10 KASIM Yas değil MÜCADELE GÜNÜDÜR !

Kitle örgütleri Tandoğan’a çağırdı

kitleorgutleri

Kitle örgütleri temsilcileri, 10 Kasım sabahı Tandoğan’da Atatürk için saygı duruşunda bulunup ardından Anıtkabir’e yürüyeceklerini açıkladılar ve Ankaralıları Tandoğan’a çağırdılar.

yas_degıl
Geçtiğimiz yıl 10 Kasım’da 1 milyonun üzerinde yurttaşın ziyaret ettiği Anıtkabir, yarın yine en kalabalık günlerinden birisini yaşayacak. Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkan Yardımcısı Cemil Gözel, Aydınlık’a yaptığı açıklamada, 10 Kasım’ın mücadele günü olduğunu belirterek, “Mücadele insanları mücadele ile anılır. 29 Ekim bölücü teröre karşı birlik ve beraberlik özlemlerini öne çıkarmıştı.10 Kasım ise milyonların Arslanlı Yol’dan milli çözüme yürüyüş başlattığı bir tarih olacak” dedi.

yas_deg
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Sekreteri Öner Tanık ise, “10 Kasım’da, Atatürk’ü hem anıyor, hem de anlıyoruz. Türkiye’yi bölünmenin eşiğine getiren ve kaçak saraylara milyonlarca lira harcayan bu iktidara Atatürk’le yanıt vereceğiz. 10 Kasım’da saat 08.30’da tüm halkımızı Tandoğan Meydanı’na bekliyoruz” açıklamasında bulundu.
Vardiya Bizde Platformu Ankara Temsilcisi Ali İhsan Gönüldaş, Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) ile birlikte 09.05’te Tandoğan’da olacaklarını duyurdu. Gönüldaş, Tandoğan’da yapılacak saygı duruşunun ardından Anıtkabir’e yürüyeceklerini açıkladı.

Aydınlık / Ankara

http://www.aydinlikgazete.com/mansetler/56663-kitle-orgutleri-tandogana-cagirdi.html