KUBİLAY Dirildi !

kubilay_Anıtkabir

BİNLERCE KUBİLAY DİRİLDİ!

84 yıl önce Menemen’de gericiler tarafından katledilen Şehit Asteğmen Kubilay, 27 Aralık’ta Kızılay’da binlerce gençle dirildi.

“Gericiliğe ve Bölücülüğe Karşı Kubilay Kızılay’da” eylemimizle; laikliğin, Cumhuriyet değerlerinin ve ülkemizin birliğinin yılmaz savunucuları olduğumuzu, Ankara’dan bir kez daha haykırdık.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce TGB ve TLB’li olarak; gericiliğe ve bölücülüğe meydan okuduk. Kortejimizin en önünde, kızlı erkekli 84 genç, Kubilay oldu.Hemen arkalarından aydınlanma şehitlerimizin resimleri, TGB’lilerin elinde korteje katıldı.

Üniversitede laikliği savunduğu için cezaevine gönderilen Rennan Pekünlü Hocamız da yürüyüşümüzde bizimleydi. “Dün Kubilay, Bugün Pekünlü, Kahrolsun AKP Diktatörlüğü” sloganlarıyla yürürken sesimizi Kızılay’dan Foça’ya ulaştırdık.

kubilay_tepeleyeceğiz kubilay_kızlı_erkekli

Savulun Bre Gericiler Geliyor TaLeBe’ler

Liseliler kortejlerinde “gericiliğin topunu” tepeledi. Üzerinde, “şeyhler”, “dervişler”, “müritler”, “mensuplar” yazan toplar, TLB’lilerin tekmeleriyle tarihin çöplüğüne yuvarlandı. Savulun Bre Gericiler, Geliyor TaLeBe’ler” pankartıyla yürüyen TLB, liseleri aydınlatacak kuvvetin kararlılık ve azmini bütün yürüyüş boyunca gösterdi.

TLB Genel Başkanı Bora Çelik; “Kubilay, biz devrimci gençler için Deniz Gezmiş’tir, Berkin Elvan’dır. Ancak böyle bir kahramanlık geleneğini sahiplenenler, gericilik ve bölücülük karşısında başarılı olabilir. Bugün buradan binlerce liseliyle, Atatürk’ten aldığımız görevi yerine getiriyor, gericiliğin topunu tepeliyoruz!” diyerek TLB’nin gericiliğe meydan okuduğunu ilan etti.

Güvenpark’ta, Ankaralılarla buluştuk. On binlerce vatansever hep bir ağızdan, “Karanlığa Geçit yok Aydınlık Türkiye” sloganıyla, mücadele kararlılığımızı dosta düşmana gösterdik.

Binlerce Genç Bursa Nutku’nu Okudu

Güvenpark’ta, Genel Başkanımız Çağdaş Cengiz, Genel Başkan Yardımcımız Elif İlhamoğlu ve bütün yürüyüşümüz boyunca bizimle olan tiyatro sanatçısı Gülsen Tuncer konuşmalarını gerçekleştirdi.

TGB Genel Başkan Yardımcısı Elif İlhamoğlu; “Biz görevimizi Bursa Nutku’ndan alıyoruz” dedi ve sonrasında on binler hep bir ağızdan Bursa Nutku’nu okudu.

kubila_k_u_b_i_l_a_y kubilay_kızlar

TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz; “Bugün buraya,sadece Kubilay’ı anmak için değil, bugünün savaşını sürdürmek için geldik. Bugün de Kubilaylarımız var, dimdik duran Rennan Hocalarımız var buradan onlara selam gönderiyoruz. Kubilay bizim geleceğimizdir. Bilimi zindanlara hapsetmeye çalışan, kadını eve mahkum etmek isteyen gericilerin karşısında Türk Milleti var.  Kadınlarımıza, çocuk gelin olmayı hak görenlere teslim olmayacağız. Anadolu’nun, Trakya’nın, namuslu kızlarının, Cumhuriyet’in kadınlarının, namusunu, iffetini sorgulayanlar onursuzlardır! Türkiye’de iki el var; biri, alın terimizi sömüren, peşkeş çeken el, diğeri ise Yatağan’da, maden işçisi Hikmet Abi’nin elleri… Emekçinin eli alın terimizi sömürenleri tarihin çöplüğüne gömecek!

95 yıl önce bugün, Mustafa Kemal Atatürk Ankara’ya geldi. Ankara’ya Mustafa Kemal’in peşinden gelenler kazandı! Yine öyle olacak. Bugün, vatanın bütünlüğünü, laikliğini, bağımsızlığını savunmaktan korkanlar kaybedecek.

kubilay_yer_gök

Türkiye’nin geleceğinde, Atatürkçülerin, devrimcilerin iktidarı var!

Buradan hep beraber söz veriyoruz; Cumhuriyeti yıkmaya kalkanları biz yıkacağız! Ülkemizi bölmeye kalkanlara karşı, birleşeceğiz! Gericileri, yobazları alt edeceğiz!”

Tiyatro Sanatçısı Gülsen Tuncer; “Kubilay katledildiğinde, 24 yaşında gencecik bir fidandı. Kubilay ve devrim şehitleri, ülkemizi Doğu’dan Batı’ya, Kuzey’den Güney’e savundular. Bu ülkenin bizim olması için hiç düşünmeden canlarını verdiler. Onun için, bu ülkeyi korumak bir namus görevidir.” cümleleriyle düşüncelerini dile getirdi.

Güvenpark’ın ardından Anıtkabir’e yürüyüşümüz başladı. Marşlarla, sloganlarla Anıtkabir’e ulaştık. Anıtkabir’de Atamıza ve halkımıza;Gündoğdu marşını okuyarak, “Tam bağımsız ve gerçekten demokratik bir Türkiye kurulana dek mücadele edeceğimizin” sözünü vererek eylemimizi tamamladık.

http://tgb.gen.tr/haber/720/Kubilay-Dirildi

tgb.gen.tr