıçdaroğlu kullanıldı. Çünkü, o kullanılırsa, parti örgütünde etkili olan Alevilerin seslerini yükseltmeleri engellenmiş olacaktı. Öyle de oldu. Halen de Alevilikle hiçbir ilgisi kalmamış olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu Alevi sanarak CHP’ye sırf bu yüzden oy veren milyonlarca Alevi var.
Ama Alevi kökenli Kılıçdaroğlu Alevileri bu seçimde silip attı, taleplerini ağzına bile almadı. Türbancılara ve imam hatipçi gericilere yağ çekip durdu.
Peki onlardan 1 oy bile olsun alabildi mi?
Ne gezer?
Bu aptalca siyaset yüzünden CHP; bir ana muhalefet partisi olmasına karşın en az yüzde 1 oy kaybetti…
Sebebi mi?
Sebebi, liberallere teslim olan bu sözde Alevi’nin basiretsizliği, bönlüğü… Belki basiretsiz değil de kurnaz… ABD planları için her şeyi yapabilecek çılgınlık içinde gözüküyor şu sıralar…
Bu çılgınlık; PKK’nın Güneydoğu’ya tam egemen olabilmesi için geliştirilen Çözüm Süreci’ne destek sevdası…
İşte bu yüzden de kendi memleketi olan meşhur Dersim’den bir milletvekili bile çıkartamadı. Başka bir siyasetçi olsa bunu haysiyet meselesi yapar istifa ederdi ama onun yüz rengi bile hiç değişmedi. Çünkü o zaten böyle istiyordu. Cumhuriyet’in aydınlık Tunceli halkının sevdiği Kamer Genç’i aday yapmamasının sebebi de tam işte budur.

GERİCİDİRLER ÇÜNKÜ:
Bugün HDP barajı aştı diye bayram yapanlar; o partinin kanlı elini tutmakla kalmıyorlar; aynı zamanda, Sevr’i hayata geçirmek için silahlanıp dağa çıkan bölücülere kan nakli de yapmış oluyorlar. Bu aymazlar iyi bilsinler ki PKK ve HDP; bu noktaya Atatürk ve devrimlere karşı savaşarak geldi.
Bunlar, kendilerine lider olarak Güneydoğu’nun gericilerini, bölücülerini aldılar, almaktalar. Şeyh Sait gibi, Said Nursi (Said-i Kürdi) gibi cumhuriyet ve devrim düşmanları HDP’lilerin övündükleri isimler.
Bizzat Abdullah Öcalan, 1970’lerin sonunda sosyalist teoriyi ters yüz edip emek-sermaye mücadelesinin yerine Türk-Kürt mücadelesi tezini getirenlerden birisi değil mi? Emperyalizme (ABD’ye) karşı savaşmayı bırakıp Türk ordusu ile savaş teorisini getirmedi mi? Ağalar ve şeyhlerle mücadele yerine Türk devlet memurları ile savaş diyen bunların lideri değil mi?
Bu gerici teori ile Türkiye kan içinde bırakılmadı mı?
Geleneksel ağaların yerini PKK’lı modern savaş ağalarının aldığını bizim solcu eskileri neden görmek istemez?
Hele hele Atatürk’ün partisini yönetenler?… Bunlar; CHP ideolojisi ile savaşan bir partiyi devrimci sayarlarsa kendi partileri gerici olmaz da ne olur?
Ya Atatürkçü kimi aydınlar? Eğer Şeyh Sait ve Said Nursi yolundaki HDP ilericiyse Atatürk gerici mi oluyor gazeteci Atatürkçüler?

SEBEP ERDOĞAN
Maalesef 7 Haziran sonrasında bu kirli tablonun ortaya çıkmasına sebep olan birinci kişi Tayyip Erdoğan’dır.
O kadar şiddet dili kullandı ki…
O kadar kamplaştırdı ki…
O kadar kışkırttı ki…
Karşı tarafı öyle aşağıladı ki…
Devrimlere ve cumhuriyet değerlerine öyle hakaretler etti ki…
Çevresinde öyle bir çıkarlar dairesi yarattı ki…
Yolsuzluklar karşısında öyle bir duyarsızlık gösterdi ki…
Yasaları öyle bir çarpıttı öyle bir baskı aracı haline getirdi ki…
Halkın verdiği oyu, kendisini kutsallaştırmak için öyle bir pervasızca kullandı ki…
Medyayı o kadar acımasızca ezdi ki…
Kendisi önünde secdeye varmayanları öyle bir tepeledi ki…
Kendisini padişah hatta kutsal bir varlık gibi göstermeye öyle bir daldı ki…
Anayasayı çiğnemeyi öyle bir meziyet haline getirdi ki…
Parlamentoyu bekleme odasına almak da dahil öyle antidemokratik tavırlar geliştirdi ki…
O kadar keskin bir taraf haline geldi ki…
Halkın siyasetçisi basamağını beğenmeyip kendisini seçilmiş padişah yapmaya öyle bir daldı ki…
Tayyip Erdoğan karşıtlığı, bir nefrete ve öfkeye dönüştü.
Ve bu öfke, Amerikan güdümlü medya tarafından ustalıkla kullanılarak HDP’nin oy sandığına aktarıldı.
Yani AKP’yi iktidardan düşüren HDP değildir; bizzat o partinin genel başkanı gibi davranan, parti fanatiği Tayyip Erdoğan olmuştur.
Şimdi Erdoğan’ın burnunun sürtülmesine haklı olarak sevinenler; HDP’yi savunan bloka çevrilmek isteniyor. Böylece bölücülüğün arkasına milletin oyu konulmaya çalışılıyor. Bu süreç en başta da CHP’nin eritilmesi anlamına geliyor.
Peki CHP yönetimi bundan şikâyetçi mi?
Ne münasebet?
Kılıçdaroğlu’nun görevi de zaten budur. O; HDP’nin ideolojisine bağlı, Dersim derebeylerinin duyarlılığını taşıyan bir Sorosçu aydıncıktır.
CHP ne olursa olsun ama HDP giderek güçlensin; patron Amerika da memnun olsun…
Ne diyeyim çelebi? Böyle olur bizde devrimcilik demokratlık dediğin…

Ulusal Kanal
Rıza Zelyut Blog