TABAN DEĞİL; KADRO HAREKETİ

Odatv.com
Misafir – DÜŞÜN!
2014-01-31 14:00:47

kadro_hareketi

Kimilerinin yaptığı gibi faso fisoyu bırakıp ROK’un şu söyledikleri üzerine hep beraber düşünelim:

1) Cemaatin kendisini sızarak sakladığını (Sızıntı dergisini örnek gösterdi) hatta Ramazan’da öğle vakti rakı içecek kadar gizlediğini belirtti. Hatta cemaatin kendisini yer yer Atatürkçü olarak gösterdiğini de belirtti ki Odatv yorumcuları arasında da böylelerinin olduğu ve cemaat hedeflerine ateş ettikleri zaman zaman görülmektedir. (Bu konudan çıkartılacak kıssadan hisse: CHP ve MHP kiminle kol kola girdiklerini görsünler)

2) İktidardaki yarılmanın dershane ya da 17 Aralık değil, çok daha eskilere dayandığını (2007 lere) Arınç-Gülen görüşmesi (kavgası 2011) ile iplerin koptuğu söylendi. (Halkın direnişinin sonucudur)

3) Başlangıçta kendilerini/cemaati kazanacaklarını düşündüklerini ama sonradan bunun olamayacağını anladıklarını belirtti.

4) Cemaat hareketi bir taban değil kadro hareketidir diyerek, çaycısına varana kadar ele geçirdiklerini anladıklarını söyledi.

5) Buna dikkat: Sözcü gazetesinin bunlarla ilişkili olduğunu bir kaç kez yineledi.

6) Tutuklanmalara başlarda da itiraz ettiklerini belirtti. (Buradaki kıvırmalar ve ABD rolü kısmı ilginçti)

7) Gül, Gülen, Kılıçdaroğlu ittifakında, Gül’ün yer almadığını ısrarla belirtti(???).

Başka tespitlerde var ama uzatmayalım. Sonuç olarak geri dönüşsüz olarak bir yarılmanın yaşandığı anlaşıldı. İktidar bu yarılma sonucu kendine yeni alanlar açmak peşinde. Bu nedenle ulusalcı kesime mesaj iletiyor. Böylece Silivri davaları da temelden çöktü. Yurtseverlerin özgürlüğüne giden yol açıldı. Ancak tutsakların hemen bırakılarak hukukun gerçekten geri kazanılması bir samimiyet testidir. Savcıların Valilerin onayıyla harekete geçmesini sağlamaya dönük uygulamalar ile bunlara inanmak zordur. Ancak yaşanan gelişmeler iktidara karşı direnen ellerinde Atatürk resimleri ve bayraklarıyla milyonlarca insanındır. Ama meclisteki sözde, stepne muhalefetin değildir.

Birilerinden medet uman ve halk mücadelesi etmenini yok sayanlara özellikle duyurulur. Ulusal Kanal çok iyi bir yayıncılık yaptı. Geçmişteki ROK ile bugünkünü kayıtlarda göstererek yapılan karşılaştırma çok iyiydi. Ümit Zileli ve Gülgün Feyman’ı kutluyorum. Herkesi de Ulusal gönüllüsü olmaya çağırıyorum!


http://odatv.com/yorumlar.php?n=balyoz-davasi-yeniden-yargilanmali-3101141200
http://odatv.com/n.php?n=balyoz-davasi-yeniden-yargilanmali-3101141200