TEK GÜVENDİĞİMİZ MİLLETİMİZDİR ! (Banu AVAR)

383239_339153289428024_899886909_n Karamsarlık, genellikle ‘tarih bilinci’nin derinliği ile doğrudan ilişkilidir.
Tarihi bilen, geçmişi inceleyen, zafer ve yenilgilerin nedenlerini önüne koyanlar:UMUDU, taa içlerinde hisseder; GÜCÜN, milletin AZİM ve KARARLILIĞINDAN GELDİĞİNİ BİLİRLER!

Bugün, yurdun dört bir yanına sık seyahat eden ve her ilde, çeşitli meslek ve kurumlardan onlarca vatan sevdalısıyla birebir yüzyüze temasta olan biri olarak, seven sevmeyen herkese haykırıyorum!

Sınırlarımız, özellikle güneydoğudaki sınırlarımız ; olabilecek en disiplinli şekilde DENETİM altına alınmalı, terör odaklarının geçişlerinin durdurulması için; millet olarak, her kanala her yoldan baskı yapılmalıdır..

Hepimiz, güncel gelişmeleri sadece tvlerden takip etmeyip, Rusya, İran, Irak, Suriye, Lübnan, kaynaklarını dikkatle izlemek zorundayız.. gelişmeler ÇOK ilginçtir ve bunlar milletten saklanmaktadır!

İktidarıyla, muhalefetiyle deli gömleğine sokulmuş bir ülkede; vatanseverler olarak, gelişmeleri tüm yönleriyle görmek, HAMASETTEN uzak, soğukkanlı ve çok yönlü değerlendirmeleri ortaya koymak zorundayız.. Bunu yaparken, birbirimize saygılı basit bir dil kullanmak zorunluluğumuz var.. Vatanseverler, birbirleriyle değil, düşmanla, en geniş tabanda omuz omuza savaşmak zorundalar..

Kuzeyimizde Ukrayna’da Rusya ile ABD karşı karşıya..
Güneyde Suriye ve Irak sınırımız ve sınırın her iki tarafı; her biri, birbiriyle de savaşan teröristlerle örülü…

Emperyalist devletlerin, Türkiye ve komşu toprakları parçalama girişimi; son 100 yılın ‘projesi’! Son 20 küsur yıldır ikinci büyük hamleyi yaptılar.. Ve çok fazla yol kattedemediklerini; CIA şefi Fuller, geçenlerde itiraf etti..

Kaos kalınlaştıkça , ‘KURTULUŞ’ yakınlaşır!
Yenilgiyi önceden kabul eden ordu, savaşmadan yenilmiş sayılır!
Millet, bir ordudur.. Önce bunun farkına varınız!

Avrasya ülkeleri, batılı kan ittifakına karşı birlik oluyor. Türkiye’ye İran üzerinden birlik beraberlik mesajları iletiliyor.. Rusya’nın silahlı gemileri Tartus limanında, Bağdat Rusya’dan silah alıyor.. Bölge tarihin en sıkışık anlarından birini yaşıyor.. Ve bunun bir çıkışı var!
Mustafa Kemal Atatürk’ün böylesi bir zamanda ne yaptığını iyi analiz edenler, çözümü görecektir:
Komşu devletlerle birlik, emperyalist çakalları geriletir!

Yeterki umutsuz olmayın!

Güvendiğimiz şu ya da bu parti değil! milletimizin feraseti, vatanseverlerin birliğidir!

Banu AVAR
2 Ekim 2014

http://banuavar.com.tr/banu-avar-tek-guvendigimiz-milletimizdir/